Google android laeb fotod luba küsimata netti

(Sulev kirjutab): Äkki Sa viitad mõnele tuntud turbeteemalisele veebilehele, mis seda leket objektiivselt lahkaks? Või pead end esmaavastajaks ja turbeeksperdid pole end veel jõudnud teemaga kurssi viia? Või on nad kõik Google poolt kinni makstud? Kui seal oleks midagi tõsist taga, siis oleks see juba suurte tähtedega meedia esikülgedel!

Minule tundub, et ei ole seal mingit tarkvaraviga. Praegu paistab, et fotode Google kontole sünkroniseerimine käivitus sul ainult sinu enda teadmisel ja nõusolekul. Ja kuna mingit leket polnud, seega ei ole Googlel põhjust seda ka kinni keerata. See, et otsinguga leiab “kaaskannatajaid”, ei näita midagi. Kahjuks ei saa paljud kasutajad aru, mida nad arvutis või telefonis teevad. Siis võitlevad, ei tea millega, oma parooli valeks keerates ja muid absurdseid trikke tehes.

Mainekahju Google jaoks? Võibolla siis, kui mõni tõsiseltvõetav turbeekspert seda probleemi kinnitaks…

Minu arvates on näiteks palju tõsisem probleem see, et Youtube üles laetud privaatse video puhul ilmub sellele kiirelt märge autoriõiguste rikkumise kohta, kui videosse kostab siise mõni kuskilt raadiost lastav Tanel Padari või mõne teise autoriõiguste ühingu katuse all oleva artisti lõõritamine. See tähendab, et isegi privaatsed videod nuhitakse läbi, kuigi isegi see autoriõiguse rikkumise teade ütleb, et oma tarbeks võid seda kasutada, küll aga rakendub video monetiseerimise keeld. Ma saaks aru, kui nuhitaks kas või osaliselt (nt otselingi kaudu) avalikuks tehtud videotes, aga nuhkimine 100% privaatsetes videotes, mis nähtavad vaid sisseloginud kasutajale endale, ei ole küll ilus, sest kuidas sa sellist videot ikka monetiseerid?

Sulev kirjutas:

Ma ei usu ka, et keegi, kes tahaks mõne
inimese taga salaja nuhkida, riputaks väljanuhitud info just
selle inimese enda kontole nähtavale kohale.

Vaata mastaape ja õiguslku tausta. Antud juhul on loata fotode üleslaadimine küll privaatsusreeglite rikkumine. Aga kasutaja kontole nähtavale kohale paigutamine just nagu legaliseeriks sellise tegevuse – kohtus raskem süüdistust esitada. Samuti paistab saljane vargus rohkem vargusena kui avalik vargus, kui probleem ilmsiks tuleb

täpsustada. Ilma seadet, selle operatsioonisüsteemi ja
probleemset rakendust täpsustamata nuhkimiskaebus tundub minu
jaoks kontrollimatu hädaldamisena, mille eesmärk ei ole
probleemi lahendamine vaid masside mõjutamine ilma
ratsionaalse tõendamiseta.

Tegemist on Androidi operatsioonisüsteemi ja Photos äpiga, mis on välja antud, uuendatud või seade müüdud ajavahemika 2015 kuni 2018.
Mul praegu pole võimalik täpsemalt uurida, millise tootja mis seadmed on mõjutatud. Igatahses pilt on selline, et androidi üldseadetest on piltide sünkroniseerimine googlesse keelatud, aga äpp saadab ikka. Isegi kui selline seadete vastuolu on tehniliselt korrektne, siis kasutaja jaos on tegemist eksitamisega. Ja arvestades tausta, pean ma seda google poolt omakasupüüdlikuks eksitamiseks.


petslane

(Sulev kirjutab): Kuidagi pidi see Photos äpp sinu telefoni sattuma. Mitte ühtegi minu telefoni miskipärast ei ole sattunud. Google Play tutvustab seda äppi nii: “Google Photos is a new photo gallery from Google, made for the way you take photos today. YOUR PHOTOS AND VIDEOS WILL BE AUTOMATICALLY BACKED UP AND ORGANIZED, so you can find and share them faster - and never run out of space on your phone.”
Minule piisas nende paari rea lugemisest, et seda äppi mitte paigaldada.

