(Huviline): Canon EOS 5R

(Huviline kirjutab): Tolliste sensorite kohta ei oska sõna võtta, kuid RP(peaaegu sarnases hinnaklassis) on juba täita võimeka AF ja eye detectiga. Päris algaja nagu mina, sain sisetingimustes sporti pildistades isegi üsna head tulemused.

(Mihk kirjutab): Kui tahad osta väikest, siis uuri ja vaata RX100 seeriat.

(aivar kirjutab): Mihk kirjutas:

Kui tahad osta väikest, siis uuri ja vaata RX100 seeriat.

Youtuuber Casey Neistat mainis et RX100 on siiski ülehinnatud.Selle raha eest saab peegelkaamera 3 objektiiviga.Jah need on säästuobjektiivid küll, kuid teevad oma töö ära.

sarkasm
Kas see juutuuber lähtus eeldusest, et kaamera hind peab olema korrelatsioonis kere ja objede kubatuuriga?
/sarkasm

Ikka täitsa pekkis, mille põhjal oma maailmavaadet ja hinnanguid kujundatakse.

(470 EX AI kirjutab): mis mõttes tuled täiskaadri teemas rääkima 7x väiksema pindalaga sensoriga kaameratest

(Mitte kirjutab): 470 EX AI kirjutas:

mis mõttes tuled täiskaadri teemas rääkima 7x väiksema
pindalaga sensoriga kaameratest

Toodi näide millist paska canon toodab.

Igasugune some vajab küünilist mõistust tekstipritside lugemiseks. st vaja selgeks teha, kelle möga ja vihapurskeid sa loed. Liiga palju on kraaksumas tüüpe, kes ei tea millest räägivad.

Siin foorumi põõsastes peidab end ka mingi võsaprohvet, kes käivitub kohe oksendama akulaadija peale, millel pole 4 süsteemi positsioneerimist, st GPS,Glonass, Galileo ja Baidu talle hädavajalikud 21.saj akulaadijas. Ta lihtsalt käivitub, kui mingil 21.sajandi lauanoal pole 4 süsteemi positsioneerimist, iga võsajeesus kohe eksinud Pirita metsas

(Nope kirjutab): Ja millist kaamerat siis teie promote kas jälle lollifoni.

Oleks tore, kui enne olümpiat tuleks, saaks ülevaadet: 1dx3 vs R5

8K on m6ttetu, pole ju arvutirauda, mis seda töödelda jaksaks. Kus on 20 gigase mäluga videokaart? Jälle visatakse pööblile m6ttetud tehnokiima.

Kui käivitumisest rääkida siis eriti ilusasti käivituvad hädist relikttehnoloogiat hädise häälega müüa üritavad hädised hädaärikad…

Fotokola müük ON vabalanguses. Katastroofilises vabalanguses. MIKS?!?
https://fotojutud.ee/topics/uudised/katastroof-fototurul-kaameramuuk-on-langenud-88/
Ilmselt on pildi - hinna (ja hind tähendab lisaks ostuhinnale kasutamise valu ja vaeva) suhe väga kapitaalselt paigast ära ja seesama paks laisk ja mugav tarbija võtab TEMA jaiks sobivaima pildistamisvahendi.

Siin on tagasihoidlikult mainitud et elutseme 21. sajandil ja juba 20 aastat. Järjest. 21. sajandi elektroonikavidinaga tuleb kaasa suur ja selge ekraan, mugav kasutajaliides, Laadimine USB 3C juhtme kaudu, GPS, 5G side jms. $200 nutufööniga tuleb. $200 kellaga tuleb kaa. $2000+ kaameraga millegipärast EI tule…

Pole siis ime et kaamera ei müü. Tehku ta nii head pilti kui tahab. Känn-onna puhul pole isegi viimane eriti argument sest dünaamikat ei ole ja kardetavasti ka ei tule…

Mis sul sellest 5G v6rgu ühendusest?

6un sai just 25m eur trahvi Prantsusmaal moblade aeglasemaks kruttimise eest.

5R saab pilveühenduse. Ole nüüd 6nnelik. V6imalik, et paari fotoka generatsiooni järel ootab fotograafe ees samasugune ahvimajandus, nagu apple tegi. Näiteks sinu fotoka iso headus v6ib hakata s6ltuma sellest, kas uus mudel on tulnud turule. Kui sul pole viimane mudel, siis nihverdatakse midagi allapoole. “T6eliselt hea” müüginipp.

