(henry): Panasonic täiskaader kaamera

Loodetavasti 25.ndal tuleb uudis. Hea, et konkurents tiheneb.

henry kirjutas:

Loodetavasti 25.ndal tuleb uudis. Hea, et konkurents tiheneb.

Kas tollel panal muuvimeeste jaoks global shutter ka tuleb?!
Või millega nad muidu teistest paremad püüavad olla?


petslane

(aivar kirjutab): Kas kaamera mount on ka lekkinud? Mingi täiesti uus Panasonicu täiskaader mount siis või?

(Prohv kirjutab): Täiesti suva mingist konkurentsist, teen pilte ikka samamoodi edasi.

(henry kirjutab): Muuvimehed võiksidki poolkaadri juurde jääda, mina näiteks ei tahaks nende pärast fotokaamera eest rohkem maksta.

Leica SL mount

(henry kirjutab): Tundub jah, et SL mount aga saame näha.

Information on Media Preview Day, September 25th, 2018
12.30 p.m. Panasonic Congress-Centre North, Konrad-Adenauer-Saal English

(mihk kirjutab): Tühja sellest mount-ist. Aga kui aga GPS on peal, siis on MetsJeesus kohe käsi, sest C, N ja S on gepsuta.

SINA võid pilte samamoodi edasi teha – lihtsalt küss kas TURG on nõus seda samamoodi edasitegemist piisavas ulatuses kinni maksma…

(henry kirjutab): Öeldakse, et proffidele, järelikult tuleb kallim kui Canon ja Nikon kuna nemad ei julgenud öelda, et proffidele.

(AV kirjutab): Ei tea ,tuleb prohvidele või mitte ,enne ikka mune, siis kaaguta. Ja miks pidanukski N ja C omi consumer klassi kaameraid profiriistadeks kiitma kui nad pole.

(Prohv kirjutab): Eks see asi nii käib, et pilte mitte teha oskavad algajad internetis muudkui targutavad kaamerate üle, sel ajal kui proff 10 aastat vana kaameraga edukaid pilte teeb.

(enn kirjutab): Prohv kirjutas:

Eks see asi nii käib, et pilte mitte teha oskavad algajad
internetis muudkui targutavad kaamerate üle, sel ajal kui
proff 10 aastat vana kaameraga edukaid pilte teeb.

Kas sinu arvates on siinsamas foorumis innukalt EOS R ja Nikon Z üle arutlevad Tiit Veermäe ja Peeter Sirge (PS) ka pilte mitte teha oskavad algajad?

[%sig%]

(Prohv kirjutab): Ei, nad on proffid, kes teevad FED-ga ka parema pildi kui enamik teistest siinsetest.

(henry kirjutab): See on jah riskiga seotud, nimetada esimest kaamerat kohe proffikaameraks. Siis peab ka hind vastav olema ja see kitsendab kohe ostjate ringi. Canon oleks võinud ka hinna alla 2tuh. jätta.

(enn kirjutab): Prohv kirjutas:

Ei, nad on proffid, kes teevad FED-ga ka parema pildi kui
enamik teistest siinsetest.

Mina polegi selle vastu vaielnud. Ainult FED pole nende igapäevane kaamera. Ma vaidlen vastu sinu väitele, et profid pildistavad 10 aastat vanade kaameratega.
Ega ikka ei pildista küll. Nimeta mõni kutseline fotograaf, kellel on PÕHIkaameraks 10 aasta vanune kaamera (5DmkII, EOS50d, D3x, D90 vms). Need on ikka prohvide, mitte proffide kaamerad. Kusjuures kindlasti saab eelnimetatutega teha suurepäraseid pilte, ainult profid valivad veidi teiste kriteeriumite järgi.
Sõnaga, ära põe, kindlasti teeb sinu 10 aasta vanune kaamera suurepäraseid pilte, millega võib konkursse võita ja ka aastaid edasi pildistada. Ära ainult professionaalide nimel sõna võta, seda sa ju ei ole (mina muidugi ka mitte).

[%sig%]

https://photographylife.com/news/the-l-mount-alliance-a-full-frame-storm-is-coming

Täna sattus rõõmus promolaul sellest ette. Sealt tundus, et too “täiskaader” on tegelikult “kinomeeste fullframe” ehk praktiliselt aps-c lähedane poolkaader kaamera.
Panasonic ongi rohkem video-spetsialist olnud.

täiskaader on tegelikult kinomeeste fullframe ehk praktiliselt aps-c lähedane poolkaader kaamera.

Kust selline info?

Kaugele ON näha et hetkel räägitakse täiskaadersensorist, täiskaadersensorist, veelkord täiskaadersensorist. Vahelduseks ka keskformaadisensorist. Miks? Nutuföönid ON niivõrd head ja kaamerad niivõrd kallid, kobakad ja kohmakad et selleks et keegi ostaks kaamera PEAB seesama kaamera andma piisavalt tuntava eelise nutufööni ees. 1-toll on hetkel on-parr, 1 1/3 tolli (või 4/3 tolli) eelis on suht olematu (eriti f3.5-f5.6 kitiklaasiga). Poolekaadriline juba nagu mõikaks kuid täiekaadriline on esimene kus eelis on juba väga reaalselt tuntav ja väga tõenäoliselt jääb väga reaalselt tuntavaks vähemalt mõneks aastaks.

Mis edasi? Nutuföönid saavad ilmselt külge terve kaamerate patarei – mustvalge, 3 värvi, kitsanurga-mustvalge (värvid võetakse nt laiema nurga värvikaameratest), veel laiem nurk jne ehk sensorite arvu (ning koos sellega sensori pindala) suurendamiseks on ruumi küll ja enamgi veel. Pole palju lisada et sellesamuse kaameramooduli omahind on mõnikümmend raha ehk $500 föönile võib noid isuga külge laduda.

Kui müük käib alla ning pooletoobised hübriidkaamerad siin midagi ei paranda, siis võivad kapinurgast välja tulla prismasplitterid, erineva tihedusega värvifiltrid, 100+ Mpix sensorid jms Sinna juurde nutuföönide softitrikid ja kasutajaliidesed.

Kuna turg konsentreerub suht väikesele arvule formaatidele ja mudelitele siis on ka hindadel omajagu kukkumisruumi ning päeva lõpuks VÕIB uuesti kohale jõuda kaamerate müügibuum. Omaette küsimus vaid, kas needsamad kered on disainuitud Japside, Jänkide või Hiinlaste poolt…

Lugesin vist mitu asja kokku jamaks tollest S1-st.

Aga mis metsjeesuslik lalin jälle telefonide teemal? Ja aina sama jama väikeste modifikatsioonidega. Kes tellis su hariliku oodi nutiasendajale jälle esitada?

Seniil esitab alati oma lihvitud komplekti igal sünnipäeval? Igal ätil on mingi sarnane kolm juhtumit, mida igal võimalusel esitatakse. Kas mingit rohtu pole arstid soovitanud?