(henry): Panasonic täiskaader kaamera

(tom2 kirjutab): Kuna juba juttu oli Huawei P20 Pro telefonist, mida vist peetakse heaks:

https://cdn.dxomark.com/wp-content/uploads/2018/03/HuaweiP20Pro_IMG_20071109_201614.jpg
https://cdn.dxomark.com/wp-content/uploads/2018/03/HuaweiP20Pro_IMG_20071109_114509.jpg

Telefoniekraanilt suurendamata vaadates pole nagu vigagi, aga arvutiga selliseid pilte vaadates tekib küsimus, et kui korraliku peegelkaamera pildist võtta 60 x 40 pikseli mõõdus tükk ja see suureks venitada, kas jääks palju viletsam? :slight_smile:

Teine teema on telefonide optiline pool. Ükspäev võrdlesin uue iPhone, Samsung Note 9 ja nende lainurkkaameratega sarnase fookuskaugusega Canon EF 24mm F1,4 L II USM objektiivi optilist suutlikust vastu loojuvat päikest rasketes valgusoludes pilti tehes.
Kuigi ka peegelkaameraga tehtud pildilt paistis muru pealt vastu veel üks päike, siis see oli ikkagi igati ilus ja vaadatav pilt. Telefonidega tehtud pildid tuletasid meelde 20 aastat vana odavama otsa videokaamera pildikvaliteeti.

(henry kirjutab): aga seeest milline tehnoloogia areng:)

(mihk kirjutab): Vaatasin, Canonil tuli vist viimane 1/1,7" sensoriga 12MP väike kaamera välja 2013.a. - Powershot G16. Dpreview-st hea vaadata, seal ka tollased näidispildid olemas. Sellist jama nagu P20 Pro lingitud fotol õues seisva tütarlapse näoga on teinud, sellist jama ei teinud isegi sama suure sensoriga G9 aastast 2007, mille prouale kinkisin. Aga sellel vana G-seeria aparaadi protsessoril polnud nii vinget arvutusvõimsust ega nii tarku algoritme kui jeesukese poolt taevani kiidetud P20 Pro-l (irw).
Mobiilikaamerate pilt on kindlasti algusaegadega võrreldes palju-palju edasi läinud, mistõttu saabki mobiilidele suuremaid ekraane teha. Paremate puhul ja ok valgusoludes kannatab tahvliltki vaadata. Ausalt öeldes eeldasin P20-lt tema 1/1,7" sensori tõttu palju rohkemat.

(mihk kirjutab): Arvutuslik bokeh - see rohkem nutiGunsti maailm. Arvutid on võimelised ka maalima.
Väikese sensori ainuke eelis on tema ja temaga koos töötava optika väiksus. Et mahub pükste tagataskusse ja kannatab peal istuda. Ja seetõttu massid ostavad, saab netti ja helistada ja ekraan on kah päris suur. Ja ilma kaamerata nutitelefone vist enam ei toodetagi. Kõik muu on selle peoga kaasnevad puudused, lepi sellega. Spioonikaamera jääb ikka spioonikaameraks.
Kaamera sensoril ja päikesepaneelil on üks oluline erinevus - päikesepaneelil pole signaal/müra suhe kriitiline näitaja. Pilti püüdvate sensorite puhul ei kehti triviaalne 1+1=2.
Kui mõni mode satub lugema, siis võiks ka Fotokala analoogselt Dxo-le teha nutikaamerate teemalisti eraldi. Dxo-s on viisakalt eri tabelites välja toodud, et nutitabeli tipus on P20 Pro109 punktiga ja sensoritabelitipus oleval Hassel-i uuel sensoril on kõigest 102 punkti ja Canon 5DMk4 sensor suisa häbiväärsed 91 punkti.

(henry kirjutab): Klaas on ka tähtis, kui ees on kuivanud naftast venitatud põienahk, siis pilti sealt läbi ei tule.

(marek kirjutab): no jeesus luges googlest, et P20 on hea. selle mehe raua kogemus on null. kogu tarkus tuleb google abil.

(henry kirjutab): pana uudiseid ka
https://www.dpreview.com/reviews/panasonic-s1-s1r-review-in-progress/2

Hinna p6hjal otsustades Pana on optimismi täis. Tipp Sony jupidest tehtud ja tonn Sony hintadele otsa. Kes ostab?

(AV kirjutab): Kel danskebank-is papp ilusti pestud võib ehk mitmetuhhist nifty-fiftyt ka soetada. Minu oma maksis 10x vahem, teand kas on siis 10x viletsam.

(henry kirjutab): aga sensor ei ole BSI, siis võibolla ei olegi Sony

Kuna on Leicaga koos tehtud, siis ehk on ka sama sensoritootja. Kunagi kuugeldasin, Leica kohta tuli märksõna Tel Aviv.

PS kirjutas:

Kuna on Leicaga koos tehtud, siis ehk on ka sama sensoritootja.
Kunagi kuugeldasin, Leica kohta tuli märksõna Tel Aviv.

Siis kui Nikon 850 välja tuli, räägiti kaa juutide sensorist. Pärast esimest lahtilammutamise blogikirjutust selgus sensoriks Sony. Panakas küll ise ka h6iskas oma FF -sensori välja. Äkki on ikka kodukootud.

Kui on kirjas: designe by Pana, siis on kindlasti Sony. irw

Ja vb töesti … designed by pana. Manufacturered by sony …

(henry kirjutab): https://petapixel.com/2018/02/21/panasonic-unveils-first-global-shutter-cmos-sensor-8k-36mp/

aasta vana uudis, et pana teeb 36mp global shutter sensori,
äkki tegi oopis 24 ja 47mpix-lised:)
global shutter õigustaks ka kallimat hinda

(mihk kirjutab): Hind tuleneb sellest, et Leica bajonetiga kere lihtsalt peab konkurentidest omajagu kallim olema. Igatahes huvitav aasta tulemas. Tibusid loeme sügisel või aasta lõpus.

henry kirjutas:

pana uudiseid ka
https://www.dpreview.com/reviews/panasonic-s1-s1r-review-in-progress/2

Tee mis tahad – julge hundi rind on rasvane või haavleid täis.
Igatahes, kui neil on täiendatud Pana menüüsüsteem, siis minu poolt tugev punkt Panale Sony ees.
Ja seda siduriga fookuserõngast tahaks ka ise proovida kruttida…
Praegused objerõngaste mootoriga ajamid on kõik üks n*** läbi kummivooliku…


petslane

(henry kirjutab): see seal on 4 kuud vana säuts ja nüüd on ju teada, et pana sensorid EI OLE backside illuminated nagu lingil toodud sony sensor

(aivar kirjutab): Panasonicu uue täiskaader kaamera S1 autofookus on kräpp.Siin on võrdlusvideo kus S1 autofookust võrreldakse Z6´ga https://www.youtube.com/watch?v=8bX9kFaJhjA
Nikon on teadupärast oma uues Z seeria kaamerates AF viinud ideaali lähedale.

(henry kirjutab): minutil 4:00 jällegi panasonic reageerib ilusti aga sony ei lähegi teravaks