(Inx): On keegi kunagi ebayst ostnud fotoka?

Tere

Soovin osta korraliku täiskaaderkaamera hea hinnaga. Vaatasin, et Ebays on müüa poole soodsamalt kui siin. Kas kellelgi on kogemusi? Jutt käib siis Canon eos 6d-st. Variant veel Nikon d610 või Sony a7.

On jah sellised võimalused. Aeg ajalt mõni suur pood saab mingi partii odavalt kätte ja lükkab ilma käibekata müüki. Peab kontrollima müüjat, st poodi, mis ka pood oleks, mitte nurgatagune ühe kaamera müüja. Idee on selles et käibeka maksad asja kätte saades kohalikku maksuametisse. On ju hea idee?
Nii hea hinnaga on mõtet korralikumad kaamerad võtta, mitte säästukad.

(ibei kirjutab): Keegi kunagi on ostnud ebayst fotoka.

(tom2 kirjutab): Ebayst ostes on risk ka suurem võrreldes sellega, kui kohapeal kasutatud kaamera üle saad vaadata ja ära proovida. Ma olen väga palju Ebayst ostnud (peamiselt küll vana fototehnikat), kokkuvõtvalt võib öelda, et umbes 1/3 juhtudest on saadud ese olnud vaat et parem kui loodetud, 1/3 juhtudest enam-vähem ootuspärane ja 1/3 juhtudest on müüja ilmselgelt vigu varjanud. Vahel harva võib ka päris petturite peale sattuda, kes ei kavatsegi kaupa saata ja algaja ostja võib ka makstud rahast ilma jääda.
Sõltub ka sellest, millist Ebayd kasutada. USA-st, Kanadast ja Jaapanist on üldiselt väga turvaline osta, Euroopa Ebayd on oluliselt ebaausamad kauplemiskeskkonnad. Euroopa ongi ebaausam koht ja Ebay saab sellest väga hästi aru ning vaatab läbi sõrmede mitmetele ebaausatele kauplemisvõtetele, näiteks sellele, kui müüja oksjonil teise kasutajakonto abil hinda üles kruvib. Hasarti läinud ostja kaotab raha, aga Ebay saab kõrgema lõpphinna tõttu suurema vahendustasu.
Palju sõltub ka sellest, kes ise oled. USA kodanikel on ka Euroopa Ebay keskkondades õigused väga hästi tagatud, Eesti kodanikel mitte eriti.
Üldiselt ma ei usu, et võrreldavas seisukorras kaamera Ebayst kaks korda odavamalt kätte tuleb.

Sa ostad kasutatud kraami. Kardan, et teema on püstitatud UUTE kaamerate ostuhuvist. Siin tuleb mängu just reegel: osta euroopast. Kammid paar päeva euroopa iiibei lehtedel ja leiad usaldusväärse. Mul on mitu korda õnnestunud 900 eurose vahega asjad kätte saada. Ja ei ole hallmarket, karbid kinni, täiesti puutumatud asjad. Loe veel mu esimest posti.

Seda ka veel, et asi on 3 - 4 päevaga sul ukse taga.

(enn kirjutab): Ja veel- EU-st ostetud Canoni kaamerale teeb ostuarve alusel garantiiremondi meie kohalik Overall. Nikoni ja tema kohaliku esindusega peaks sama lugu olema.

[%sig%]

(tom2 kirjutab): Ma pooldan igati asjade Ebayst või mujalt välismaalt ostmist, kui saab parema hinnaga. Aga ikkagi ei usu, et Ebayst saab uue EOS 6D näiteks sellest hinnast http://turuliider.ee/et/fotokaamerad/10737-canon-eos-6d.html oluliselt odavamalt.

(R kirjutab): Otsin eelmisel sügisel kasutatud 80D Ebay vahendusel.
Tünga ei saanud, kaup korralik.
Ei mõelnud muidugi sellele, et laadija ots oli “vale” (UK müüja), aga see ilmselgelt pole probleem, mida oleks olnud keeruline, või kallis lahendada.

(aivar kirjutab): Koguaeg olen ostnud ebayst.Teed statistikat või?

(enn kirjutab): Küsimus on mõttetu, sest e-bay ei ole kauplus ega müüja, vaid ostu-müügi keskkond (nagu osta.ee, Kuldne Börs või Balti jaama turg). Kõigis neis võib olla sulisid, kes püüavad sul nahka üle kõrvade tõmmata aga ka ausaid müüjaid. Kui tahad konkreetsemat vastust, siis anna link konkreetsele kaamera müügikuulutusele.

