Graafikalaud

Olen google ja youtube abil üritanud graafikalaudadest ülevaadet saada aga küsimusi on jäänud. Algatuseks seda, et olen hobipiltnik, kes fotoga sentigi ei teeni ja seega nõudmised madalamapoolsed. Selge, et turuliider on Wacom oma erinevate tüüpide ja suurustega. Küsimus, et kas teiste tootjate lauad on ikka väga oluliselt kehvemad, et ei kõlba raha raisata ? Teine küsimus, et kui suur on piisavalt kasutatav ?

Kas vaese mehe graafikalauaks ei sobi mõni pliiatsiga tahvel?

Kindlasti mitte !

Miks siis? On ju ka Wacomi tehnoloogiat kasutavad tahvelarvutid, mis kasutavad survetundlikku pliiatsit jms.

(geka kirjutab): On kogemust sellisega?

Ei ole kogemust. Tunnen lihtsalt huvi, miks nii kategooriliselt välistad?

Kas too tahvel, mida soovitad, saab ka shopiga hakkama? Fototöötlusest on jutt, nagu aru saan, mitte kriipsujukude joonistamisest.

(enn kirjutab): Olles samuti “hobipiltnik, kes fotoga sentigi ei teeni ja seega nõudmised madalamapoolsed” ja ei ole kunagi graafikalaudade vastu huvi tundnud, vaid olen alati arvanud, et see on rohkem arhitektist poja mängumaa…
Millest see huvi, st miks heast monitorist ei piisa?

[%sig%]

(geka kirjutab): Proovin pisut täpsustada. Kasutuseks PSiga. Küsimus - kas ligilähedaselt samas suurusjärgus hinna juures Wacom Intuos Photo (6.0" x 3.7") või Huion Digital Pen Tablets H610 PRO (10" x 6.25") või on see mahavisatud raha kui 3-5 korda kallimat ei raatsi osta. Wacom Intuos Pro Small (12.6" x 8.2") on ca 3X kallim

Missse monitor siia teemasse puutub?

(geka kirjutab): Ma ei räägi puutetundlikust ekraanist vaid hiireasendajast lauast. Huvi tundmine on ju ikka positiivne ja kui veidigi süveneda siis kirjutatakse-näidatakse (googles,youtubes) et asi on päris kasulik (kiirem, täpsem, mugavam)

(enn kirjutab): PS kirjutas:

Missse monitor siia teemasse puutub?

Peeter, tänapäeval on terve hulk puutetundlikke monitore

Graafikalaud üldiselt pilti ei näita. Jah on mõned suuremad ja kallimad, väga kallimad, mis ka pilti näitavad. Jutt ei ole nendest. Sul on vale teema ees.

(geka kirjutab): Seni ainult kiitust lugenud. Et harjumine aega võtab, seda küll aga kui käes, pidavat hiirega võrreldes nagu öö ja päev olema. Aga tahaks ikka kellegi kasutanu käest kuulda nõu suuruse ja firma kohta.

geka kirjutas:

Proovin pisut täpsustada. Kasutuseks PSiga. Küsimus - kas
ligilähedaselt samas suurusjärgus hinna juures Wacom Intuos
Photo (6.0" x 3.7") või Huion Digital Pen Tablets H610 PRO
(10" x 6.25") või on see mahavisatud raha kui 3-5 korda

Mul on üks väike Intuos, ilmselt nii 6x4 tolli võiks ta mõõdud olla küll ja amatöörliku retouchi jaoks on väga hea.

Terve ekraan on kaetud peaaegu nii, et kätt liigutama ei pea, ainult ranne liigub. Laua peal ka ülearu palju ruumi ei võta. 12 tolli on ikka päris hea mölakas.

See “öö ja päev” on küll ja annab tunda siis kui kasutad rohkesti nö “pintsli” teemalisi asju - kui elementaarne pilditöötlus siis on lauast rõõmu juhul kui ta on tõepoolse juba kätte harjunud. Isiklik kogemus - ca 10 aasta jooksul on Wacom Bamboo, suurus ~A5 (lihtne mudel poehind toona oli praeguses vääringus ca 150€ ) väga heasti kätte harjunud - kasutan kujundusasjade, illustratsioonide ja nö loomingulise pildiseadmise puhul - elementaarse pilditöötluse puhul kasutan väga harva - minule sel puhul on hiiir etem. Suuremaks ja uhkemaks lauaks kas on vajadust pead ise teadma oma tegemiste baasil - väikesemat olen proovinud - minule ei sobinud, suuremat olen proovinud ~A4 ja meeldis rohkem, eriti joonistamise asjad.

Vaata kuskohas saad proovida eri suurusi siis - oma käega ja oma põhiliste tegemiste baasil saad aru milles vahe on ja mis sobib ja mis mitte

Teistelt tootjatelt olen lühidalt kasutanud Trusti - tegi asja ära aga oli hetki kus arvutiga ühendus oli ebastabiilne, peale taaskäivitust tuli paaril korral seaded üle vaadata ja oli ka hetki kus tuli seadme olemasolu arvutile manuaalselt meelde tuletada. Wacom pole selliseid olukordasid esinenud…

Pika jutu kokkuvõte - proovida tuleb sellist asja ikka oma käega ja just sellest seisukohast vaadata, et kas on ka kasu neis asjus mis on põhitegemised…

Edu !

(geka kirjutab): Tänud, suurepärane, et pisutki asjalikku nõu. Proovida oma käega ei ole kusagil (ei ole Tallinnas) Mõtlesin järele, et kui enne kirjutasin eelisteks hiire ees kiirus, mugavus, täpsus siis minul ju kiiret pole ja kõige olulisem on hoopis huvi uuenduse vastu, boonuseks eelpoolnimetatud. Pisut mõtlen-uurin veel ja momendil on esikohal see Huion H610 PRO (hind -> funktsioonid) Aga ehk tuleb veel mõni nõuanne.

Üks “pixeli” foorumi antud teema arendus siin http://pixel.ee/teema/millist-digitaallauda-osta

Mõtlen, et kui leiad normaalse poe, arvutisalongi (Arevutitark vms…) ehk saad kohapeal proovida…

Edu !

Huioni kohta ütlevad välisma foorumite kasutajad küll, et on Wacomile väärikas konkurent…

Minu isiklik tool of choice on XP-Pen Star G640S portable drawing tablet , mida oman juba ca 2 aastat või nii ja kulumisjälgi ei olegi. Kasutan seda lauda igapäevaselt. Keskmiselt 8 tundi päevas. Survetundlikkus ja joonistuspind mugavam pisut.

https://www.storexppen.com/buy/64.html