Hale lugu Haleda fotosaidi haleda serdiga

Einoh, täiesti paranoik ikka :slight_smile:
Marss, mine võta rohud ära ja ära inise lolli juttu!

Endal pole piinlik nii piiratud silmaringiga, kui CIPA ja DXOMark lehtede sisu, siin esineda?

CIPA ja DXOMark lehtede sisu, siin esineda?
Need ON fantastilised saidid!!!

Esimene räägib sellest kuidas fotokaamera ärikene kohe üldse ei lähe ja teiselt leiab ka perfektse põhjenduse – sensori areng tammub viimased kümmekond aastat suht ühe ja sellesama koha peal…

Rohkemat polegi nagu vaja – EI MÜÜ sest EI ARENE. LIHTNE!!!

Hädine hädaärikake võib ögiseda, plägiseda, vigiseda, mögiseda nii palju kui hingetorust läbi mahub – TURG suudab siiski MÕELDA ja lihtsalt OOTAB – ÄKKI siiski tuleb kusagilt tsipkene innovatsiooni. Seni aga kui innovatsiooni EI ole EI ole ka müüki…

Sa pole veel ühte asja ära seletanud, miks see mögin, mida toodad päevade kaupa sulle oluline on? Ilmselt sa ikka valetad kui väidad, et sul omal müügihuve ei ole. Normaalsel inimesel peaks savi olema, kes millega pildistab.

Kuule taun, vaata nüüd siinse foorumi teemasid veidi kaugemalt ning äkki märkad, et ainuke, kus su enda kirjeldusele vastab, oled sa ise.
Ja PS küsis ka teise olulise küsimuse :slight_smile:

MetsJeesus kirjutas:

Hädine hädaärikake võib ögiseda, plägiseda, vigiseda,
mögiseda nii palju kui hingetorust läbi mahub

Normaalsel inimesel peaks savi olema, kes millega pildistab.

PEAB?!?
Seellesama CIPA lehe nukralt lontis graafik paraku näitab et Uus Normaalsus ON et noidsamu NORMAALSEID inimesi on kuratlikult kuradima vähe alles jäänud… Seega me elame maailmas kus elutsevad enamuses EBANORMAALSED inimesed kellel EI ole kohe teps mitte savi MILLEGA nad pildistavad (või mille ostmise eest tengel-pungeli raudu lõgistavad)…

Mida varem sina selle Uue Normaalsusega ära harjud seda parem – kõigepealt sinule endale…

Kordan: Normaalsel inimesel peaks savi olema, kes millega pildistab. Ebanormaalne võtab endale õiguse teistele ette öelda, millega tohib ja millega mitte.
Kordan küsimust: Miks see sulle oluline on, millega inimesed pildistavad? Tehnika arengu hetketase ei puutu asjasse. Räägi südamelt ära, mis see sinu asi on, millega inimesed pildistavad?

Minu jaoks on kõige olulisem see millega MINA pildistan!!!

Kuna vahepeal tekkis kaval mõte olemasolevat kaamerat appgreidida, vaatasin pisut Turul ringi. Selgus seis selline nagu 80-ndate NSV-liidus. Düstoopia. Kui niutsatasin vaikselt et kuulge, süsteem on mäda, kukkusid politt-rukid kooris lõugama HULLUMEELSUS et nii peab olema ja kõik on kõige paremas korras.

Voolas veel püdelamat ja vedelamat allavoolu ning hetkel ON süsteem vabalanguses. Politt-rukid võivad pobiseda mida nad tahavad kuid http://www.cipa.jp/stats/documents/e/dw-202006_e.pdf tulemused on Halastamatud.
NB! Juuni näitab väikest tõusu kuid hästiinformeeritud optimistina oletan et see on uute mudelite stokkimine fotopoodidesse…

Seega on väide Kaamera on suurepärane lihtlabane VALE – Turg ON öelnud et müüa üritatav Kaamera EI ole Suurepärane. ON keffa. Kuradima keffa. Amatööri-turg ON kaotatud nutuföönile, proo-turg ON kaotatud videokaamerale… Pole palju lisada et foto-firmade juhm-konn ON suht ilmselgelt selle peale kaotanud igasuguse mõtte-võimekuse ja arendus-suutlikkuse…

PõustSkriptum. Haldus-suutlikkuse ON kaotanud ka sellesamuse saidi haldus-meeskond, kui sert oli ikkagi kaks-kümmend pikka hapnenud ja lõpuks ka andmebaas maas siis on performants Hale. Kuradima hale. Käideldavus alla üks-ja-pool-nulli ON naeruväärselt nutune ja nutuselt naeruväärne. Korraga.

