(Huviline): Canon EOS 5R

Kui sa oleksid siin lisanud klausli et “suht samal latil” on väga kitsas tingimuste vahemikus ning piksleid võrdlemata, siis poleks su juttu hülgemölaks pidanud. Ma ei tea täpselt, mida sa kasutatavuse all mõtled kuid ma ei tea pildi tegemiseks sitemini kätte istuvat seadet kui on nutitelefon. Seega minu jaoks on baas igasugusele kasutatavusele juba mitu latti kehvem.

MetsJeesus kirjutas:

Parema otsa nutuföönide tehniline pildivõimekus on suht
samal latil keskmise kitiklaasiga poolekaadrilisega ning
kasutatavus väga mitu latti parem.

(klaas kirjutab): Juuzerite “vaev/pilt” suhe on mõttekoht. Väikse vaevaga kehvake pilt nutufööniga ja suurema vaevaga fotoaparaadiga tehtud korralik pilt annavad tinglikult sama vaev/pilt suhte. Ainult pildid on erineva kvaliteediga. Reaalselt ikkagi fikseeritakse enda jaoks see kogus vaeva, mida viitsitakse ette võtta (kas püksitaskusse mahub ja palju maksab) ja siis öeldakse, et tulemus on parima vaev/pilt suhtega ja ollakse väga rahul. Teed telefoniga plõksu, paned kohe netti üles ja jagad teiste nutuföönide ekraanidega. Küll on tore, … et teised neid pilte samuti just telefoni ekraanilt vaatavad. Ja võibolla isegi suisa 2sek jooksul.

See foorum siin on pimedusega löödud hädaärikate ohvrite foorum, nemad näevad kõvasti vaeva reliktidega pilte teha püüdes. Nad lihtsalt ei saa aru, et pisikese sensoriga ja pisikese objektiiviga saab kõige õigema pildi ja sellisel pildil on kõik terav. Kui vaja, tehakse vajalikud kohad ebateravaks hiljem. Nad kasutavad pool kilo, kilo ja rohkem kaaluvaid klaasikobakaid, mis on oma olemuselt eelmise sajandi reliktid. Nad ei saa aru, et pisike telefonioptika koos andmetöötlusega annab sama ja paremagi tulemuse kui nende kilo ja rohkem kaaluvad reliktid. Mormoonid sellised.
P.s. Samsungi uusim mudel jõudis just Eestisse, ostke ja saate õndsaks !

Ja taas ainult hülgemöla :slight_smile: Selles sooja soovitusega lõimes me juba tegime selgeks, et testija oli pehmelt öeldes saamatu ning see tulemus polnud just kõige usaldusväärsem. Selle video siin uuesti oma väite tõestuseks toomine on lihtsalt ebaintelligentne.

[%sig%]

(Sulev kirjutab): MetsJeesus kirjutas:

Just sai öeldud et fifii energiakulu (ja otsejäreldusena
kiirgustase) on tükk maad suurem kui mobiilsel andmesidel! ehk
kui mul on valida fifii ja mobiil-data vahel on esimene, teine
ja kolmas valik mobiil-data.

Mille su väide põhineb? Teadusuuringud väidavad vastupidist:
https://www.researchgate.net/figure/Energy-Consumption-Comparison-WiFi-vs-LTE_fig4_318574812

(Sulev kirjutab): Sa vist ei saanud enda lingitud tekstist üldse aru?
Ja kas su moblaside käib tegelikult siiani veel üle EDGE, et sa üldse nii vana asja (testitud telefon HTC Wizard on aastast 2005!) oled välja otsinud? Sina, kes sa räägid innovatsiooni ja tooteuuenduste tähtsusest, vehid siin 15 aastat vana uuringuga!
Ja otsesõnu VALETAD, et selles uuringus WiFi moblaside käest pähe sai!
Sinu enda viidatud võrdlusest energiatarbed 1200 baiti sekundis kiirusel (ha-ha!, mis kiviaegne bitrate!), ehk siis tegelik tulemus:
GSM - 1200 mW. (Fig 3)
WiFi - 10…324 mW, olenevalt ülekande intervalli pikkusest (Fig 2)
Ehk siis WiFi energiakulu on 3,5…120 korda väiksem!

Palun, hoia oma loll möla koomal!

