Hasselblad X1dII

Hassel ründab uuega ja mõistliku hinnaga. Tuli mõistus koju ja ütles, et on aeg downshiftima hakata.

Sisseehitatud GPS. Jääme ootame ForestDziizuse toredat verbaalilutulestikku. Lõpuks ometi.

https://youtu.be/Jg10OEQFrfo

Vaatasin selle pläriseva tagumiku teleturu-video ära, silma jäi:

Higher resolution: 156% more pixels (1024x768 vs 640x480)
Tava-nutuföönide tööstustandard on 5 tolli-kanti FullHD (1920 x 1080), viimasel ajal on seda standardit pisut laiendatud (või pikendatud) sest ekraani ääred on ümarad…
Nufflite tööstusstandard on 6-7-tolli-kanti QHD (2560 x 1440) või selle pikendatud-laiendatud variant.
Selle kõrval on 1990.a. välja kaagutatud 3,6-toll 1024 x 768 XGA haipimine asi, mis paneb lihtsalt nutma. Kaamera tagaküljel ON ruumi nii alla kui külje peale kuid lihtsalt ei taheta kasutada.

EVF oma 1280 x 960 resoga hale isegi kaamerate kategoorias (nutuföönidest ma parem ei räägi).

Kokkuvõte – mingi väike areng on toimunud kuid minna on veel väga pikk tee…

(mihk kirjutab): Et kui oleks olnud FHD või rohkemgi, siis ostaksid kohe ära, raha koos, ka objektiivide jaoks ? Või oleksid leidnud muu põhjuse, et ostmata jätta ja muudkui oodata ? Selle “härra Õige” ootamine ja olemasolevatelt puuduste otsimine ning nende metsamurdes levitamine on ju nii huvitav. Oodates lähevad ka ootused tasapisi järjest kõrgemaks.

Samal teemal: Fujifilm astub uue kaameraga kõrgliigasse
https://fotojutud.ee/topics/uudised/fujifilm-astub-uue-kaameraga-korgliigasse/?fbclid=IwAR0NKexdXtiHosjIQ2GpHfChYY5DG3ipu37B_uWjvK7nUPeYLBE7TGPXSf8

Kuulge, see on ju säästumudel. Korralik alles tuleb 102 MP sensoriga.

Selle \härra Õige\ ootamine ja olemasolevatelt puuduste otsimine ning nende metsamurdes levitamine on ju nii huvitav

See EI OLE huvitav. Ma ostaks väga suure huviga ükskõik kui ebamugava/raske/kobaka/aegunud/kalli/jne kaamera kui seesama kaamera teeks OLULISELT paremaid pilte kui minu olemasolev kaamera. OLULINE tähendabkaht stoppi dünaamikas või valgustundelisuses. TYUNTAV tähendab ühte stoppi. Paraku uued kaamerad seda EI paku. Täiekaadriliste sensorite mõõtmistulemused näitavad et saaks juurde ca veerand stoppi, üleminek Keskformaadile jääb ka kõige paremal juhul allapoole stoppi ehk on mõõdetav kuid pole eriti tuntav.

Seega kui uus kaamera väga oluliselt paremat pilti EI tee, äkki on mingi muu n.ö. pehme väärtus, mis suudaks tengel-punga-rauad lõgisema panna.

  • Eeeee-Pildi-Otsija. Tahan seda. Kuradima tahan kuid pinu pappi puhtalt selle fiitšö eest – mu rahakott lihtsalt hammustab mind selle peale…
  • Kompaktsus. Seda eriti lühema klaasiga oleks väga argument kuid n.ö. pannkook klaasi hübriidide jaoks veel eriti ei tehta ja see mis on on ülimalt valge ja ka muus osas üldse mitte paha kuid üüberkobakas ja üüberkalli$$$.
  • GPS. Minu jaoks sigaoluline. Täiekaadriliste kategoorias EI OLE, MF-is nüüd tuli. Kestvad ovatsimendid ja aploditsioonid kuid jään hetkel siiski täiekaadrilise peale…
  • Kasutajaliides. Ekraanide mõõdud ja resod sisuliselt samad, menüüsüsteem sisuliselt sama, nuppe ja kaardikohti pigem vähem….

Kokkuvõttes see mis pakutakse lihtsalt EI OLE see mis ostjas ostuisu tekitaks…

(marek kirjutab): vat siin ongi erinevus kallis hesus, google lugeja.
sina vana lohh, teed pilti vaid rauaga ja samas foorumis sõna võttev Tiit Veermae teeb sinu kutsa jaoks ulme pildi vana nokia, smena, nikon d5 või iphone xxxx6s890 vms. androidiga.

Ei ole see värk nii lihtne.
Iga asjaga saab midagi teha. Aga kommerts-töös pead ka tehniliste nõudmistega arvestama, see tuleb õigest rauast ja softist ja nendega ümberkäimise oskusest.

Aga igal pool on tüüpe, kes aina põhjendavad äpardumist mingite horisondi taguste, kunagi võibolla saabuvate “featuuride”, vilede ja kelladega. Kõik teised saavad tehtud, aga tema vot ei saa selle mõttetu koluga proovidagi, läbikukkumisest rääkimata.

Kehva tantsijat takistavad isegi tema munad… orig. “Plohomu tantsoru i jaitsa mešajut”

Jeesus on tegelikult ikka asju proovinud ja pole lootusetu ega loll, aga tihti paistab “lolliks lugemine” pärssivat võimeid ja soovi midagi ära teha.