Sa ei vastanud küsimustele. Turg muide ei näita kaamerate kvaliteeti, näitab ainult müüginumbreid. Ja müük langeb hoopis kolmandal põhjusel, mitte sellepärast, et kaamerad sitad on. Inimesed on muudetud laisaks, odav pask asendab kõike. Kaamera, selline millist meie tahame, nõuab lisaks ka arvutit. Inimestel pole lihtsalt enam arvutit, möbla asendab kõike. Pisikese kaamera võimekus seal sees ei puutu asjasse. Sa pidid juba ammu andma tabeli, kus kenasti kirjas tippmöblade osakaal müüginumbrites. Sa ei suuda isegi seda tabelit leida. Ilma tabeliteta võin öelda, et väga kõva protsent sinu müügi edu näitavates numbritest on 200-300 rutsised plönnid koos plönnkaameratega. Aga sina kiljud 1200 või kallimatele möbladele kiitust. Väga ebaadekvaatne müügimees oled. Ikka tahaks teada, miks see sind kotib, millega teised pildistavad?

Inimesed on muudetud laisaks
Inimesed ON laisad. On ALATI olnud ja ON seda ka tulevikus. Loodetavasti. Miks? Laikskus on edasiviiv jõud!!!
Tänu laiskusele on nutuföönid sellised nagu nad on (ja on kuradima kasutajamugavad ja funktsionaalsed).

Kaamera, selline millist meie tahame, nõuab lisaks ka arvutit. Inimestel pole lihtsalt enam arvutit, möbla asendab kõike.
Mingiaeg nõudis Kaamera keskmist keemia-lobatooriumii. Nüüd EI nõua. Enam. Maailm EI kukkunud selle peale kokku, lihtsalt mõned keemik-fotograafid siirdusid väljateenitud pensionile. Uus Normaalsus on et ka Arvutit ei ole vaja. Enam. Kaamerasse (või nutufööni) sisse installitud soft on piisav. 9x% juhtudest. Väga tõenäosuslikult EI kuku maailm kokku ka selle pisikese asjaolu pärast. Mõni õppimis-võimetum Foto-Korüfee läheb tsipa varem pinsile (või upp-greidub harja-operaatoriks) kuid whuukäärz…

Sa pidid juba ammu andma tabeli, kus kenasti kirjas tippmöblade osakaal müüginumbrites
Pole isegi otsinud. Ei koti. Huviga vaataks küll relikt-tehnoloogia koguste-hindade jagunemist erinevate tootjate-mudelite vahel kuid olemasolevatest graafikutest paistab kaugele – kaubaks läheb ainult Väga Hea Kaamera. Veerandikaadriline seda ilmselgelt EI olnud ja tulemusena tuli olüm-pussust puss välja. Permanentselt.

200-300 rutsised plönnid koos plönnkaameratega
Siin üks suht hea ülevaateartikkel Paastu-Maarja-Maa nutuföönimüügist Eliiza Esindustes.
https://kasulik.delfi.ee/news/uudised/suur-kokkuvote-milliseid-nutiseadmeid-osteti-eestis-enim-2020-aasta-esimeses-pooles?id=90413367
Märksõnad:
Keskmine nutuföön keskmiselt 385€ ehk siinne turg on suuresosas nõus välja köhatama 335-435 raha ning selle eest saab nii telot kui kaamerat.
20 1. poolaasta müük + 8% (samal ajal kui fotomaailmas valitses Kollaps. Eepiline Kollaps).
Seega Nutuföön MÜÜB. Ka kriisi ajal. ning Turul ON raha. See et seesamune raha ei taha kuidagi Kaameraärikate hädisesse kukrusse jõuda – tasub Peeglisse vaadata. Seinapeeglisse. Kaameraärikatel…

(marek kirjutab): kuule hull, miks sa fotofoorumis mobiilidest jahud ?

N6us k6iga, mis PS kirjutas. Aga…

PS kirjutas:

Sa ei vastanud küsimustele. Ikka tahaks teada, miks see sind kotib,
millega teised pildistavad?

No selle küsimuse v6ib ju üksk6ik kelle käest küsida. Kaasaarvatud ise endalt. Arvan, et m6ned on sümpaatiliselt heatahtlikud, teised skitsofreeniliselt heatahtlikud. " Abivalmid. " Kas unustaksime igasuguse soovituskultuuri ära, kuna rääkimine tekitab karmat, ja oleksime vait, nagu mungad?

Enamasti siinsed küsijad (algajad? ) on poolikute küsimustega, et vahet pole kui m6ni moblatabki. Ehk kirg kasvab hiljem sügavamale, manuaalsuste maailma, coloristiks välja.

Aga et “Mina olen turg” - noo siin on mitme 6htu rohud sisse v6etud.