(klaas kirjutab): 1. Mis vahe on “loperdava peegliga tehnoloogiareliktiga välja oksendatud materjali” ja ilma peeglita fotoaparaadi poolt “välja oksendataval materjalil” ? Mõlemad ju RAW-s järeltöötluses. Ka mõnid kallim nutitelefon “oksendab” välja RAW-faili.
2. /Koduperenaine on oma nutufööni toodanguga ülirahul ning isegi ei mõtle keelulise ja kobaka fototehnika peale./ - Ei saa kuidagi aru, miks siis Metsjeesus ise nii energiliselt mõtleb kobaka ja keerulise fototehnika peale ja on teine siin juba lühiromaani jagu oma energiat maandanud…
3. / … kõik taandub kõige suuremas osas algoritmidele, pisut ka sensorile ja väga pisut ka klaasile…/ - selline jõgesid tagurpidi keerav avaldus. Arendan seda avaldust edasi - pildistatav objekt ise on ebaoluline, loome objekti algoritmidega, siis pole vaja ei sensorit ega klaasitükki tema ette. On palju vähem jahmerdamist ja saab kiiremini.

(Sulev kirjutab): Vahi, kes vahutab õppimisvõimest!

(Meremees kirjutab): Jah kelle peale te olete vihased? Metsjeesuse peale. tal võivad ju pöörased mõtted olla aga mis siis. Kas hakkate tööd kaotama, et nii närvi lähete? Kummaline et viiruse ajal hakkab mingisugune seltskond sundolukorras teisi ründma, käitudes energiavampiiri kombel.

Ma saan aru, erinevalt paljudest teistest, et maailma kaameratööstus lähebki kahte teed pidi. Korralik suur sensor ja kohmakas ront vs pisike operatiivne hujoovin. Ja seda tehakse teadlikult ja veel pikka aega. Ei ta ole mingi müüklerite või tehnoloogide pläkk, täiesti teadlik valik. Kõik ühes ei ole vajalik. Kellel on vaja, võtab mõlemad, lihtne. Mingi täiesti uus kontseptsioon võib kunagi midagi muuta, aga praegu jääb nii ja võsaneeger jääb ilma.

(Mihk kirjutab): Ei mõista Metsjeesuse maailmavalu, et fotoaparaate müüakse suurusjärk või kaks vähem kui nutufööne. Et kui oleks fotoaparaadil tänasest oluliselt parem dünaamika, rohkem piksleid, GPS, G5 jne jne, siis saaks neid müüa samapalju kui nutufööne ? No ei mõista, kas tegemist on C v N v S rahulolematu väikeaktsionäriga või nutufööni võimalustest ülimasse vaimustusse sattunud nutupiltnikuga. Või hoopis tarbijate õiguste-nõudmiste eest seisva uue põlvkonna aktivistiga.

(marek kirjutab): kaua sa jaksad oodata põõsahull ?
sama juttu ajad teab mitu aastat😂

https://www.photographyblog.com/reviews/canon_eos_r5_review/first_impressions

Suuri kobakaid ei ostetaks rohkem, kui seal need moblaviled küljes oleks. No üks sulle ja veel paar tükki kenrokkvellidele testimiseks.

(Meremees kirjutab): Mida selle kõigega meremehele tahtsid öelda? Järg läks käest, teema valgus laiali. :smiley:

(Meremees kirjutab): Selle hinnaklassi sihtgrupi juures loomulik. Tuleb harjuda et keskmine inimene on loll.

https://www.techradar.com/news/why-buy-a-canon-eos-r5-canon-answers-our-questions-about-its-next-big-camera

(T. kirjutab): Sul pole põhjust siin Canoni teemas kiibitseda, vaevalt su rahakoti dünaamika selleks piisav on.

(Mihk kirjutab): Kui 5R juhtumisi kõiki jeesu nõutud võimalusi omab (ei saa ju välistada) ja letile ilmub, siis jääb see tal ostmata, kuna hinna ja kvaliteedi suhe on palju kehvem kui viimasel Huawei mudelil.

(marek kirjutab): põõsahull, äkki suurema ( medium, ff, crop ) sensori uuenemisel, tootmisel, arengul tulevab võimekus ette ja veits on sein ees ?
arvad, et võiks olla dxomark color deph 124 bitsi, dr 96, low light 44000 iso :smiley: :smiley: ?

Kas head ained otsas või kasutab jälle vana vedelikku hommikust peale?

Patsient suudab numbreid järjestada tulpades. Aga nende numbrite järjekord DxOmark lehel ületab patsiendil igasuguse muu mõtestamise võime, st metsjeesus jookseb igas mõttes lati alt läbi (võistleb vanade poolekaadriste canoni asjadega).

Ainuke asi, mis lööb patsiendi kursilt, on sõna “innovatsioon”. Kui seda sõna kasutada, läheb jeesus naeruväärselt transsi ja esitab jälle pika-pika segase lalina üldtuntud kolme tekstilõiguga.

Lõpetab klassikalise häda-ärikate jm jeesusevastase manamisega. Kõik, kes teda ei kiida, on häda-ärikad ja reliktimüüjad.