(Fre): MV ilupildi tegemine

Selline rumalavõitu tibiküsimus: nimelt tahaks hea sõbranna lasta endast teha oma mehele sünnipäevaks mõned mustvalged suuremat formaati ilupildid, mitte just aktid aga miskit seksikat siiski. Arvas, et ma võiks teha. Loomulikult saaks seda võtta kui eksperimenti, tema ostab mõne rulli filmi ja laseb pärast ise pildid teha. Untsumineku puhul pole rahaline kaotus väga suur ja mulle jälle odav õppetund. Aga äkki võiks mõni professionaal ka sõna sekka öelda: kui palju selline töö stuudios maksma võiks minna - no oletame et tulemuseks võiks olla kolmest mv fotost koosnev seeria ja formaat näiteks A4.

(kibeniru kirjutab): no ma ei tea, aga stuudios kuluks selle peale paar-kolm tundi minimaalselt. arvestades stuudiorenti ja tehnikat arvan, et 1000 oleks stuudio eest miinimum + enda töö ja vaev (kas teha ka tunnitasuga nt 300 tund või 500 pilt või kes kuidas) + siis materjalid ja laboritöö. kusjuures viimane tuleks teha ikka käsitsi kopeerides ja soovitavalt paber-paberile, mitte kilekotile.

[email protected]

Katsetusi võiks mõne lihtsama asjaga teha … .

raivu

kui varem pole pimikus tööd teinud siis võibolla c41 protsessi jaoks mõeldud mustvalged filmid abiks nagu kodaki t400cn või ilfordi xp2. siis frontieriga paberile üteldes laborandile, et soovid tulemust mustvalgena. pilt ei tule küll nii kontrastne kui traditsiooniline mustvalge pilt, aga saad koduste vahenditega hakkama.

valgust õpib vist kipskolakatega kergemini, need ei rabele ega esita õppimise juures oma tingimusi.

Kui huvi tõsine, mitte vaid jutuks, võib ühendust võtta mailitsi. Siis saaks juba täpselt arutada, mida ja kuidas tahetakse ning mida ja kuidas pakkuda saab ning ka seniseid töid näidata Portfolios kuni A3 pildid. Marlee.

[email protected]

(Ints kirjutab): Kindla peale minnes tasub muidugist proffide poole pöörduda.

Kui just väga tahad ise teha siis osta mõni rull T400CN filmi ja tee katsetusi. Ilupiltide puhul tuleb ehk softfilter kasuks, mitte et seda alati ja kõigile piltidele peaks peale laskma. Kuna mv film üldiselt rõhutab igasugu tekstuure siis see omakorda tapab neid (vaataja pilk ei takerdu igasugu kosmeetilistel pisiasjadel) ja annab teat romantilise alatooni. Käesolevate vahenditega (küünlad, laualambid jne.) saab pilti teha küll aga tuleb arvestada ka sellega et nende valgus on suht nõrk ja mitme kuni mitmekümnesekundiste säride puhul modell niikuinii “väristab” osa kaadreid ära. Asjale loovalt lähenedes (nt. modelli või mõnd kehaosa sihilikult liigutades) võib aga igasugu tingimustes huvitavaid tulemusi saada.

Azoo, valgusmaalingut võid kah katsetada - imelihtsate vahenditega saad suht kummalisi asju teha pea olematutes tingimustes.

Ints wrote:

ja tee katsetusi. Ilupiltide puhul tuleb ehk softfilter
kasuks, mitte et seda alati ja kõigile piltidele peaks peale
laskma. Kuna mv film üldiselt rõhutab igasugu tekstuure siis

Good point. Seletage mulle küündimatule, miks peab kõigil portreedel selline…uh, ei tea nüüd peenet terminit… ?soft gradient? filter ees olema? Noh, et alakeha hägusem ja nägu selgem…
Vaadake ntx Estonia pst Morgani vaateakent ja sealseid reklaamipilte… IMO tublisti liiale mindud selle pehmendamisega, kuluks paar järku nõrgem vähemalt ära?