(Sulev kirjutab): Minu arvates ei teinud õun midagi valesti, kui tarkvarauuendusega vana ja kehva akuga telefonid tarkvaraliselt aeglasemaks (loe: väiksema võimsuse peale) häälestas, sest muidu nõuaks need tippkoormusel nii palju voolu, mida vana akuront enam välja anda ei jaksa ja see põhjustaks ootamatuid alglaadimisi, kehvemal juhul buutimise tsüklisse sattumist.
Muidugi oleks kena, kui kasutajate teavitus probleemi olemasolust oleks olnud tasemel või oleks vastav uuendus lausa valikuline (kasutaja poolt sisse-välja lülitatav). Või vähemalt toimuks aeglustuse automaatne maha võtmine, kui telefon tuvastab värske aku.
Mul paar vanemat Samsungi telefoni kipuvad pikalt jahedas viibides tegema neid iseeneslikke väljalülitamisi, kui näiteks püüda käivitada telefoni kaamerat (välguga) või mõnd muud rohkem voolu tarbivat rakendust, kuigi akutase näitab 40 või enam %. Oleks väga abiks, kui sellises olukorras teeks telefon pigem aeglasemalt kuid kindlalt siiski soovitud toimingu ära, mitte ei raiskaks akuressursse rebuutimise peale.

Sulev kirjutas:

Minu arvates ei teinud õun midagi valesti, kui
tarkvarauuendusega vana ja kehva akuga telefonid tarkvaraliselt
aeglasemaks (loe: väiksema võimsuse peale) häälestas, sest
muidu nõuaks need tippkoormusel nii palju voolu, mida vana
akuront enam välja anda ei jaksa ja see põhjustaks ootamatuid
alglaadimisi, kehvemal juhul buutimise tsüklisse sattumist.
Muidugi oleks kena, kui kasutajate teavitus probleemi
olemasolust oleks olnud tasemel või oleks vastav uuendus lausa
valikuline (kasutaja poolt sisse-välja lülitatav). Või
vähemalt toimuks aeglustuse automaatne maha võtmine, kui
telefon tuvastab värske aku.
Mul paar vanemat Samsungi telefoni kipuvad pikalt jahedas
viibides tegema neid iseeneslikke väljalülitamisi, kui
näiteks püüda käivitada telefoni kaamerat (välguga) või
mõnd muud rohkem voolu tarbivat rakendust, kuigi akutase
näitab 40 või enam %. Oleks väga abiks, kui sellises
olukorras teeks telefon pigem aeglasemalt kuid kindlalt siiski
soovitud toimingu ära, mitte ei raiskaks akuressursse
rebuutimise peale.

joppenpuhh

Esiteks ei tea Apple, kui kaua keegi oma telefoni akut koormanud on. Mine osta poest vana, kuid tutikas Iphone 7 ning enne, kui seda saad kasutama hakata, on Apple selle juba sulle aeglasemaks teinud. Täiesti ajulage mõtlemine, kui arvad, et see on okei.

Teiseks, igal telefonil on akusäästurežiimid. Kui sa neid kasutada ei mõista, oled ise süüdi.

Kolmandaks, ma väga kahtlen, et sa oled piisavalt asja uurinud, et saaks kindlalt väita, et su vanal Samsungil asi aku taga on.

(Sulev kirjutab): Akusäästurežiimis lülitatakse osa funktsionaalsust üldse välja.
Mina eelistan igal juhul seda, et funktsionaalsus säilib, kuigi võibolla mitte nii kiirena.

Mina Applet ei fänna, nii palju kui ma teistel olen aidanud neid seadmeid seadistada, on need üsna ebameeldivad ja piiratud funktsionaalsusega junnid. Kui seal isegi tarkvarauuendusi ära keelata ei saa, siis on ju tegu ehtsa rämpsuga. Kui uus tarkvara teeb aeglaseks, siis arukas inimene taastab varasema (või tehaseseaded) ja keelab uuendused, ning kasutab oma vana telojuustu rõõmsalt edasi, mitte ei kiunu nagu joppenpuhh või siga aia vahel.

Mis sul sellest 5G v6rgu ühendusest?

 1. Liihtlabane päkkapp. Kaameras võib olla kasvõi kaks-kümmend-kaks mälukaarti kuid kui seesama kere lõbusa plumpsuga Neptuni valdustesse sumatab, teerulli alla jääb või minema jalutab, on pildid lännu, mobiilside kaudu saab saata pildi koopia kuhugi pilve ja üks mure vähem.

 2. Operatiivsus. Pilte on vaja KOHE. Kui pildid pilves, saab fotograaf keskenduda plõksimisele ja foto-oimetus paremate palade väljanokkimisele ja järeltöötlemisele.

 3. Mugavus. Ei pea jasserdama kaardilugrjate, kaablite jms-iga, teed arvuti lahti ja võtad pilvest pildid alla.

Fifii siin suurt ei päästa sest leviala on väga lokaalne. Pole palju lisada et fifii elektritarve on tükk maad kõrgem kui mobiilside elektritarve…

5R saab pilveühenduse
See on järjekordne funktsioooooooon seniilistuva päikese maa stiilis. ehk funktsiooon mis on olemas nime ja linnukese pärast kuid EI ole reaalselt kasutatav – side pilvega käib üle fifiii (sa näed ja sa ei viruta – 500m meteoriidiga)…

MetsJeesus kirjutas:

 1. Operatiivsus. Pilte on vaja KOHE. Kui pildid pilves, saab
  fotograaf keskenduda plõksimisele ja foto-oimetus paremate
  palade väljanokkimisele ja järeltöötlemisele.

