(Huviline): Canon EOS 5R

Täitsa huvitav uudis Canoni poolt.

https://www.canon.ee/cameras/eos-r5/

Kujutan, ette, kuidas v6psikust preagu tuld sülitatakse, sest GPS-i ju pole. Ja kui olekski, no siis pole navigatsiooni appi, et vaeseke eksib ära sellega.

(470 EX AI kirjutab): hea, et ei ole ühe sensoritootja monopoli

(poison kirjutab): hahahahahaa :slight_smile:

(K kirjutab): Huvitav tõesti, ammu oodanud Canonilt midagi asjalikku. Aga enne ei saa asjalikuks nimetada kui asi ka reaalselt olemas on ja ei ole mingisuguste totrate kohitsemisteta.
Ei ole siiani Sonyga sõbraks saanud, kaks aastat juba omanud, aga midagi on nagu puudu, ei ole päris see…

(PicNoir kirjutab): Huvitavad arengud, kuid nimetuseks ikkagi R5

(aivar kirjutab): Canonist niipalju et just hiljuti uurisin Canoni premium kompaktide(G7III ja G5II) ostjate hinnanguid.
Need maksavad nii 800-1000 euri.
Põhimõtteliselt ostjate hinnangud koosnevad peamiselt vihahoogudest.Et tegemist on poolfabrikaatidega kus sisuliselt AF ei tööta või töötab nii halvasti et kasutuskõlbmatu.Lisaks objektiivide ja video pildi teravus jätab soovida jne…
Kokkuvõtvalt-Canon püüab täiesti aegunud tehnoloogiat(kontrastil põhinev AF) hingehinnaga maha müüa.

(Huviline kirjutab): Tolliste sensorite kohta ei oska sõna võtta, kuid RP(peaaegu sarnases hinnaklassis) on juba täita võimeka AF ja eye detectiga. Päris algaja nagu mina, sain sisetingimustes sporti pildistades isegi üsna head tulemused.

(Mihk kirjutab): Kui tahad osta väikest, siis uuri ja vaata RX100 seeriat.

(aivar kirjutab): Mihk kirjutas:

Kui tahad osta väikest, siis uuri ja vaata RX100 seeriat.

Youtuuber Casey Neistat mainis et RX100 on siiski ülehinnatud.Selle raha eest saab peegelkaamera 3 objektiiviga.Jah need on säästuobjektiivid küll, kuid teevad oma töö ära.

sarkasm
Kas see juutuuber lähtus eeldusest, et kaamera hind peab olema korrelatsioonis kere ja objede kubatuuriga?
/sarkasm

Ikka täitsa pekkis, mille põhjal oma maailmavaadet ja hinnanguid kujundatakse.

(470 EX AI kirjutab): mis mõttes tuled täiskaadri teemas rääkima 7x väiksema pindalaga sensoriga kaameratest

(Mitte kirjutab): 470 EX AI kirjutas:

mis mõttes tuled täiskaadri teemas rääkima 7x väiksema
pindalaga sensoriga kaameratest

Toodi näide millist paska canon toodab.

Igasugune some vajab küünilist mõistust tekstipritside lugemiseks. st vaja selgeks teha, kelle möga ja vihapurskeid sa loed. Liiga palju on kraaksumas tüüpe, kes ei tea millest räägivad.

Siin foorumi põõsastes peidab end ka mingi võsaprohvet, kes käivitub kohe oksendama akulaadija peale, millel pole 4 süsteemi positsioneerimist, st GPS,Glonass, Galileo ja Baidu talle hädavajalikud 21.saj akulaadijas. Ta lihtsalt käivitub, kui mingil 21.sajandi lauanoal pole 4 süsteemi positsioneerimist, iga võsajeesus kohe eksinud Pirita metsas

(Nope kirjutab): Ja millist kaamerat siis teie promote kas jälle lollifoni.

Oleks tore, kui enne olümpiat tuleks, saaks ülevaadet: 1dx3 vs R5

8K on m6ttetu, pole ju arvutirauda, mis seda töödelda jaksaks. Kus on 20 gigase mäluga videokaart? Jälle visatakse pööblile m6ttetud tehnokiima.

Kui käivitumisest rääkida siis eriti ilusasti käivituvad hädist relikttehnoloogiat hädise häälega müüa üritavad hädised hädaärikad…

Fotokola müük ON vabalanguses. Katastroofilises vabalanguses. MIKS?!?
https://fotojutud.ee/topics/uudised/katastroof-fototurul-kaameramuuk-on-langenud-88/
Ilmselt on pildi - hinna (ja hind tähendab lisaks ostuhinnale kasutamise valu ja vaeva) suhe väga kapitaalselt paigast ära ja seesama paks laisk ja mugav tarbija võtab TEMA jaiks sobivaima pildistamisvahendi.