[%sig%]

(aivar kirjutab): enn kirjutas:

Kõigis neis võib olla sulisid, kes
püüavad sul nahka üle kõrvade tõmmata aga ka ausaid
müüjaid.

Ebays on kelmus siiski välistatud.Kauba müüja saab raha kätte ainult siis kui ostja on rahul.Ostja ei kanna raha üle müüjale vaid see jääb ebay deposiiti niikauaks kui ostja kauba kätte saab.Kui ostja ei ole rahul siis deposiidis olev raha makstakse tagasi ja kaup tuleb tagasi saata või jälgida ebay või müüja juhtnööre.

(enn kirjutab): aivar kirjutas:

Ebays on kelmus siiski välistatud.

Kas need kaks on ausad müüjad?
https://www.ebay.com/itm/Canon-EOS-6D-Mark-II-DSLR-Camera-Body-Only-Multi-Language-vite/223336342421?epid=22025013408&hash=item33ffe22395:g:XOIAAOSwMQ1cRYO9:rk:5:pf:1&frcectupt=true#rpdCntId
https://www.ebay.com/itm/Canon-EOS-6D-Mark-II-DSLR-Camera-Body-Multi-Kit-Box-From-EU-en-stock/123605303112?hash=item1cc7733f48:g:qTEAAOSwhr9cRanr:rk:6:pf:0

Jah, ostja saab piisavate oskuste korral oma raha (miinus ülekandetasud) lõpuks tagasi, müüjad teevad endale uued kasutajanimed ja õngitsevad uusi lollikesi…

[%sig%]

(marek kirjutab): saksa t-dimensionist olen tellinud 6d mk2 ja 5d mk4. mõlemaga läks äkki 4 päeva aega kui kaamera käes. ebayst ei ole tellinud ja ei telli.

Mäletan, et igatepidi vaadates oli too t-dimension abay osa HongKongis. kuskil oli isegi kiri “ebay(HongKong)” või midagi sarnast. meiliaadressid olid ka ebay-sisaldusega.
Kas on seal midagi muutunud, et T-dimension saksakeelne veeb on ka EU VAT-numbriga ja neil saksa kontor?

(aivar kirjutab): marek kirjutas:

saksa t-dimensionist olen tellinud 6d mk2 ja 5d mk4. mõlemaga
läks äkki 4 päeva aega kui kaamera käes. ebayst ei ole
tellinud ja ei telli.

Aga kelle poole sa pöördud kui sinu ostetud kaamera e-poest t-dimension pärale ei jõua?
Müüja paneb siis kohe uue kaamera teele või? Üsna tõenäoliselt oled ilma rahast ja kaamerast.
Ebays selline asi on välistatud.Mina olen alati uurinud kas see odavpood(mis iganes see ka poleks) ka ebays müüb.Ja kui müüb olen ostnud läbi ebay sellest e-poest.Miks? Sest ma ei taha võtta tarbetuid riske.

(tom2 kirjutab): aivar kirjutas:

Ebays on kelmus siiski välistatud. Ostja ei kanna raha üle müüjale vaid see jääb ebay
deposiiti niikauaks kui ostja kauba kätte saab.

Ära ole nii kindel! Paypal hoiab raha kinni ainult algajatel või muul põhjusel ebausaldusväärsetel müüjatel. Suurema pettuse eel võib ju kasutajakonto pikalt sisse töötada või lihtsalt võõra konto kaaperdada.
Lisaks suur hulk müüjaid ei kasutagi Paypali Ebay vahendusel, vaid soovivad pangaülekannet või Paypal.me makset, mis eraisikule raha kandes mingit kaitset ei paku. Enamik neist on ju ausad. Kuidas alati ära arvad, millal aastaid ausalt müünud ja korraliku tagasisidega müüja kasutajakonto on petturite poole üle võetud või millal ta ise mis tahes põhjusel otsustab ühel hetkel korraliku raha taskusse panna ja Midwayle põgeneda? :slight_smile:

Mu jutu mõte pole see, et Ebay on paha. Ebay on asendamatu, aga kui on valida, kas ostad eseme nö käest-kätte või Ebayst, siis täiendavat riski arvestades tuleks Ebay hind mingi koefitsendiga läbi korrutada.

