(J): MIlline kaamera osta loodusfotode jaoks kasutatuna

(em kirjutab): Ja-jah, ja kalameestel soovita kalakasvandusse minna kala püüdma, õnge pole vaja ja kalu saab palju. :slight_smile:

(AV kirjutab): Ja-jah:) Selle loogika järgi võiks ju samahästi koplis veiseid pildistada. Yellowstones või Evergladesis jne. on jänkid lihtsalt loomad ära rikkunud ja õige fotojahimees taoliste pildistamist suurt ei hinda. Küll ka meil iga loom kes iga jumala päev puutuks kokku tuhande lolli aga võrdlemisi ohutu turistiga õpiks neid pikapeale lihtsalt ignoreerima. Nagu meil Veskimetsa elukad. Neid hulle kes suurt looma lainurgaga pildistama ronivad saab usas ikka aegajalt otsa ka.

(tom2 kirjutab): AV kirjutas:

Küll ka meil iga loom kes iga jumala päev puutuks kokku tuhande lolli aga võrdlemisi ohutu turistiga õpiks
neid pikapeale lihtsalt ignoreerima. Nagu meil Veskimetsa elukad.

1 km2 suurust loomaaeda Kanada või USA rahvusparkidega võrrelda ei ole kohane.
Võtame kasvõi Denali rahvuspargi, mille pindala on üle poole Eesti pindalast ja kus käib aastas ca 700 000 inimest, keskmiselt ollakse vast 2-3 päeva. St korraga on seal ehk ca 5000 inimest. Kujuta nüüd ette, et Eestis oleks 10 000 inimest. Kas varsti oleks kõik loomad rikutud, sest näevad iga päev tuhandet lolli inimest?
Ei pea ka tingimata ainult rahvusparkide piiridesse jääma. Enamasti on ümbruses veelgi suuremad inimtühjad alad. Ja isegi rahvusparkides on väga palju inimesest puutumata loodust, kui vähegi viitsid eemalduda hallist turistide massist.
Hõreda taimestikuga piirkondades jääb pinnas peale lume sulamist talvise külmakerke tõttu kohevaks ja jäljed on väga hästi nähtavad. Mõnikord võib veel suve lõpupoole nädalate kaupa niimoodi ringi liikuda, et ei kohta ühtegi inimest, ei näe ühtegi inimese jälge ega mingit märki tsivilisatsioonist ja vähemalt nooremate loomade jaoks, keda kohtad, oled tõenäoliselt esimene inimene, keda nad näevad.

Kalapüügist rääkides - ma ei usu, et väga paljust ilma jääd, kui mõne mägijõe ääres käega lõhet veest välja viskad, võrreldes sellega, kui võsastunud ja porise kaldaga Emajõe ääres pool päeva sääski söötes paari parasiite täis haugi püüad. :slight_smile:

(enn kirjutab): Kindlast on ka Kaljumäestikus palju haaravamaid vaateid kui Haanja kõrgustikul, aga Munamäest tehakse ikka pilte edasi…

[%sig%]

Eestis on ulukite arvukus inimese poolt kontrollitud, s.t. jahimeeste teha. Kümnete loomapõlvede vältel on nende inimesekartus aina süvenenud ning lausa geenides järeltulijate jaoks.
Kuid algsest küsimusest on saanud jututuba ning nüüd on lausa sportlik huvi- kas peab aasta lõpuni vastu?

(AV kirjutab): Loomade niiöelda julgusega on see muidugi teine teema et need loomad kes inimesega üldse pole kokku puutunud võivad kah teda ignoreerida kuna nad ei oma ise ega ka esivanematelt pärandatuna kogemust inimesest kui ohtlikust loomast.Meil ja üldse pisikeses tiheasustatud euroopas on aegu vaat et kõiki loomi kütitud ja hirm on neil nö veres. Näiteks kuskil alaskas võid hunte uru ees keset päeva vahtida ja pildistada , a katsu eestis.

(Sulev kirjutab): Loota ju võid. Paraku kui moblakaamera on juba füüsilise suutlikkuseni välja arendatud ja ka tarkvaraline trikitamine viimase peale keeratud, siis reaalsuses olulist arenguhüpet enam toimuda ei saa. Mul on 6 töökorras telefoni. Miks ma peaksin kulutama mitusada eurot seitsmenda ostmiseks?

(mihk kirjutab): Sest uue telefoni kaamerasüsteemis on suisa kaks või kolm objektiivi rohkem kui vanadel. On ju vinge müügiargument ? Annab sügisesel sombusel ajal näiteks ühe tunni jagu päevas selfiaega juurde.

(Sulev kirjutab): Sellist AI-d lähima 30 aasta jooksul tulemas pole.

