(J): MIlline kaamera osta loodusfotode jaoks kasutatuna

(Sulev kirjutab): PS äkki seletab, mi hetkel objektiivi suurendusest juttu tegema hakati? Keegi peale tema ei räägi objektiivi suurendusest. PS, tee objektiivi suurendusest rääkimiseks omaette teema ja räägi seal iseendaga!

(Sulev kirjutab): See sõltub konkreetsest kaamerast. Räägigio siis, et sinu 80D teeb sedasi, ära üldista seda kõigi poolkaadrite peale. Mõnele võib jääda muidu mulje, et see ongi poolkaadrite ühine omadus.

(llll kirjutab): See viimases näites toodu on küll poolkaadrite ühine omadus ju.

(tom2 kirjutab): Sulev kirjutas:

Mida sa tahad tõestada? Et poolkaadersensoriga kaamera teeb heas valguses detailsema pildi
just tänu sellele, et selle sensor on väiksem? No ei tee ju! Pane kõrvuti Nikon D1 ja Nikon D850

Sa räägid nüüd muudkui edasi aiaaugust. Mina ja ka mõned teised siin räägivad ikka sarnase MPix arvuga sensorite võrdlemisest. Jutu mõte oli, et ei tasu olla nii kinni MetsJeesuse arusaama küljes, et ainult täiskaadrikaamera on kaamera. Poolkaadrikaameratel on olemas omad eelised sarnase MPix arvuga täiskaadrikaamerate ees. Nagu ka puudused. EOS 7D seeria on põhjusega olnud pikka aega populaarne ka nende seas, kel täiskaadrikaamera olemas.

Eelmisest sajandist pärit 2,7 MPix Nikon D1 ja 125x zoomiga Nikon P1000 kaamerate katsetamise ma usaldaks hea meelega sulle ja Henryle. :slight_smile:

(Sulev kirjutab): Piksli detailsus on vist PS enda väljamõeldud termin. Pikslil mingit erinevat kujutise detailsust küll ei ole. Üks piksel ei anna põdra kuju kohta mingit infot, sõltumata sellest, kas on poolkaader või täiskaader. Pikslil võib küll olla erinev bitisügavus.

(Sulev kirjutab): Mis see poolekaadriliste ühine omadus on? Et need on täiskaadrisensoritest väiksemad?

(Sulev kirjutab): Kus täpsemalt? Minu arvates käib jutt summaarsest suurendusest, mis kujuneb objektiivi “suurendusest”, sensori omadustest ja digitaalset pilti inimsilmale nähtavaks tegevast lahendusest (ekraan, väljaprint vms).

(llll kirjutab): Sulev kirjutas:

Mis see poolekaadriliste ühine omadus on? Et need on
täiskaadrisensoritest väiksemad?

Mis-mis? Oli ju kirjutatud:
“Teen 80D-ga X kauguselt põdrast pildi ja lasen pildi paberile teha ning teen 6D-ga sama kaugelt sama objektiiviga pildi ja lasen selle ka paberile teha. Siis võtan kätte joonlaua ja mõõdan põdra pikkust- 80D-ga tehtud pildil on põder suuremalt.”

(Sulev kirjutab): See III paberile teha laskmise jutt ei täpsusta kõiki asjaolusid, seega on see nii ja naa isegi nende konkreetsete kaamerate osas, sest oleneb näiteks väljaprindi resolutsioonist (ta ei täpsusta, et need põdrad sama resolutsiooniga prinditakse). Rääkimata siis üldistamisest kõigile poolkaadritele.

(Sulev kirjutab): Ja mis on selles jutus konkreetselt kõigile poolkaadritele ühine?

(Sulev kirjutab): Paberit on eri suurusega, servast serva printides saab nii suuremaid kui ka väiksemaid põtru printida.

Üks vend metsas ütles, et kui koeral pole tööd teha, hakkab mune lakkuma.

Inimesed kaasajal hakkavad tegevusetusest foorumis täiesti tühja üksteisest mööda vaidlema. Eri mõisted sama asja märkima ja samad mõisted eri asju märkima. Kui need korralikult segada, hapendada ja poliitikasse toimetada saab priske sõja tekitada.

Võiks algatuseks foorumis kolm kuud aega võtta ja mõisted ning sisu kokku leppida.

(Sulev kirjutab): Sul ka pole muud targemat teha, kui seda vaidlust lugeda ja kaasa kiibitseda?

(llll kirjutab): Sulev kirjutas:

See III paberile teha laskmise jutt ei täpsusta kõiki
asjaolusid, seega on see nii ja naa isegi nende konkreetsete
kaamerate osas, sest oleneb näiteks väljaprindi
resolutsioonist (ta ei täpsusta, et need põdrad sama
resolutsiooniga prinditakse). Rääkimata siis üldistamisest
kõigile poolkaadritele.

Omgo, nii tainas annab ikka olla. Asjadest aru saamisega alati nii suuri probleeme?
Ei jõua ikka kohale, et 80D-ga sama objektiiviga tehtud fotol jääb objekt suuremana kui täpselt ühte moodi välja printida (terve pilt ja sama suurele paberile)?

(Sulev kirjutab): Kui sa sellised kitsendused juurde paned, siis vastab see väide isegi tõele. Aga miks peaks kõik pildid sama suurele paberile printima? Kui pildi resolutsioon võimaldab, võib printida hoopis suurema ja efektsema pildi.

(llll kirjutab): Resolutsioon on juba teine teema. 80D ja 6D resolutsiooni vahe on põhimõtteliselt olematu.

(Sulev kirjutab): Sa pead tõesti seda, kui suurelt sa mõne pildi otsustad välja printida (resolutsioonile tähelepanu pööramata) kaamera suurenduseks? Kui resolutsioon pole oluline, võid iga pildipõdra venitada just nii suureks kui tahtmine on! See ei ole kaamera suurendus, ega sõltu sensori suurusest!

(llll kirjutab): Venitada ja muid trikke saab ikka teha kes soovib, aga ma räägin sellest millisena pilt kaamerasse salvestatake ja sealt originaalis ka välja tuleb. Ja sama jutt käib ka arvutiekraanilt vaatamise kohta kui tervet pilti täisekraanil vaadata- poolkaadri korral on tehtud pildil põder suurelt peal, täiskaadri pildil on igast muud mudru ka kõrval lisaks ja põder paistab ekraanil väiksemana.

(Sulev kirjutab): Pildistatud põder on pildi originaalses suuruses siis, kui pikslid esitatakse 1:1-le. Kui aga ühe pildi venitad ekraani suuruseks ja teise vähendad ekraani suuruseks, siis on tegemist juba nö digitaalse suumimisega. Digitaalselt saad igat pilti veitada kas või lõpmatult suureks.

(PicNoir kirjutab): Head vana-aasta lõppu ja paremat uue algust! Võiks juba kuuse alla minna ning selleks pole mingit kaamerat vaja.