(J): MIlline kaamera osta loodusfotode jaoks kasutatuna

(enn kirjutab): Veelkord- kui vastad kellegi sõnumile, siis enne vastuse kirjutamist klikka selle sõnumi all olevale kirjale Vasta sellele sõnumile. Siis saavad teised ka aru,kellega räägid. Sõnumite puu vaatamiseks klikka kõige all Loe sõnumeid teema sees. Esialgse vaate taastamiseks klikka Loe sõnumeid üksikult.
Lihtne nagu põdrapildistamine :slight_smile:

[%sig%]

Peale täiskaadriliste sensoritega peeglita kaamerate tulekut Canonilt ja Nikonilt on nad välja lasknud poolkaadersensorkaamerad Canon 4000d ja Nikon d3500 mis on veelgi odavamad kui varasemad kõige odavamad. Seega poolekaadrilised ei näi kuhugi kaduvat.
Pealegi majanduslik moment. Kui praegu saab osta 450€ poolekaadrilise komplekti, kus juba arvestatav normaalzuumobjektiiv sees ja tavainimene rohkem ei vajagi. Siis täiskaader peeglita kaamera lasta samale hinnale, et massid seda ostaksid, oleks tootjatele allakäik.

(Autor kirjutab): Et teil mehed igav ei ole siis postituse algse autorina mainin,et sai ostetud hoopis sony a7mk3.

(AV kirjutab): Tubli poiss! Nüüd osta Sony 2,8/400 ka.Põdrapilti muidu ei saa.

(mihk kirjutab): Tubli, konkreetne valik ja tegu tehtud. Seda mudelit peetakse üheks parimaks 2018 müügile tulnute seas (dpreview.com). Mõni jääb siit foorumist ostunõu küsides erinevaid valikuid mõtlema ja kahtlema väga-väga pikaks ajaks.
Ilusaid päevi looduses !

(IIII kirjutab): Ai-ai põdra suurelt pildistamiseks on nüüd küll päris kallist objektiivi vaja kuna see on ju täiskaader-sensoriga.

(IIII kirjutab): …kui nende hübriidide juures kaadri suurusest üldse sõltuvad objektiivide hinnad või kui neid üldse tehakse erinevate sensori suurustega, ei ole uurinud ja väga ei huvita ka…

(poison kirjutab): Ma olen igast asja siin ilmas näinud, aga nii mõnitavat suhtumist eesti keelde pole ma veel enne kuulnud/näinud/lugenud.

(em kirjutab): MetsJeesus kirjutas:

Mis on võimalik sanktsioon sellisele n.ö. mõnitavale
suhtumisele (kui äpardunud äri esindav hale halin välja
jätta)?!?

Maha lasta ja üles puua!

(marek kirjutab): iso suutlikus ilmselt sama nagu fujidel jms. suured kered + pisikesed sensorid. keset päeva laste jalka pill.

(AV kirjutab): Olympust mõtled? Väga veider asi.Võib olla ju häid omadusi aga noo- ei kujuta et pro-d läheks täikalt tollele üle. Amatööri jaoks kallis ja kobakas. Väga imelik käik olympuselt ikka.

(marek kirjutab): MetsJeesus, võta kirjapildiga mida ette. värdjalikult kirjutad. “laperdav peegel” on veel puudu.

(AV kirjutab): Ja kuna maakera vist ikka on ümmargune ongi jälle tagasi vaidlus kas crop sensor teeb võieitee põtra suuremaks) Minu jaoks kes ma valdavalt olen pikatorumees pole näha küll näiteks D500 juurde täikalt siirdumist kasvõi selle pärast mis teeb väike sensor bokeh-ga. On ikka tükk vahet - sama toruvõtte juures kus ntx viiesajane tele täikaga teeb ühtlase tausta siis kropp keerab fooni naa mokka et oigama ajab.

(em kirjutab): Nojah, aga sa vaata mis hind on 500sel valgusjõulisel objektiivil ja sisuliselt samasuguse kaadri saab poolekaadrise puhul 300 mm-ga. Kõiki ei huvita bokeh. :slight_smile:

(tom2 kirjutab): Lisaks, APS-C sensoriga kaamera ette võib sama raha eest või isegi odavamalt saada valgusjõulisema objektiivi. Huvitav oleks näha tausta võrdlust, kui 300mm F2,8 objektiiv on APS-C sensoriga kaamera ees ja 500mm F4 objektiiv täiskaadrikaamera ees. Esimene komplekt on tublisti odavam.

(Taavi kirjutab): Stabikas on endiselt Olympusel parim, A9-st eristab veel ND filter ja high-res funktsioon. Kuid EM1X on ikkagi suur pettumus, kuna sensor ikka aastate tagune, ei vääri oma hinda konkurentidega võrreldes.

(em kirjutab): tom2 kirjutas:

Lisaks, APS-C sensoriga kaamera ette võib sama raha eest või
isegi odavamalt saada valgusjõulisema objektiivi. Huvitav
oleks näha tausta võrdlust, kui 300mm F2,8 objektiiv on APS-C
sensoriga kaamera ees ja 500mm F4 objektiiv täiskaadrikaamera
ees. Esimene komplekt on tublisti odavam.

Paraku nii on jah. Muidugi need kes on täiskaadri peale suure summa kulutanud, üritavad kellegile (sh. iseendale) püüda tõestada, et nad ikka päris suurde ämbrisse ei astunud selle ostuga ja ilma täiskaadrita pole pildistamine mõeldav. Asi on aga selles, et enamike harrastajate jaoks pole praktilist vahet kas on täis- või poolkaader, kvaliteet ja muud jutud on mõlemal piisavad. :slight_smile:

(henry kirjutab): Eks see sensori teema on jah neil nutune, kes ise sensoreid ei tooda, peavad leppima sellega mida neile pakutakse. Erapooletuid sensoritootjaid enam ei ole. Näiteks ka 1 tolliseid uuemaid sensoreid sony kellelegi teisele ei müü, müüb ainult vanemat tehnoloogiat.

(henry kirjutab): Enamusele piisab ka mobiiliga pildistamisest, paljudele poolkaadrist aga paljud on ka jõudnud arengus sinna maani, et vajavad täiskaadrit, selle peab ise ära tunnetama. Kui su põhi eesmärk on võimalikult kaugelt pildistada, siis võidki poolekaadrilise juurde jääda.

(Taavi kirjutab): Kui E-M5 2012 uue sensoriga välja tuli, oli vahe eelmise põlvkonna omaga tubli mitu stoppi, 2016 aasta 20mpx sensori arendus oli jällegi üsna minimaalne. Turul konkureerimieks oleks pidanud nüüd küll juba kangema sensoriga lagedale tulema, üsna varsti on paraku liiga hilja.

Oleks äärmiselt kahju kui Olympus või M4/3 üldse sensori tootjate tõttu välja sureb, EM1X oleks järgmise põlvkonna sensoriga vägagi mõistlik raskekaallane, vähemalt M4/3 kasutajate jaoks, praegusel ajal on ta vananenud tehnoloogia tõttu umbes 1000€ võrra ülehinnatud. Kuna EM1X on n-ö flagship mudel, ei ole ilmselt sel aastal sensoriarendust oodata.

35mm ja M4/3 annavad hübriidkaamera maailmas minu arust minu arust piisava kontrasti, et mõlevad korraga turul eksisteerida. Ise olen ikkagi teisi süsteeme proovides lõpuks M43 paindlikkuse juurde tagasi jõudnud, oleks ilgelt nõme kui valikusse jääks ainult telefon või täiskaader. Sanas ei tohi muidugi unustada Fujit.