(henry): Lightroom ja android kaameras

Zeiss pani androidi kaamerasse ja selle peale ka Lightroomi.
Mälukaardi pesasid ei ole ühtegi, on sisemälu 512GB.

https://petapixel.com/2018/09/27/zeiss-unveils-the-zx1-its-first-ever-full-frame-camera/

(Pandres kirjutab): Paistab, et metsiku pühamehe palveid on kuulda võetud, vähemalt osaliselt. Ja üllatus-üllatus, “innovatsioon!?” tulebki antud juhul mujalt kui Jaapanist.

(enn kirjutab): Ainult hind tuleb ilmselt kordades kõrgem kui suvalisel androidtelefonil :slight_smile:

[%sig%]

Soojem Soojem…

Väga OLULINE samm õiges suunas. Kahjuks on küll tegu KOMPAKTkaameraga mis näib olema tehtud pigem siseruumides töötamiseks.

  • Ei leidnud kusagilt märget ilmastiku- ja pritsmekindluse kohta (võimalik see ON kuid ei hakanud kusagil silma).
  • Iseenesest superelegantses kasutajaliideses – kettad säriaja ja ISO jaoks ning rõngas ava jaoks puudub kõige olulisem kontroller – särikomp on jäänud ketta/kangi/heebli/ratta/või-iganes-mis alla välja toomata (võimalik et saab mõne olemasolevatest ketastest sättida särit kompima kuid igaljuhul tuntav jama).
    o Omadus – tihe integratsioon nutufööniga m.h. mobiil-andmeside ja GPS. Integratsioon on hea kuid andmeside- ning GPS kiibid võiksid asjal algusest peale sees olla. Kuna kerel puudub nii-ehk-nii ilmastikukindlus siis ei ole asjade puudumine sellise kategooria Fiasko kuid ebameeldiv puudus ikkagi…
  • Ekraanireso 1,280 x 720 on suuresosas aasta-oli-1990-XGA (1024 x 769). Kaamera tagaküljel ruumi jagub – miks seda ei kasutata? Ok stuudios lendavad pildid nii-ehk-nii kohe suurtele ekraanidele kuid sellisel juhul pole keresisesel P-Shop-CC-l nagu erilist mõtet…

Kokkuvõte väike samm Zeissile ja – paigaltammumine Fotograafile…

PS. Sony RX1 sai nüüd endale vähemasti konkurendi. Missest et nõdrake kuid RX1-st IMHO kraad kangem…

(enn kirjutab): ja heistada ka ei saa…

[%sig%]

5 aastat tagasi tuli välja Samsung Galaxy S4 zoom. Telefon ja kaamera koos. Ei tea tuttavate hulgast, et oleks populaarne olnud.

Paksuke Galaxy S4 oli kõikide oma pildikarakteristikute osas väga keskpärane kompaktkaamera ja kõikide oma telefonikarakteristikute osas väga keskpärane telefon mis kannatas absoluutse ülekaalu all. Seda ajastul kus kompaktkaamerate turg oli krahhkursil – neutrontähega ning nutuföönide turul valitses – anoreksiaepideemia.

Pole siin ka ime et kehvake kompaktkaamera + paksuke nutuföön otseteed ajaloo prükkarisse sõitis, Zeiss oma täiekaadrilise sensoriga konkureerib otseselt Sony RX1-ga ning kaudselt kõikide täiekaadriliste hübriidkaamerate ja nende külge käivate 35mm kanti klaasidega…

Muhhahhaaa tegel kui kaameras ON juba moblachipp (konkreetselt ZX1-l EI ole) JA kaameras ON mikrofion (video ülesvõtmiseks) JA mingi pisike kõlar (videoklippide mahamängimiseks) JA opsüsteemiks on Android siis on suht loomulik et installitud tarkvara listis on rakendused Telefon ja Skyyp. Just-in-case (kui mobla ootamatult ära kooleda otsustab on päkkapp olemas).