Sulev kirjutas:

Minule tundub, et ei ole seal mingit tarkvaraviga.

Jah, seda ma tahangi väita, et tarkvara töötab google seisukohalt veatult, asi on teadlikult selliseks disainitud.

Praegu
paistab, et fotode Google kontole sünkroniseerimine käivitus
sul ainult sinu enda teadmisel ja nõusolekul.

Hmm, kui ma väidan, et ma enne selle probleemi märkamist ei teadnudki, et moblas on hunniku pahna keskel ka Photos äpp ning juhuslikult piltide vaatamiseks kasutasin äppi nimega: Album, siis sulle ikka tundub et probleem tekkis minu enda teadmisel ja nõusolekul?

.Kahjuks ei saa paljud kasutajad aru, mida nad arvutis
või telefonis teevad.

Kas sa pole kunagi selle peale mõelnud, et taoline olukord on loodud tarkvara tootjate poolt taotluslikult? Et sogases vees on parem kalu püüda?
Põhimõtteliselt käib kasutajatele üle jõu kõikide seadete ja võimaluste kontrollimine või aru saamine. Ka kõige teadlikumale kasutajale – inimese aju ressurss on üsna piiratud. Ja kelmuste sooritamiseks on kaval see piiratud ressurss etiti üle koormata.

Siis võitlevad, ei tea millega, oma
parooli valeks keerates ja muid absurdseid trikke tehes.

Paljud kasutajad kleebivad oma läpaka kaamera ka kinni, selle asemel, et ülipõhjalikult tarkvara turvalisust kontrollida. Nii on ratsionaalsem, füüsiline blokeering on kõikidest turvaseadetest tuimalt üle.
Sarnane lahendus on google konto parooli muutmine, ku mul parasjagu sealt midagi vaja pole, siis seadmed ei saa salaja minu teadmata minu google kontoga andmeid vahetada. Või kui ikka vahetavad, siis ei saa google kindel olla et need on minu andmed.


petslane

Sulev kirjutas:

Kuidagi pidi see Photos äpp sinu telefoni sattuma. Mitte
ühtegi minu telefoni miskipärast ei ole sattunud.

Ma oletan, et see äpp pandi kaasa mingi androidi ülduuendusega. Kuna kolme aasta jooksul on androidi uuendatud üsna mitu korda, siis mul on väga raske välja selgitada, millisega nimelt. Väga tõenäoline, et sellise automaatse paigaldamise reegleid on muudetud aja jooksul mitu korda, nii et veel raskem on välja selgitada, millal konfiguratsiooni sattus linnuke, et fotosid automaatselt sünkroniseeritakse.
Igatahes teadlikult ja vabatahtlikult ma seda äppi tõmmanud ei ole. Ja mul polnud isegi aimu, et selline äpp üldse olemas on. Ma tavaliselt versiooniuuenduste järel ei jaksa kõike tootja poolt kaasa pandud äppe ja seadete muudatusi üle lugeda.


petslane

(Sulev kirjutab): petslane kirjutas:

Jah, seda ma tahangi väita, et tarkvara töötab google
seisukohalt veatult, asi on teadlikult selliseks disainitud.

Loodetavasti keegi ei tee tarkvara ilma teadliku disainimiseta. Kasutaja valik on, kas ta paigaldab enda telefoni automaatse sünkroniseerimise tarkvara või mitte.

Hmm, kui ma väidan, et ma enne selle probleemi märkamist ei
teadnudki, et moblas on hunniku pahna keskel ka Photos äpp
ning juhuslikult piltide vaatamiseks kasutasin äppi nimega:
Album, siis sulle ikka tundub et probleem tekkis minu enda
teadmisel ja nõusolekul?

