ISO 12800?

Kui tõstan D60-ga ISO üle 1600-ja läheb müra juba väga häirivaks.
Kui kaasargsamatel pillidel on ISO võimalus 12800 ja isegi enam, kas siis nende pillide sensor ja tarkvara on niivõrd palju parem ,et kannatab kriitika välja, nii kõrge ISOga ?

400000 iso on kohe varsti standardiks, alla seda ei tohi üldsegi pildistadagi mitte midagi mitteüks raas.
D60 on kiviaegne asi, sellel on sensor ka veel ränist tehtud.

Uuemate kaameratega pole ISO1600 ja ega isegi ISO12800 enam mingi probleem. Mul kogemus vaid D7200 mudeliga ja minu silma jaoks on ISO7200 veel täiesti OK. Sealt edasi sõltuvalt pildist ja teistest seadistustest hakkab müra juba välja paistma ja häirima.

(Shitgma kirjutab): ahhhaa

Mul näiteks Canon 60D, sellel on juba ISO 800 juures müra ilmnähtav. Nikon D7200 see juba puudub. Kõik oleneb siiski kaamera uudsuses ehk siis uuemad sensorid muutuvad paremaks ka poolkaadrite puhul. Veidi oleneb ka seadistustest kaameras. D60 on ürgvana.

(40D kirjutab): Ei ole see asi nii lihtne midagi, palju oleneb konkreetsest pildist ja valgusoludest. Olen teinud 40D-ga (see on ju suisa eelajalooline?) ISO1600-ga pilte, millel küll müra ei häiri. Mõnikord ISO3200 ka kasutanud ja üsna ok jäänud.

Näiteks see on tehtud Olympus E420. ISO suurust ma ei mäleta.

https://www.dropbox.com/s/hggsa2dg9i2zy7k/P9204108.jpg?dl=0