(J): MIlline kaamera osta loodusfotode jaoks kasutatuna

(llll kirjutab): Venitada ja muid trikke saab ikka teha kes soovib, aga ma räägin sellest millisena pilt kaamerasse salvestatake ja sealt originaalis ka välja tuleb. Ja sama jutt käib ka arvutiekraanilt vaatamise kohta kui tervet pilti täisekraanil vaadata- poolkaadri korral on tehtud pildil põder suurelt peal, täiskaadri pildil on igast muud mudru ka kõrval lisaks ja põder paistab ekraanil väiksemana.

(Sulev kirjutab): Pildistatud põder on pildi originaalses suuruses siis, kui pikslid esitatakse 1:1-le. Kui aga ühe pildi venitad ekraani suuruseks ja teise vähendad ekraani suuruseks, siis on tegemist juba nö digitaalse suumimisega. Digitaalselt saad igat pilti veitada kas või lõpmatult suureks.

(PicNoir kirjutab): Head vana-aasta lõppu ja paremat uue algust! Võiks juba kuuse alla minna ning selleks pole mingit kaamerat vaja.

(llll kirjutab): Keegi ei venita pilti kui arvutis täisekraanil pilti vaatad, pilt on nii nagu kaamerast tuleb. ja nii ta tulebki, et poolkaadri pildil on põder suurem. :slight_smile:

(Sulev kirjutab): Kuidas ei venita? Monitore on eri suuruses (eri resolutsiooniga), su põder venitatakse ju sellistel tingimustel monitori suuruseks. Kui ei venitataks, kataks see erineva suurusega (resolutsiooniga) monitoridel erineva protsendi ekraanipinnast.

(llll kirjutab): Mida see monitori resolutsioon loeb, kui paned pildi täisekraanile, siis on ekraan otsast otsani selle pildiga kaetud, on seal 1000 või 10 000 pikslit pole antud juhul tähtis.

(Sulev kirjutab): Saa juba ükskord aru, et kui sa venitad pildi üle ekraani, siis pole see ju kaamera suurendus!
Mõni kasutab ekraani n.ö. portreepaigutusega (püstine serv on pikem), enamus kasutavad n.n. maastikupaigutust (horisontaalne külg on pikem). Sama põdrapilti üle ekraani venitades võid saada täiesti erineva tulemuse.

(llll kirjutab): Sa vist ei jaga üldse millest jutt käib. :smiley: Pane täiskaadril (näitena 6D-l) pilt kuidas pidi tahad, 80D-l on samat pidi vaadates ikka põder suuremalt.

(Sulev kirjutab): Kui jutt käib kaamera suurendusest ja sa võrdled konkreetselt 6D ja 80D, siis võib ju 80D-ga pildistatud põder pildil suurem ollagi (digipildil suurem = mõõdud pikslites on suuremad), sest 80D-l on sensor suurema pikslitihedusega kui 6D. Sensori väiksem pindala aga ei suurenda võrreldes täiskaadersensoriga midagi.

(llll kirjutab): Suurendab

(mihk kirjutab): No suurenda oma D80-ga põder näiteks meetri pikkuseks ja prindi välja. Sama objektiiviga 6D-ga ja sama põdraga samast kohast teine pilt. Pane pildid kõrvuti ja vaata, kummal pildil põder ilusam tuli. Ongi kogu “suurenduse” story. Kui on ilus valge ilm (ISO100), võtad statiivi pealt ja põdraga on lepitud, et ta paigal seisab, võivad pildid isegi suht võrdselt head tulla.
Head uut aastat !

(llll kirjutab): Poolkaadriga on suurem, peaks ju teada olema?

(henry kirjutab): Head uut suurendamise aastat kõigile trollidele!!!

(llll kirjutab): Poolkaadri meestel tuleb hea aasta kindlasti, neil endiselt piisab 300 mm torust (480 mm 1,6x crop factori korral), täiskaadri mehed peavad 500 mm ostma. :slight_smile:

Ah, metsalisel on juba paar-kolm aastat kõik asjad kohe ajaloo prügikasti kadumas. Ei midagi uut ta jampsimistes. :slight_smile:

[%sig%]

(IIII kirjutab): Head näited, et fotograaf teeb pilti, mitte aparaat. Ehk siis proff ei vaja hea pildi tegemiseks (ja ilmselt ka piltide eest raha saamiseks) maailma tippkaamerat- seda vajavad end pisiasjadega kinni kiiluda laskvad pedandid, kelle arust peab kõik alati kõige parem olema. :slight_smile:

(IIII kirjutab): …ja kui ei ole, ehk kui asi pole nende kontrolli all (neil ei ole tippkaamerat), siis nohisevad ja nutavad kusagil nurgas ja pilti tehtud ei saa.

(IIII kirjutab): Eks ta ole jah, et päris tillukese sensoriga kompaktkaamera kipub juba ühele nö. edasijõudnud harrastajale väheks jääma. Kui räägime aga peegelkaameratest, siis nendel on sensori suurusest tingitud erinevused olematult väikesed ja milline reklaam parasjagu sinna kaamera kere pele on kirjutatud, ei oma ka suurt tähtsust pildi kvaliteedile ja kaamera võimalustele.

(enn kirjutab): Veelkord- kui vastad kellegi sõnumile, siis enne vastuse kirjutamist klikka selle sõnumi all olevale kirjale Vasta sellele sõnumile. Siis saavad teised ka aru,kellega räägid. Sõnumite puu vaatamiseks klikka kõige all Loe sõnumeid teema sees. Esialgse vaate taastamiseks klikka Loe sõnumeid üksikult.
Lihtne nagu põdrapildistamine :slight_smile:

[%sig%]

Peale täiskaadriliste sensoritega peeglita kaamerate tulekut Canonilt ja Nikonilt on nad välja lasknud poolkaadersensorkaamerad Canon 4000d ja Nikon d3500 mis on veelgi odavamad kui varasemad kõige odavamad. Seega poolekaadrilised ei näi kuhugi kaduvat.
Pealegi majanduslik moment. Kui praegu saab osta 450€ poolekaadrilise komplekti, kus juba arvestatav normaalzuumobjektiiv sees ja tavainimene rohkem ei vajagi. Siis täiskaader peeglita kaamera lasta samale hinnale, et massid seda ostaksid, oleks tootjatele allakäik.