Ilmutamine kodus

Tere,

küsimus oleks järgmine - mida ma vajan koduseks piltide ilmutamiseks ja kust ma vastavat kraami võiksin omandada? samuti, mis hinnaklassi see kõik kokku võiks langeda?

kui keegi teist tunneb, et ma olen äärmiselt lolli küsimuse esitanud, siis saatke oma sõimukirjad mulle maili peale. ei ole tarvis foorumit risustada ja minu küsimus on tekkinud vaid puhtast huvist fotograafia vastu. selleks see foorum siin ongi, või mis?

Kindlasti vajad tahtmist ja pilte, mida ilmutada :slight_smile:
Siit või Eestifoto foorumist otsides leiad kindlasti arutelusid selle teema kohta. Osta ja ettekujutust hindadest saad:
http://www.photopoint.ee/ylem.php?id=13
Ja äkki kirjutab midagi sellest ka:
http://foto.kala.ee/fiki/

(Acid kirjutab): Raamatukogus peaksid saama vajalike raamatuid, kus kirjas kuidas, kus, kuna, miks jne. Vajalike asju leiad siit: http://www.photopoint.ee/alam.php?id=138

Alustuseks oleks hea teada, mida sa ilmutada tahad? On see must-valge film, värvinegatiiv- või hoopis slaidifilm. Eri asjade jaoks erinevat tehnikat vaja, kemikaalidest rääkimata.

kõige eest,mis minus on head,võlgnen tänu raamatule–m.gorki,see tõde kehtib tänaseni,esmalt loe,siis proovi.

(ahti kirjutab): Andrus Suitsu kirjutas:

must-valge film, värvinegatiiv- või hoopis slaidifilm. Eri
asjade jaoks erinevat tehnikat vaja, kemikaalidest rääkimata.

Miks m/v ja värvinega jaoks erinevat tehnikat vaja on?

Aga keski pole veel viitsinud kahe reaga poisile öelda, mida vaja on:
ilmutustanki, termomeetrit, ilmutit, kinnitit ja puhast vett.

Veneaegsetesse tankidesse filmi kerimisel oli vaja natuke vilumust, et filmi mitte ühte külgepidi kokku kerida … ma ei tea, kas kaasajal on midagi muutunud. M/V ilmutamine miski raketiteadus ei ole … küll peaks kodus ise solberdamine mõnevõrra kallim tulema, kui labor sulle teeks.

Ahti.

(kaur kirjutab): ahti kirjutas:

Aga keski pole veel viitsinud kahe reaga poisile öelda, mida
vaja on:
Aga keski ju ei tea, mida ta tahab teha! Sina ntx ARVAD, et ta tahab FILMI ilmutada. Aga mr Barhan ise kirjutas midagi PILTIDEST. Nii et sinu nimekirja läheksid vupsti juurde veel vähemalt suurendi, fotopaber, ilmutusvannid, “infrapuna”-lamp… Aga võib-olla on tal nega juba olemas ja ta tahab ainult pildi paberile saamise protsessi mõjutada (iseenesest mõistlik soov)?

Väga kalliks see igatahes ei lähe, vene tehnikat saab ilmselt võileivahinna eest igalt poolt kokku osta. Fotograafia on üldse suhteliselt odav hobi :slight_smile:

[%sig%]

(ahti kirjutab): kaur kirjutas:

Aga keski ju ei tea, mida ta tahab teha! Sina ntx ARVAD, et ta
tahab FILMI ilmutada. Aga mr Barhan ise kirjutas midagi
PILTIDEST. Nii et sinu nimekirja läheksid vupsti juurde veel
vähemalt suurendi, fotopaber, ilmutusvannid,
“infrapuna”-lamp…

Näed, ei ole ju väga raske … selle asemel, et Gorkit tsiteerida jne … :slight_smile:

Ahti.

Hell oo,

fotograafia ja odav hobi… mine sa ka oma jutuga tead… :)))
Niikaua, kui ühe (värvinegatiiv)filmi kuus teed, on ta jah odav aga edasi, uhhuuu, ma parem ei räägigi Oluliselt odavam oleks pangega viina juua.
Aga kõik parim tuleb inimestesse tänapäeval interneti sõnnikulademete läbisõelumise teel :slight_smile:

BRM

Nõmme Noortemajas praegu must-valge pimikutöö varustust väga odavalt ära anda. Kel konkreetne huvi, võtku ühendust.