Ma kasutan Samsungi telefone ja neil ei ole Google Photos olnud eelpaigaldatud. Võibolla mõni teine tootja paigaldab selle vägisi. Aga kahtlen´väga.

Kas sa pole kunagi selle peale mõelnud, et taoline olukord on
loodud tarkvara tootjate poolt taotluslikult? Et sogases vees
on parem kalu püüda?

Tarkvaratootjad taotluslikult teevad kasutajad rumalaks? Ma ei saa su mõttelõngale pihta!

Põhimõtteliselt käib kasutajatele üle jõu kõikide seadete
ja võimaluste kontrollimine või aru saamine. Ka kõige
teadlikumale kasutajale – inimese aju ressurss on üsna
piiratud. Ja kelmuste sooritamiseks on kaval see piiratud
ressurss etiti üle koormata.

Arvata võib!

Paljud kasutajad kleebivad oma läpaka kaamera ka kinni, selle
asemel, et ülipõhjalikult tarkvara turvalisust kontrollida.

Minul on läptopi kaamerad olnud kinni kleebitud esimesest kaameraga läptopist peale. Kleepsu olen eemaldanud vaid videokonverentsideks.

Nii on ratsionaalsem, füüsiline blokeering on kõikidest
turvaseadetest tuimalt üle.

Jah, kleeps on kaamera pimendamisel tugevam kui tarkvara.

Sarnane lahendus on google konto parooli muutmine, ku mul
parasjagu sealt midagi vaja pole, siis seadmed ei saa salaja
minu teadmata minu google kontoga andmeid vahetada. Või kui
ikka vahetavad, siis ei saa google kindel olla et need on minu
andmed.

See aga on ülikoomiline väide!

Sulev

(Sulev kirjutab): petslane kirjutas:

Ma oletan, et see äpp pandi kaasa mingi androidi
ülduuendusega.

Kas need kaaskannatajad ei ole avaldanud, kuidas neil õnnestus see endale hankida?
Ülduuenduste korral oleks see praktiliselt kõigil sama versiooni kasutavatel kasutajatel. Ja uudis “Google poolt kasutajate telefonidesse istutatud nuhkvarast” meediast ammu läbi käinud. Ja Googlel järjekordsed hiigeltrahvinõuded Euroopa Liidult kätte saadud.

(enn kirjutab): Sellest epopöast võib teha vaid ühe praktilise järelduse- pildista kaamera, mitte moblaga.
Paroolivahetuse trikk meenutab rohkem mandlite opereerimist tagumiku kaudu. Eks proovi seda teha (s.t. paroolivahetust), kui meiliprogrammiks on Gmail.

[%sig%]

(henry kirjutab): Mul on kerge oletus tekkinud kuidas see äpp minu telefoni võis saada. Google konto sünkroonimise seadete alt leian valiku Picasa Webi album- Sünkroonimine VÄLJAS. Kunagi ammu kasutasin arvutis tõesti Picasa albumit mis võis olla seotud Google kontoga, ei mäleta enam täpselt. Igatahe mobiilis ei ole ma seda kunagi kasutanud. Praegult ma ka Picasa nimelist äppi ei leia aga miks siis peab selline valik sünkroonimise all olema. Võibolla see Picasa pandi minu Google kontolt mobiili ja uuendatigi Photos appiks.
Kuna Picasa sünkroonimise järel on ainult VÄLJAS ilma kuupäevata, siis seda kunagi sünkroonitud ei ole aga ikkagi need mõned pildid mis mul telefonis olid, on Google kontole sünkroonitud. Näiteks Gmaili ja Arvutustabelite sünkroonimise järel on kuupäevad, neid tõesti harva kasutan telefonis ja siis käsitsi sünkroonin ja sellest jääb kuupäev sünkroonimise seadete alla.

Üks asi on veel imelik, kui vaadata arvitus Google konto alt Minu Androidi rakendused, siis seal ei ole ei Picasa ega Photos appi, kõik muud asjad mida ise olen installinud, on seal näha. Samuti ei ole neid Varem installitud rakenduste all näha mida olen kunagi kasutanud ja siis maha installinud. Kas Sinul on see näha arvutis Google konto Rakenduste all?

