(J): MIlline kaamera osta loodusfotode jaoks kasutatuna

(Sulev kirjutab): Sul ka pole muud targemat teha, kui seda vaidlust lugeda ja kaasa kiibitseda?

(llll kirjutab): Sulev kirjutas:

See III paberile teha laskmise jutt ei täpsusta kõiki
asjaolusid, seega on see nii ja naa isegi nende konkreetsete
kaamerate osas, sest oleneb näiteks väljaprindi
resolutsioonist (ta ei täpsusta, et need põdrad sama
resolutsiooniga prinditakse). Rääkimata siis üldistamisest
kõigile poolkaadritele.

Omgo, nii tainas annab ikka olla. Asjadest aru saamisega alati nii suuri probleeme?
Ei jõua ikka kohale, et 80D-ga sama objektiiviga tehtud fotol jääb objekt suuremana kui täpselt ühte moodi välja printida (terve pilt ja sama suurele paberile)?

(Sulev kirjutab): Kui sa sellised kitsendused juurde paned, siis vastab see väide isegi tõele. Aga miks peaks kõik pildid sama suurele paberile printima? Kui pildi resolutsioon võimaldab, võib printida hoopis suurema ja efektsema pildi.

(llll kirjutab): Resolutsioon on juba teine teema. 80D ja 6D resolutsiooni vahe on põhimõtteliselt olematu.

(Sulev kirjutab): Sa pead tõesti seda, kui suurelt sa mõne pildi otsustad välja printida (resolutsioonile tähelepanu pööramata) kaamera suurenduseks? Kui resolutsioon pole oluline, võid iga pildipõdra venitada just nii suureks kui tahtmine on! See ei ole kaamera suurendus, ega sõltu sensori suurusest!

(llll kirjutab): Venitada ja muid trikke saab ikka teha kes soovib, aga ma räägin sellest millisena pilt kaamerasse salvestatake ja sealt originaalis ka välja tuleb. Ja sama jutt käib ka arvutiekraanilt vaatamise kohta kui tervet pilti täisekraanil vaadata- poolkaadri korral on tehtud pildil põder suurelt peal, täiskaadri pildil on igast muud mudru ka kõrval lisaks ja põder paistab ekraanil väiksemana.

(Sulev kirjutab): Pildistatud põder on pildi originaalses suuruses siis, kui pikslid esitatakse 1:1-le. Kui aga ühe pildi venitad ekraani suuruseks ja teise vähendad ekraani suuruseks, siis on tegemist juba nö digitaalse suumimisega. Digitaalselt saad igat pilti veitada kas või lõpmatult suureks.

(PicNoir kirjutab): Head vana-aasta lõppu ja paremat uue algust! Võiks juba kuuse alla minna ning selleks pole mingit kaamerat vaja.

(llll kirjutab): Keegi ei venita pilti kui arvutis täisekraanil pilti vaatad, pilt on nii nagu kaamerast tuleb. ja nii ta tulebki, et poolkaadri pildil on põder suurem. :slight_smile:

(Sulev kirjutab): Kuidas ei venita? Monitore on eri suuruses (eri resolutsiooniga), su põder venitatakse ju sellistel tingimustel monitori suuruseks. Kui ei venitataks, kataks see erineva suurusega (resolutsiooniga) monitoridel erineva protsendi ekraanipinnast.

(llll kirjutab): Mida see monitori resolutsioon loeb, kui paned pildi täisekraanile, siis on ekraan otsast otsani selle pildiga kaetud, on seal 1000 või 10 000 pikslit pole antud juhul tähtis.

(Sulev kirjutab): Saa juba ükskord aru, et kui sa venitad pildi üle ekraani, siis pole see ju kaamera suurendus!
Mõni kasutab ekraani n.ö. portreepaigutusega (püstine serv on pikem), enamus kasutavad n.n. maastikupaigutust (horisontaalne külg on pikem). Sama põdrapilti üle ekraani venitades võid saada täiesti erineva tulemuse.

(llll kirjutab): Sa vist ei jaga üldse millest jutt käib. :smiley: Pane täiskaadril (näitena 6D-l) pilt kuidas pidi tahad, 80D-l on samat pidi vaadates ikka põder suuremalt.

(Sulev kirjutab): Kui jutt käib kaamera suurendusest ja sa võrdled konkreetselt 6D ja 80D, siis võib ju 80D-ga pildistatud põder pildil suurem ollagi (digipildil suurem = mõõdud pikslites on suuremad), sest 80D-l on sensor suurema pikslitihedusega kui 6D. Sensori väiksem pindala aga ei suurenda võrreldes täiskaadersensoriga midagi.

(llll kirjutab): Suurendab

(mihk kirjutab): No suurenda oma D80-ga põder näiteks meetri pikkuseks ja prindi välja. Sama objektiiviga 6D-ga ja sama põdraga samast kohast teine pilt. Pane pildid kõrvuti ja vaata, kummal pildil põder ilusam tuli. Ongi kogu “suurenduse” story. Kui on ilus valge ilm (ISO100), võtad statiivi pealt ja põdraga on lepitud, et ta paigal seisab, võivad pildid isegi suht võrdselt head tulla.
Head uut aastat !

(llll kirjutab): Poolkaadriga on suurem, peaks ju teada olema?

(henry kirjutab): Head uut suurendamise aastat kõigile trollidele!!!

(llll kirjutab): Poolkaadri meestel tuleb hea aasta kindlasti, neil endiselt piisab 300 mm torust (480 mm 1,6x crop factori korral), täiskaadri mehed peavad 500 mm ostma. :slight_smile:

Ah, metsalisel on juba paar-kolm aastat kõik asjad kohe ajaloo prügikasti kadumas. Ei midagi uut ta jampsimistes. :slight_smile:

[%sig%]