 2. Mugavus. Ei pea jasserdama kaardilugrjate, kaablite jms-iga,
  teed arvuti lahti ja võtad pilvest pildid alla.

Ma just pidin täna vaidlema tegelasega, kes veendunult väitis, et videoklippide filmimiseks on kõige sobivam mobla ja püstkaader.
Kinnituseks näitas sama klippi mobla ja väiksemat sorti läpaka ekraanilt – kaader oli praktiliselt samas mõõdus. Nii et arvutisse pole vaja tõmmatagi, mobla ekraanilt näeb sama suurena. Saatmine kõigile lähedal asuvatele mobladele käib ka nurgas asuva väljuva noolega ruudukese pressimise abil, ei pea mingite wifide ja pilvekeste üle pead vaevama. Koos on toredam vaadata, aga ikkagi igaüks omaekraanilt.


:stuck_out_tongue:

Tuleme tagasi põhiteema juurde – hädist tehnoloogiat hädisel moel müüa üritavate hädiste hädaärikate müüginumbrid on – kuidas-nd-viisakalt-öelda – HÄDISED!

Oh sa Vaeseke, jälle jäävad sul piltid tegemata. Otsi m6ni meelepärasem hobi.

Häda ongi justnimelt selles et pildid EI jää tegemata. Parema otsa nutuföönide tehniline pildivõimekus on suht samal latil keskmise kitiklaasiga poolekaadrilisega ning kasutatavus väga mitu latti parem. Pole siis ime et juuzerid valivad parima vaev/pilt suhtega pildimasina. Paraku jahh, nagu müüginumbrid näitavad, see EI ole Seniilistuva Päikese Maa inseneride poolt kokku klopsitud tehnoloogiarelikt vaid midagi muud…

Seega siitpoolt tagasihoidlik soovitus – kui tarnija ikka kapitaalselt pe kukub (ning tehnoloogiamaailmas ON see normaalserm ja tavalisem kui mitt- p*ekukkumine), tasub tarnijat vahetada. Lihtne.

(Sulev kirjutab): Kas Metsjeesuse telefonil on juba koroonaviiruse kiirtestimise funktsioon lisatud? See peaks olema hetkel palju praktilisem kui 5G või GPS…

Kui sa oleksid siin lisanud klausli et “suht samal latil” on väga kitsas tingimuste vahemikus ning piksleid võrdlemata, siis poleks su juttu hülgemölaks pidanud. Ma ei tea täpselt, mida sa kasutatavuse all mõtled kuid ma ei tea pildi tegemiseks sitemini kätte istuvat seadet kui on nutitelefon. Seega minu jaoks on baas igasugusele kasutatavusele juba mitu latti kehvem.

MetsJeesus kirjutas:

Parema otsa nutuföönide tehniline pildivõimekus on suht
samal latil keskmise kitiklaasiga poolekaadrilisega ning
kasutatavus väga mitu latti parem.

(klaas kirjutab): Juuzerite “vaev/pilt” suhe on mõttekoht. Väikse vaevaga kehvake pilt nutufööniga ja suurema vaevaga fotoaparaadiga tehtud korralik pilt annavad tinglikult sama vaev/pilt suhte. Ainult pildid on erineva kvaliteediga. Reaalselt ikkagi fikseeritakse enda jaoks see kogus vaeva, mida viitsitakse ette võtta (kas püksitaskusse mahub ja palju maksab) ja siis öeldakse, et tulemus on parima vaev/pilt suhtega ja ollakse väga rahul. Teed telefoniga plõksu, paned kohe netti üles ja jagad teiste nutuföönide ekraanidega. Küll on tore, … et teised neid pilte samuti just telefoni ekraanilt vaatavad. Ja võibolla isegi suisa 2sek jooksul.

See foorum siin on pimedusega löödud hädaärikate ohvrite foorum, nemad näevad kõvasti vaeva reliktidega pilte teha püüdes. Nad lihtsalt ei saa aru, et pisikese sensoriga ja pisikese objektiiviga saab kõige õigema pildi ja sellisel pildil on kõik terav. Kui vaja, tehakse vajalikud kohad ebateravaks hiljem. Nad kasutavad pool kilo, kilo ja rohkem kaaluvaid klaasikobakaid, mis on oma olemuselt eelmise sajandi reliktid. Nad ei saa aru, et pisike telefonioptika koos andmetöötlusega annab sama ja paremagi tulemuse kui nende kilo ja rohkem kaaluvad reliktid. Mormoonid sellised.
P.s. Samsungi uusim mudel jõudis just Eestisse, ostke ja saate õndsaks !