(enn kirjutab): Pikk töömeheelu IT-s on minus tekitanud sügava veendumuse, et tehisintellekt on teema, millest jahuvad vaid poliitikud ja lumehelbekesed, kellel eelnimetatut napib. AI-st räägiti pikalt juba eelmise sajandi seitsmekümnendail, kui TPI-s IT-d õppisin. Ja mis siis muutunud on? Pesumasinale saab nüüd juba õhtul öelda, et ta öösel pesema hakkaks…

[%sig%]

(enn kirjutab): Ja veel. Enamust amatööre (kes ei teeni fotograafiaga oma igapäevast leiba ja võid selle peale) jätab täiesti ükskõikseks see, et M4/3 või poolkaader on ajaloo prükkarisse kolinud, nagu väidab kohalik messias metsast. Nemad pildistavad oma kaameraga edasi. Minul on selleks filmikaamera (tõsi, täisformaat, eks ole). Igasugune kiimlemine DxO näitude ümber neid eriti ei loksuta. Ja lootus, et kui ma endale selle eriti valgustundliku kaamera muretsen, siis alles hakkan häid pilte tegema, pole neile isegi pähe tulnud,

[%sig%]

(666 kirjutab): enn kirjutas:

Pikk töömeheelu IT-s on minus tekitanud sügava veendumuse,
et tehisintellekt on teema, millest jahuvad vaid poliitikud ja
lumehelbekesed, kellel eelnimetatut napib. AI-st räägiti
pikalt juba eelmise sajandi seitsmekümnendail, kui TPI-s IT-d
õppisin. Ja mis siis muutunud on? Pesumasinale saab nüüd
juba õhtul öelda, et ta öösel pesema hakkaks…

On olemas ikka palju kõrgemal tasemel tehisintellekti kui see pesumasin. Ega siis kõike tavainimesele ei eksponeerita, kõigepealt saab sellest osa sõja-/luuretööstus.

(enn kirjutab): Seda AI-d nägime kõik suvel, kui kogemata lennukilt välja lastud raketti nädalate kaupa mööda soid-rabasid taga otsiti :slight_smile:

[%sig%]

(666 kirjutab): Täpselt. Ei lastud kogemata, AI lasi siis kui heaks arvas. :slight_smile:

(mihk kirjutab): Ja peagi tunnistatakse nutisõltuvus ametlikult ametlikult puudeks… Kanal 2-s on just valminud doksaade nutisõltuvusest, soovitan vaadata, pealkiri “Nutisõltlased”.

(marek kirjutab): kirjapiider jeesus on vist äris kõvasti põletada saanud ja nüüd olude sunnil lihttööline ja Ärimehele alluv ?
selline viha äride ja müükide vastu, et paneb kohe näpud vihast vastu klaviatuuri peksma ja värdjaid sõnu leiutama :smiley: :smiley:

(Priit kirjutab): Rahune nüüd maha. Ma julgen oletada, ja arvatavasti ka ei eksi kui väidan, et suurem osa siinsetest foorumlastest ei muretse ülemäära palju kaameratootjate müügitulemuste ja -mahtude pärast või millise sensoriga aparaati teised kasutavad. Enamik siinseid foorumlasi tunnevad lihtsalt huvi fotograafia (või harrastaja kontekstis lihtsalt pildistamise) vastu. Llisaks on siin ka tegelikke PRO-sid. Mida kuradit pead sa siin alati iga postituse juures hakkama oma “RELIKTIDE, NUTUFÖÖNIDE ja DÜNAAMILISE ULATUSE” laulu laulma? Mida sa tõestada üritad?
Ükskõik, millest teema ka arenema ei hakka, jõuab see ikka n.ö ühte auku - laperdav peegel, relikt, marketingu osakonnad jne. Fotograafia (harrastajale ehk lihtsalt pildistamine) on muutunud usu ja tehnika küsimuseks. Valguse, motiivi ja kompositsiooniga on siin vähe pistmist… puha tehnikasport. Kui sinu RELIKT-PROOO-l peegel laperdab või jpg kvaliteet ajab naerma ja nutma üheaegselt, siis vii oma aparaat Känn-Onni, Nikk-Onni, Penn-Taksi, Sonnn-niyiy, Zeee-Niidi hooldusesse - või mis marki kaamera sul oligi? Ehk tehakse korda. Enne aga helista hoolduse Laua-TELEHV-FONNNNILE ja lepi aeg kokku, sest reliktide tootjatel pole võib-olla piisavalt hinnalist ja ise-häid-pilte-tegevat Nut$u-Fööni.
… teemade arutelu surutakse ikka ja jälle suhteliselt kitsasse vakku. Ehk parafraseerides siin foorumis paljudes postitustes kõlanud mõtet - dünaamilist ulatust pole, lihtsalt palju laperdava alalõuaga juttu… plärrr.

[%sig%]

(mihk kirjutab): Mis vingud, sõida Berliini, Londonisse, Tokyo-sse või NY-i ja osta sealsete ärikate käest enda vajadustele vastav GPS-i ja dünaamikaga kaamera. Osta kohe mitu tükki. Nood seal maailmakeskustes ole ju mingid “kohalikud hädaärikad”, nemad saavad oma lattu ikka seda õiget kaupa.
Kas Metsjeesus ei tahaks minna mõne autoportaali kaudu tootjaid ja arendajaid õpetama, seal oleks tööpõld palju laiem ja ka lugejaid rohkem ning tähelepanu suurem ?

(brohv kirjutab): Ei saa mainimata jätta, et tõsine prof võtab eelmise sajandi aparaadi Zenit ja teeb parema pildi kui siinne vinguviiul uusima ja kallima kaameraga. :slight_smile:

(enn kirjutab): Juhtusin hiljuti lugema üht hiina rahvatarkust. Ära kunagi mine avalikul turuplatsil lolliga vaidlema. Varsti ei saa möödujad enam aru, kumb teist loll on.
Tänapäevaselt öeldes- ära toida internetitrolli, ta läheb sellest vaid aktiivsemaks ja ülbemaks.

[%sig%]