(henry kirjutab): //Minu arvates on näiteks palju tõsisem probleem see, et Youtube üles laetud privaatse video puhul ilmub sellele kiirelt märge autoriõiguste rikkumise kohta, kui videosse kostab siise mõni kuskilt raadiost lastav Tanel Padari või mõne teise autoriõiguste ühingu katuse all oleva artisti lõõritamine.

Novot, ise laed privaatse video youtube ja pead siin teistele epistlit androidi teemal.
Youtube ei ole ju veel kuidagi kohustuslik võrreldes androidiga:)

(Sulev kirjutab): Privaatne video on suvaline video, mida ma plaanin Youtubes avalikustada, kuid millel ma Youtube vahenditega eemaldan heliriba ja asendan pakutava tasuta muusikaga.
Kui sa arvasid, et mingid seksistseenid, siis eksid.

(Sulev kirjutab): Picasat ma kunagi natuke proovisin ja mõned pildid mul seal olid üles pandud ka, kuid ma ei kasutanud Picasat oma Google kontoga (enne Picasa sulgemist Google saatis meeldetuletusi, et kas ma soovin oma Picasa kontot Google kontoga ühendada, aga ma ignoreerisin neid) ja seega ei toodud pilte automaatselt Google Photos alla üle ning mu Google Photos on täiesti tühi. Ma ei salli kontode ühendamist. Isegi Youtubes olen eraldi kontoga, mitte Google kontoga.

Mul on telefonides sünkroniseerimine üldiselt küll sisse lülitatud, kuid oma telefonilogisid, SMS ja MMS sõnumeid, e-kirju jms ma pilve peal ei hoia.

Ma ei tea, kust sa Google konto all arvutis neid telefoni paigaldatud äppe vaatad. Mul on ingliskeelne kasutajaliides. Mul ütleb nii: “You haven’t given any apps or services permission to access your Google Account.” Mina saan arvutis vaadata telefonidesse pandud äppe Play poest My apps alt. Google konto all on Google Appsi nupu all küll valik standardseid Google äppe, millest suuremat osa pole ma kordagi kasutanud. Seega ma ei oska sellele küsimusele vastata. Klõpsasin küll kõikvõimalikud valikud Google konto all läbi, aga ei leidnud midagi, mis vastaks Sinu kirjeldatud “Rakendused” lehe sisule.

(henry kirjutab): Küsimus oli tegelikult petslasele.

Minul siin ei näita Photos appi, kõiki teisi näitab mida ise olen installinud.
https://play.google.com/apps

Aga telefonis on ta millegipärast olemas.

Alltoodud lingil näitab esimese blokina Varem Installitud Rakendused, mida olen varem kasutanud ja maha installinud. Ka siin ei näita Photos appi.
https://play.google.com/store/apps

(henry kirjutab): //Kui sa arvasid, et mingid seksistseenid, siis eksid.

Vahet pole mis sisu, sa ei eeldanud Youtubelt sellist käitumist kui olid omaarust kõik õigesti teinud. Sama meil, me ei eeldanud sellist toimimist Google poolt, et kui konto sünk on maha võetud siis ikkagi midagi ümbernurga süngitakse.

(Sulev kirjutab): Kui rakenduse kirjelduses on “Your photos and videos will be automatically backed up and organized, so you can find and share them faster - and never run out of space on your phone”, siis ei saa piltide ja videote üles laadimine küll ootamatult tulla.

(henry kirjutab): Viimane kord siis minu poolt selgitus.

Kui vaatan telefonis Rakendused, näitab valikuid
Fotod - Sunni peatuma, Desinstalli värskendused
Arvutustabelid - Sunni peatuma, Desinstalli

Viimase toon välja kuna selle olen viimati ise installinud.