[%sig%]

ahti,must-valge jaoks on roheline lamp parem,ole kena ja kirjuta ka ilmuti lahjendusteguritest,vajaolevatest filtritest,erinevate paberite käitumisest olenevalt ümbritsevast keskkonnast,erinevatest ilmutitest jne.jne…

ahti,must-valge jaoks on roheline lamp parem…ole kena ja kirjuta ka ilmuti lahjendusteguritest,vajaolevatest filtritest,erinevate paberite käitumisest olenevalt ümbritsevast keskkonnast,erinevatest ilmutitest jne.jne…

fotograafia odavusest rääkides pean mainima,et vähesed naisemehed seda endale üldse lubada saavad,sest ühele naisisendile on ju üpris keeruline selgeks teha mõne uue objektiivi või muu vidina vajalikkust,temake leiab ikka,et uus kasukas oleks hoopis kasulikum investeering…

[%sig%]

(kaur kirjutab): mõtlesin, et ei võta sõna, aga:
IGA hobi peale saab kulutada kogu oma vaba raha ja aja.

Küsimus on, kui palju sa mõistlike tulemuste jaoks kulutama PEAD, kas see on teiste hobidega võrreldes vähe/palju, millised on varjatud kulud ja kas sa kokkuvõttes laostad ennast sellega või ei.
Mõnda asja EI SAA odavalt teha: ntx tuhande krooni eest lihtsalt ei jõua lähima ronitava mäeni, seega odavat alpinismi ei ole olemas.
Mõnda asja saab; kudumise peale 10000 krooni kulutada on vist keerukas; aga sellised tarbimisele-mittesuunatud-tegevused on ühiskonnas langusteel.
Sporti saab odavalt teha, aga vigastused lähevad kokkuvõttes ikka kalliks. (Jalgpalli mängivatel kolleegidel on kogu aeg mõni jäse sidemes.)
Viinajoomine on aga kõige kulukam hobi üldse, kuna töö ja töövõime kaotus võtavad sult kõik.

Fotograafia, kus paari / paarikümne tuhande kroonise alginvesteeringuga saab pea piiramatult pilte teha, on hobide seas ikkagi suht keskmisel tasemel.

Naistest: tuleb võtta naine, kes su hobi ja sellele minevat protsenti pere eelarvest aktsepteerib. Foto on siin paremas seisus kui enamik teisi tegevusi, sest pilti saab teha ka naine ja tulemusi näeb kogu suguvõsa. Erinevalt ntx sellest, kui sa pere raha eest välismaal Eesti koondise jalgpalli-mänge vaatamas või Punases meres sukeldumas käid.

(oeh mis loba tuli… ja Barhan, siiras küsimus sulle: MIKS sa tahad kodus pilte ilmutada? ei nori, lihtsalt uudishimutsen.)

[%sig%]

ahti kirjutas:

Miks m/v ja värvinega jaoks erinevat tehnikat vaja on?

Seni olen m/v filmi puhul edukalt sinu nimetatud asjadega hakkama saanud ja keldris seisavad kõik lahused täpselt 20 kraadi peal. Värvinega puhul ma aga termostaadita vist hakkama ei saaks.

värvinegade jaoks tegi tetenal reporteritele kontsentraate, millega sai suvalises hotelli duširuumis asjad ära ajada 20-24 kraadi juures.

Ma seda ei teadnud. Need komplektid, mida ma näinud olen, räägivad värviilmuti täpsusest maksimum +/- pool kraadi. Ja temperatuur oli 100F. Ühte sai lisaks ka 68F juures pruukida, aga siis oli see värviilmutuse aeg kuskile 13 minuti kanti. Selle aja jooksul ilmuti temperatuuri paikas hoida õnnestub ikkagi vaid suure vanni abil, kus on omakorda stabiilse temperatuuriga vesi. Kodaki Flexicolor (oli vist selline komplekt) värviilmuti aeg oli 3:15, mida võib mu meelest alguses olla raske piisavalt täpselt jälgida.

ajad olid pikemad jah, tabel oli eri temperatuuride jaoks kaasas.
kui lahuse erinevus on toatemperatuurist väike, siis nega jaoks piisab täiesti veerand tunniga kraadi võrra vajumisest. mitte et see loks oleks värvile hea, reporter sai saatmiseks piisava kujutise kätte.