Siin on tagasihoidlikult mainitud et elutseme 21. sajandil ja juba 20 aastat. Järjest. 21. sajandi elektroonikavidinaga tuleb kaasa suur ja selge ekraan, mugav kasutajaliides, Laadimine USB 3C juhtme kaudu, GPS, 5G side jms. $200 nutufööniga tuleb. $200 kellaga tuleb kaa. $2000+ kaameraga millegipärast EI tule…

Pole siis ime et kaamera ei müü. Tehku ta nii head pilti kui tahab. Känn-onna puhul pole isegi viimane eriti argument sest dünaamikat ei ole ja kardetavasti ka ei tule…

Mis sul sellest 5G v6rgu ühendusest?

6un sai just 25m eur trahvi Prantsusmaal moblade aeglasemaks kruttimise eest.

5R saab pilveühenduse. Ole nüüd 6nnelik. V6imalik, et paari fotoka generatsiooni järel ootab fotograafe ees samasugune ahvimajandus, nagu apple tegi. Näiteks sinu fotoka iso headus v6ib hakata s6ltuma sellest, kas uus mudel on tulnud turule. Kui sul pole viimane mudel, siis nihverdatakse midagi allapoole. “T6eliselt hea” müüginipp.

(Sulev kirjutab): Minu arvates ei teinud õun midagi valesti, kui tarkvarauuendusega vana ja kehva akuga telefonid tarkvaraliselt aeglasemaks (loe: väiksema võimsuse peale) häälestas, sest muidu nõuaks need tippkoormusel nii palju voolu, mida vana akuront enam välja anda ei jaksa ja see põhjustaks ootamatuid alglaadimisi, kehvemal juhul buutimise tsüklisse sattumist.
Muidugi oleks kena, kui kasutajate teavitus probleemi olemasolust oleks olnud tasemel või oleks vastav uuendus lausa valikuline (kasutaja poolt sisse-välja lülitatav). Või vähemalt toimuks aeglustuse automaatne maha võtmine, kui telefon tuvastab värske aku.
Mul paar vanemat Samsungi telefoni kipuvad pikalt jahedas viibides tegema neid iseeneslikke väljalülitamisi, kui näiteks püüda käivitada telefoni kaamerat (välguga) või mõnd muud rohkem voolu tarbivat rakendust, kuigi akutase näitab 40 või enam %. Oleks väga abiks, kui sellises olukorras teeks telefon pigem aeglasemalt kuid kindlalt siiski soovitud toimingu ära, mitte ei raiskaks akuressursse rebuutimise peale.

Sulev kirjutas:

Minu arvates ei teinud õun midagi valesti, kui
tarkvarauuendusega vana ja kehva akuga telefonid tarkvaraliselt
aeglasemaks (loe: väiksema võimsuse peale) häälestas, sest
muidu nõuaks need tippkoormusel nii palju voolu, mida vana
akuront enam välja anda ei jaksa ja see põhjustaks ootamatuid
alglaadimisi, kehvemal juhul buutimise tsüklisse sattumist.
Muidugi oleks kena, kui kasutajate teavitus probleemi
olemasolust oleks olnud tasemel või oleks vastav uuendus lausa
valikuline (kasutaja poolt sisse-välja lülitatav). Või
vähemalt toimuks aeglustuse automaatne maha võtmine, kui
telefon tuvastab värske aku.
Mul paar vanemat Samsungi telefoni kipuvad pikalt jahedas
viibides tegema neid iseeneslikke väljalülitamisi, kui
näiteks püüda käivitada telefoni kaamerat (välguga) või
mõnd muud rohkem voolu tarbivat rakendust, kuigi akutase
näitab 40 või enam %. Oleks väga abiks, kui sellises
olukorras teeks telefon pigem aeglasemalt kuid kindlalt siiski
soovitud toimingu ära, mitte ei raiskaks akuressursse
rebuutimise peale.

joppenpuhh

Esiteks ei tea Apple, kui kaua keegi oma telefoni akut koormanud on. Mine osta poest vana, kuid tutikas Iphone 7 ning enne, kui seda saad kasutama hakata, on Apple selle juba sulle aeglasemaks teinud. Täiesti ajulage mõtlemine, kui arvad, et see on okei.

Teiseks, igal telefonil on akusäästurežiimid. Kui sa neid kasutada ei mõista, oled ise süüdi.

Kolmandaks, ma väga kahtlen, et sa oled piisavalt asja uurinud, et saaks kindlalt väita, et su vanal Samsungil asi aku taga on.