(Martin kirjutab): Võtsin tolmusest karbist välja 15 aasta vanuse konica minolta a200 kaamera ja 11 aastane õetütar küsis suurte siladega, mis asi see veel on? Ühesõnaga polnud ta fotokaamerat kunagi näinudki, pildistades usinalt küllaltki uue ja korraliku nutifööniga. Peale väikest juhendust ja praktikat oli asi selge, fotoaparaat is oli 15 aasta vanune osutus tema arvates palju paremaks ja mõnusamaks pildimasinaks. Vaatasime ka pilte arvutis ja võrdlesime.

küllaltki uue ja korraliku nutifööniga
Millise fööniga konkreetsdelt? Föönil ja föönil on MEELETU vahe ning julgen oletada et 11-a-juuzer ei ole saanud endale teps mitte auuli parimat fööni…

15 aasta vanuse konica minolta a200
Kui föön on natukenegigigiii pildivõimeline siis teeb ta ära ka leitist-kreitist känn-onna täiekaadrilisele. Öösel. Käest.

Seegha SOE soovitus osta KORRALIK föön ning saata seesama 15-a-vanune koooonika väljateenitud puhkusele Ajaloo Prükkari põhjas…

(klaas kirjutab): Oleks suisa kuritegelik lapse loovust ning huvi tehnika ja pilditegemise vastu tappa sellega, et ostad talle viimase malli mitme objega aifööni või Huawei Pxx.
Mul näiteks tütar fännab peegelkameraga filmile pildistamist, kuigi teeb tavaklõpse telefoniga ning vahel kasutab vanemat digi-poolkaadrit.

Oleks suisa kuritegelik lapse loovust ning huvi tehnika ja pilditegemise vastu tappa sellega,
et ostad talle viimase malli mitme objega aifööni või Huawei Pxx.

Pilldistamisel paraku jahh määrab parima võimaliku tulemuse siiski TEHNIKA.
Me võime lõputuseni targutada udukogudest ja gunstist jms kuid kui tehnikat pole, pole ka tulemust. – või vähemalt ei ole võimalust vabandada et tulemust ei ole sest tehnikat ei ole.

Kokkuvõte – mõtle mõni vähem napakas põhjus välja et oma koonerdamist õigustada. Proovi. Proovi mõelda nt 5 sekundit järjest. Raske. valus kuid VÕIB anda isegi TULEMUSE!

(Martin kirjutab): Unustaks jah hetkeks nende megapikslite näpuga tagaajamise ja mobiili fototöötlustarkvara. Palju inimesi tahavad siiski optilist zoomi keerata käega, normaalse haardega aparaati mida on mugav käes hoida, keerata reaalselt säri, ava jne.

Palju inimesi tahavad siiski optilist zoomi keerata käega
Optiline zuum tähendab ALATI udusemat ja pimedamat pilti kui fixil. A-L-A-T-I !!!

See on ka põhjus miks zeebi-karp lendas ajaloo prükkarisse. Kauni kaarega. See on ka põhjus miks nutuföönidel on fix-objektiivid (ja kui vaja mitut fookus-kaugust siis mitu objektiivi mitme sensoriga).

Lähtudes müügi-numbritest on Turg suht selgelt öelnud et PILT on olulisem kui käega keerutatav zuum…

(AV kirjutab): Jälle metsaline vassib. Uutel kallitel suumidel on ikka võrreldamatult parem joonis kui hiina odavatel fiksidel. Ja mis puutub dziisuse südamele kallist taskulätakat siis too oleks surmkindlalt suumobjega kui see ainult ära mahuks.Moblatrugijad selle kallal ka palavikuliselt higistavad, mobla tavakasutajal on tippteravusest savi, pääasi kui midagi ilma aju vaevamata sotsmeediasse saaks.

Kas tõesti mõtled argumentidega minna vaimuhaige usufanaatikuga dispuuti pidama? :slight_smile:

Kui keegi on cargo-fan, siis ta istub oma ajusse ehitatud lennuraja ääres ja ootab tasuks konservilennuki saabumist jumalatelt. Aga jumalad on juba ammu uutel jahimaadel ja eesti metsjeesus hüsteeritseb mahajäetult internetis (kui mingi aja tagant hea käitumise eest lubatakse raviasutuse-kupli alt välja käima). Pole tast enam kellelgi asja.

Metsjeesuse ettekujutatud jumalatel on omalgi häda turu küllastamise, globaalse rumalate vidinate turule saadetud tootmisnumbreid, müüginumbrid on palju nutusemad. Kes tema hüsteerilisest võidukisast laeva vajumisel hoolib? Tohman istub ikka omatehtud raja otsas ja ootab konservilennukit , tema kujutletavad jumalad tegelevad suurte asjadega.

Väidab ennast turuanalüütikuks. Kas leidub turul tõsist lolli tegutsejat, kes uskliku fanaatiku võtaks tööle analüütikuks? Siis peab võtma viie hullu peale veel ühe päris analüütiku, kes hullude luulust midagi kokku kirjutaks :slight_smile:

See tüüp ei saa absoluutselt aru, et ta on vale palveraamatuga valesse kirikusse kraaklema-kuulutama ja surema roninud. Sihuke õnnetu Matrossov, kes heidab ennast lakku täis peast kuraasiga džoti augu ette.