(aivar kirjutab): Ebays on 1.5 kuud aega kaebuse esitamiseks.Kui müüja on edasijõudnud saab raha kätte ka varem.Kuid ebayl ja paypal´l on ligipääs müüja pangakontole ikka pikemalt.Paypal võtab selle summa tagasi müüja pangakontolt.Ehk siis müüjal on ebays väga vähe õigusi.Liitudes ebay ja paypal´ga sa lihtsalt pead nõustuma nende tingimustega.Muud moodi ei saagi.
Sõltuvalt müüjast võib ebays maksta ka pangaülekandega.Kuid väga vähesed müüjad seda pakuvad.

Kahtlustan et kohalik peessekukkund häda-ärikake üritab tekitada threadi et eee-baist ostmine on niiiiiiiii riskantne ja koht niiiiiii ebaaus ja oluliselt mugavam on minna siinsesse (räigelt ülehinnatud) zaluuuuuuuni. jne.

Euroopa Ebayd on oluliselt ebaausamad kauplemiskeskkonnad
ON ON ebaausamad, kohe ebaausalt head pakkumised võrreldes siinsete üüberärikate niiskete unenägudega…

aga kui on valida, kas ostad eseme nö käest-kätte või Ebayst,
siis täiendavat riski arvestades tuleks Ebay hind mingi koefitsendiga läbi korrutada.
Ise teen siinmaal käest-kätte tehinguid hinnaga, mille saaks antud jubinat Eestist-euroopasse eebais müües. Müüja võib vigiseda, plägiseda, kägiseda, ägiseda, ögiseda, vigiseda, pläriseda, plärtsuda ja turtsuda niipalju kui tal torust välja tuleb kuid MINA maksan just täpselt niipalju kui tal õnnestuks e-bay kaudu sedasama jubinat €uroopasse müües teenida. Kui see hind müüjakesele ei sobi, on tal võimalus oma tohletanud junni eest alati kusagilt rohkem saada, kui selgub nukker tõsiasi et EI saa, siis minu pakkumine ON jätkuvalt laual…

(Sulev kirjutab): aivar kirjutas:

Ebays on 1.5 kuud aega kaebuse esitamiseks

Mingi muu eBay, mitte ebay.com? Kust sa võttad selle 1,5 kuud?

Minu teada saab eBays kasutajale tagasisidet anda reeglina 60 päeva jooksul alates tehingu sõlmimisest.
Aga kaubaga seotud probleemide tõstatamiseks (raha tagasi nõudmiseks või muu lahenduse leidmiseks) kehtivad järgmised piirtähtajad (palun vabandust, et ma ei tõlkinud tsiteeritud lõike ära, aga lühidalt on tähtaeg kas 30 päeva tehingu juures näidatud hiliseimast eeldatavast kättetoimetamise ajast või siis kätte toimetatud kaupade probleemide korral 30 päeva tegelikust paki kätte saamisest, seega Hiinast kuu aega oodatud saadetise puhul isegi 2 kuud pärast tehingut. Ma ise olen raha tagasi saanud 59 päeva pärast tehingu kuupäeva tehtud kaebuse põhjal. Ma pole teinud pakkumisi esemetele, mille eeldatav tarnetähtaeg on pikem kui kasutajale tagasiside andmiseks võimaldatud 60 päeva, aga eBay reeglite järgi ei ole ka see 60 päeva mingiks piiriks):

eBay Money Back Guarantee timelines:
Item not received

A buyer can report that they didn*t receive an item once the item*s latest estimated delivery date has passed, and for 30 days after the latest estimated delivery date.

Item not as described

A buyer must request a return no later than 30 days after the actual (or latest estimated) delivery date, or, if the seller*s return window is longer, within the return window.

Replacement and exchange

Replacement and exchanges can be requested by the buyer and/or seller. Exchanges are based on value of the original purchased item, with current and equal value. A buyer must request a return and select the replacement or exchange option no later than 30 days after the actual (or latest estimated) delivery date, or, if the seller*s return window is longer, within the return window.

Latest estimated delivery date

When we have no information about the actual delivery date, we use the latest estimated delivery date. When we have no estimated delivery information, we consider the latest estimated delivery date to be 7 days from payment date for transactions between a buyer and seller in the same country, and 30 days from the payment date for buyers and sellers in different countries.