Kui vaatan arvutis Google konto alt Rakendused
Fotod - puudub, kui otsin poest, siis näitab valikut Installi
Arvutustabelid - Installitud

Kes tahab, saab erinevustest aru.

Kusjuures otsisin meilboksi läbi ja Picasa registreerimist ei leidnud, minu arust oli see Windowsis desktopi rakendus. Telefonis sünkroniseerimise all see on aga viimane sünkroniseerimise aeg puudub ja Goole konto all on ka ainu

(henry kirjutab): Viimane kord siis minu poolt selgitus.

Kui vaatan telefonis Rakendused, näitab valikuid
Fotod - Sunni peatuma, Desinstalli värskendused
Arvutustabelid - Sunni peatuma, Desinstalli

Viimase toon välja kuna selle olen viimati ise installinud.

Kui vaatan arvutis Google konto alt Rakendused
Fotod - puudub, kui otsin poest, siis leiab Google Photos ja näitab valikut Installi (nagu mul seda ei oleks)
Arvutustabelid - Installitud

Kes tahab, saab erinevustest aru.

Kusjuures otsisin meilboksi läbi ja Picasa registreerimist ei leidnud, minu arust oli see Windowsis desktopi rakendus. Telefonis sünkroniseerimise all see on, aga viimane sünkroniseerimise aeg puudub ja Google konto all on ka ainult need üksikud pildid mis mul telefonis on.

Rohkem ei viitsi ka uurida kuna ei kasuta telefoni pildistamiseks sest pildid on nii viletsa kvaliteediga.

henry kirjutas:

Üks asi on veel imelik, kui vaadata arvitus Google konto alt
Minu Androidi rakendused, siis seal ei ole ei Picasa ega Photos
appi, kõik muud asjad mida ise olen installinud, on seal
näha. Samuti ei ole neid Varem installitud rakenduste all
näha mida olen kunagi kasutanud ja siis maha installinud. Kas
Sinul on see näha arvutis Google konto Rakenduste all?

Ma pole mitte kunagi kasutanud google photos äppi ja ma enne praeguse probleemi ilmsikstulekut ei teadnud või ei teadvustanud, et selline asi üldse olemas on. Mingi ähmane kunagine reklaam meenub, et googlel on photos äpp, aga ma ei ei kavatsenud seda kasutama hakata, seepärast unustasin asja kohe.
Picasat ka ei kasutanud või vähemalt ei mäleta, et oleks kasutanud. Praeguse google konto tegin siis, kui oli vaja androidile google play-st midagi tirida ja ilma ei saanud. Mul oligi varem nii, et google konto oli teise parooliga “kinni” mobla jaoks kogu aeg. Aga vahepeal tuli mitu korda järjest mingeid karme turvaparandusi, mis nõudsid konto parooli, nii ei viitsinud parooliga jännata. Mul vist ongi alla kümne äpi üldse moblasse olemasolevale pahnale lisaks installitud.
Google kontole ka hetkel ligi ei pääse, siin suure tulemüüri taga on google kättesaadavus väga tõhusalt ära blokeeritud, võib omale baidu konto teha ja kui sinna siis kord päevas kogu elu ära ei sünkroniseeri, saadavad politsei järele. Õnneks ma ei oska veel oma nime hieroglüüfidega kirjutada ning baidu konto tegemine ei lähe läbi :slight_smile:


petslane

Uskumatu, kuidas on mitte millestki võimalik nii pikk teema mängima panna. Kustuta oma pildid sealt ära, muuda telefonis seaded ja ela edasi.

enn kirjutas:

Sellest epopöast võib teha vaid ühe praktilise järelduse-
pildista kaamera, mitte moblaga.
Paroolivahetuse trikk meenutab rohkem mandlite opereerimist
tagumiku kaudu. Eks proovi seda teha (s.t. paroolivahetust),
kui meiliprogrammiks on Gmail.

Kui sa juba gmaili kasutad, siis on su elu niikuinii täiega google käpa alla, pole mõtet piltide pärast enam muretseda :slight_smile:


petslane