(J): MIlline kaamera osta loodusfotode jaoks kasutatuna

(llll kirjutab): Poolkaadriga on suurem, peaks ju teada olema?

(henry kirjutab): Head uut suurendamise aastat kõigile trollidele!!!

(llll kirjutab): Poolkaadri meestel tuleb hea aasta kindlasti, neil endiselt piisab 300 mm torust (480 mm 1,6x crop factori korral), täiskaadri mehed peavad 500 mm ostma. :slight_smile:

Ah, metsalisel on juba paar-kolm aastat kõik asjad kohe ajaloo prügikasti kadumas. Ei midagi uut ta jampsimistes. :slight_smile:

[%sig%]

(IIII kirjutab): Head näited, et fotograaf teeb pilti, mitte aparaat. Ehk siis proff ei vaja hea pildi tegemiseks (ja ilmselt ka piltide eest raha saamiseks) maailma tippkaamerat- seda vajavad end pisiasjadega kinni kiiluda laskvad pedandid, kelle arust peab kõik alati kõige parem olema. :slight_smile:

(IIII kirjutab): …ja kui ei ole, ehk kui asi pole nende kontrolli all (neil ei ole tippkaamerat), siis nohisevad ja nutavad kusagil nurgas ja pilti tehtud ei saa.

(IIII kirjutab): Eks ta ole jah, et päris tillukese sensoriga kompaktkaamera kipub juba ühele nö. edasijõudnud harrastajale väheks jääma. Kui räägime aga peegelkaameratest, siis nendel on sensori suurusest tingitud erinevused olematult väikesed ja milline reklaam parasjagu sinna kaamera kere pele on kirjutatud, ei oma ka suurt tähtsust pildi kvaliteedile ja kaamera võimalustele.

(enn kirjutab): Veelkord- kui vastad kellegi sõnumile, siis enne vastuse kirjutamist klikka selle sõnumi all olevale kirjale Vasta sellele sõnumile. Siis saavad teised ka aru,kellega räägid. Sõnumite puu vaatamiseks klikka kõige all Loe sõnumeid teema sees. Esialgse vaate taastamiseks klikka Loe sõnumeid üksikult.
Lihtne nagu põdrapildistamine :slight_smile:

[%sig%]

Peale täiskaadriliste sensoritega peeglita kaamerate tulekut Canonilt ja Nikonilt on nad välja lasknud poolkaadersensorkaamerad Canon 4000d ja Nikon d3500 mis on veelgi odavamad kui varasemad kõige odavamad. Seega poolekaadrilised ei näi kuhugi kaduvat.
Pealegi majanduslik moment. Kui praegu saab osta 450€ poolekaadrilise komplekti, kus juba arvestatav normaalzuumobjektiiv sees ja tavainimene rohkem ei vajagi. Siis täiskaader peeglita kaamera lasta samale hinnale, et massid seda ostaksid, oleks tootjatele allakäik.

(Autor kirjutab): Et teil mehed igav ei ole siis postituse algse autorina mainin,et sai ostetud hoopis sony a7mk3.

(AV kirjutab): Tubli poiss! Nüüd osta Sony 2,8/400 ka.Põdrapilti muidu ei saa.

(mihk kirjutab): Tubli, konkreetne valik ja tegu tehtud. Seda mudelit peetakse üheks parimaks 2018 müügile tulnute seas (dpreview.com). Mõni jääb siit foorumist ostunõu küsides erinevaid valikuid mõtlema ja kahtlema väga-väga pikaks ajaks.
Ilusaid päevi looduses !

(IIII kirjutab): Ai-ai põdra suurelt pildistamiseks on nüüd küll päris kallist objektiivi vaja kuna see on ju täiskaader-sensoriga.

(IIII kirjutab): …kui nende hübriidide juures kaadri suurusest üldse sõltuvad objektiivide hinnad või kui neid üldse tehakse erinevate sensori suurustega, ei ole uurinud ja väga ei huvita ka…

(poison kirjutab): Ma olen igast asja siin ilmas näinud, aga nii mõnitavat suhtumist eesti keelde pole ma veel enne kuulnud/näinud/lugenud.

(em kirjutab): MetsJeesus kirjutas:

Mis on võimalik sanktsioon sellisele n.ö. mõnitavale
suhtumisele (kui äpardunud äri esindav hale halin välja
jätta)?!?

Maha lasta ja üles puua!

(marek kirjutab): iso suutlikus ilmselt sama nagu fujidel jms. suured kered + pisikesed sensorid. keset päeva laste jalka pill.

(AV kirjutab): Olympust mõtled? Väga veider asi.Võib olla ju häid omadusi aga noo- ei kujuta et pro-d läheks täikalt tollele üle. Amatööri jaoks kallis ja kobakas. Väga imelik käik olympuselt ikka.

(marek kirjutab): MetsJeesus, võta kirjapildiga mida ette. värdjalikult kirjutad. “laperdav peegel” on veel puudu.

(AV kirjutab): Ja kuna maakera vist ikka on ümmargune ongi jälle tagasi vaidlus kas crop sensor teeb võieitee põtra suuremaks) Minu jaoks kes ma valdavalt olen pikatorumees pole näha küll näiteks D500 juurde täikalt siirdumist kasvõi selle pärast mis teeb väike sensor bokeh-ga. On ikka tükk vahet - sama toruvõtte juures kus ntx viiesajane tele täikaga teeb ühtlase tausta siis kropp keerab fooni naa mokka et oigama ajab.