(holger): Küsimus ilmutamiskemikaalide kohta

Tekkis huvi ise filmi ilmutada ja kuna tehnika on kodus olemas siis miks mitte proovida. Küsimus aga tekkis kemikaalide kohta. http://www.photopoint.ee/alam.php?id=23&tyyp=lisa Miks need kemikaalid teistest niipalju odavamad on?
aitäh

(karl kirjutab): otse loomulikult osta kõige kallim, mis vähegi saada on!!! Kas sa filmi ühe spiraaliga ilmutustanki oskad keerata? Nii et servad kokku ei lähe! Aga topeltspiraaliga ilmutustanki?
Seni kui sa ei oska, katsetagi kõige odavamatega…või mine mõnda fotringi.

Kõikide “korralike” fotofirmade asjade kohta on imelihtne infot leida, venkude sopa kohta ma ei leidnud midagi, vilets kuugeldaja lihtsalt. Oleks ilmutus ajad teada erinevate filmide kohta, siis võiks solberdada küll, vanasti oli vene keemia ikka jube must, midagi ei jäänud selle pärast tegemata. Praeguse seisu kohta kogemus puudub. Ilmutus ajad on proovidega võimalik välja nõiduda. Käeharjutamiseks kõlbavad kindlasti, garanteeritud tulemuse saab siiski korraliku solgiga. Kinnisti peaks kõige süütum olema, seda julgeb kindlamini soovitada.
Läks teemast mööda, miks nii odav on ei oska öelda, keegi Narva elanik äkki tõi seljakotis.

(Enno kirjutab): Need kemikaalid on seal aastal 2004 aegunud. Ehk sellepärast on odavad. Kuivas seisavad iseenesest muidugi igavesti.

http://d-76.ru/main/forum/ seest leiab vihjeid kasutamiseks, kui keelt valdad.

Vene D-76 on PP-st otsas juba?
Selle liitrise pakiga oleks kõige lihtsam paari-kolme filmi proovida.

(holger kirjutab): tanki oskan filmi keerata õieti küll jah.
Tänud, eks ma tellined need siis ära ja eksperimenteerin.

Paar aastat tagasi tegin pilte NL ilmutiga, mille garantiiaeg oli 1985, pööningult. Toimis korralikult, veidi tõmmu lahus värskega võrreldes. Aga must oli korralik.

Ilmutusaegade kohta vaata siit: http://digitaltruth.com/devchart.html

Photopoindis olevat Slavichi kinnitit osta ei soovita. Vedel kraam ei seisa nii kaua peale aegumistähtaja möödumist ja praeguseks on täiesti kasutu. Pulberkemikaalid see-eest peaks enamvähem korras olema.

Mina ilmutan oma negatiivid kõik ST-2 keemiaga ja ühtegi pretensiooni pole. Slavichi kinniti kontsentraat on tõesti vilets.

Vene vedelad asjad (kontsentraadid) on minu meelest kogu aeg viletsad olnud.
Pulbrimajandus seevastu oli/on täiesti normaalne. Vanaks läinud asjadega pole muud muret kui, et enne kasutamist võiks lasta natuke aega seista ja alles siis läbi filtri lasta. Kui kohe filtreerida, siis minul on mõnikord sealt millegipärast veel midagi välja settinud.