Fujifilm x-100s või fujifilm x-e1 + 18-55mm

Tere,
Plaanin osta fujiifilm hübriidkaamerat. Kas keegi oskab soovitada ja nõu anda, kas targem osta x-100s või x-e1. Väljundiks on enamasti tänavafotograafia, portree ja ürituste pildistamine.

(enn kirjutab): Mina eelistaksin x-100s-i… Ja mida see teadmine sulle annab? Mitte keegi siin ei oska öelda, mis on sulle/mulle parim kaamera. See on umbes sama küsimus- kas abielluda blondiini või brünetiga :slight_smile:
Seega- uuri interneti ülevaateid nende kaamerate kohta. Keegi ilmselt soovitas sulle fujit, küsi temalt kaamerat laenuks ja vaata, kuidas sulle sobib.
Ja mina ostaksin hoopis Olympus OM-D E-M10…

[%sig%]

(Erko (Pingviin!) kirjutab): Tänavafotograafia jaoks on X100S okei kui selle värviskeem sulle meeldib. Ürituste jaoks… no kinda okei, aga sisuliselt enamasti tänavafotograafiavõtmes pildistamiseks on selle füüsiline disain sobivam. Portreede jaoks… don’'t bother, 35mm ei ole mingi siuke vaateväli mis sellejaoks väga hea oleks (kuigi noh, ajab ära aga pole väga hea väljund sellele).

Isiklikult mind X100 puhul ajas autofookuse see värk närvi, et kui pärast nupu pooleldi allavajutust ära fokuseerib ja uuesti lahti lased, läheb uuesti lõpmatusse, kuigi noh, X100S puhul on see väiksem mure, kuna AF on märkimisväärselt kiirem kui X100 puhul.

Pigem on siin küsimus, et kas sa tahad süsteemikaamerat (X-E1’‘le saad igasugust Fuji optikat ette visata mis on okei erinevate asjade jaoks[ja optiliselt on nad sisuliselt kõik väga head], kuigi ei saa seda toredat OVF’'i ja objektiivid ise on füüsiliselt suuremad) või ühte tööriista mis teeb ühte asja üsna hästi (tänavafotograafia ja selle sarnased žanrid).

X100(S/T) on pigem siuke teine kaamera põhikaamera kõrvalt, st. ainsaks kaameraks endale ei valiks vähemalt.

Aga sisuliselt ma soovitan sul mitte foorumitest küsida, aga mõlemat kusagil näppimas käia ja siis selle põhjal otsustada, et kumb paremini meeldib.