(J): MIlline kaamera osta loodusfotode jaoks kasutatuna

(henry kirjutab): ma ütleks, et ikkagi korralik objektiiv käib mitu keret läbi

(PicNoir kirjutab): Huvitav, kuidas vanasti pildistati? Siis, kui polnud kõiki kellasid ja vilesid?

(AV kirjutab): Sa jeesuke selle peale pole tulnd et kui noid sinu palavalt soovitud vilesid ja muid imevigureid iga jummala kaameramudel pole täis topitud siis äkki sellepärast et pole nõudlust… Suheldes omasugustega -reaalselt pildistavate- mitte selle üle foorumites aint jahuvate inimestega pole kohanud küll kedagi kes mingite ime-gepsude võimisiganes vilede puudumise üle töinaks. Ja nende eest kallimat hinda tahaks letti laduda. Kui mingil imepõhjusel peaks koordinaate pildi külge vaja olema- on leiutatud nutuföön. Mis- nagu siin kõigile pealuusse kulunud- teeb ju paremaid pilte igasugusest, no vähemalt poolekaadrisest fotokast:)

(henry kirjutab): Sa rähkled mingites kivistunud arusaamades, lae oma nutufööni vastav app ja geo koordinaadid lähevad sinihamba abil läbi õhu kaamerasse ja pildile. Miks sa tahad maksta mitme gpsi eest.

(Pandres kirjutab): Proovi kokku panna nimekiri kaamera + objektiivid süsteemist, koos saadavuse ja hindadega. Näiteks fookuskauguste vahemik 20-400mm (võid mõlemat otsa venitada, aga esialgse pildi saad sellega vast kätte).

Piisavalt ja piisavalt, pole ja pole … järelikult vanasti looduspilti ei tehtudki … loodusfotograafil olid ikka muud üldoskused … kuidas , keda ja mida … nüüd nagu peaks kõik fototehnikaga kompenserima … palju õnne!

(mihk kirjutab): Mida jaurad, kõik tootjad on põhimõtteliselt ju laisad, sest nende tegevuse eesmärk on firmale kasumit teenida. Kui arvatakse, et turu sihtgrupp nõuab (või konkurent juba teeb), küll siis pannakse järgmisele mudelile mõni uus (või äraunustatud vana) funktsionaalsus juurde. Mis põed, osta omale lõpuks ometi kõige usinama ja virgema tootja latest-greatest kaameraga nutikas jõuluks ära, saad keskpäeva paiku rõõmuga pilte teha. Jaanuarist hakkab päev kukesammu võrra pikemaks kah minema - tekib pildistamisaega pidevalt juurde.

MetsJeesus kirjutas:

Soe soovitusselle asemel et ennast vaevata elementaarset 21.
sajandi funktsionaalsust sooviva (kadunud) kliendi
mõnitamisega võta aeg maha ja suhtle pisut tootjaga et
nänänäää müük sitt sest toode sitt, äkki annaks
inseneridele pisut malka…
… või keskendu sellele et leida mõni tooteliin mis ARENEB
ja MÜÜB. OK fototehnika OLI tore teema kuid hetkel
SüvaStagnatsioonis ning läheb veel vähemalt viisaastak enne
kui asi edasi areneb. Selleks ajaks tuleb aga leida MIDAGI mis
müüb.

Kas Fujifilmi GFX liin on ka juba läbi käitud? Hasselblad ? Phase One ?

Fujifilm X-T3 on preagu popp. Canonistit, kes on jätnut Nikon -hüppe ja Sony -hüppe vahele, kolivad sinna preagu. Poolkaader sinu usuga muidugi kokku ei sobi.

(enn kirjutab): MetsJeesus kirjutas:

Endaga sama lugu – tahaks oma elektroonikat upgradeda kuid ka
MINU raha läheb vähemasti seeaasta nutuföönide tootjate
kaukasse.
Kas see tähendab, et sa pildistad ainult nutitelefoniniga? Või on sul ka mõni fotoaparaat, millega pilte teed?
Milline viimasel juhul (mudel)? Ega sa äkki telefonifirma müügimees pole (muidu kleebid ikka teistele fotofirma müügimeeste silte külge)?

[%sig%]

(mrfe kirjutab): Loodusfotograafia puhul me ei saa rääkida telefonidega pildistamisest kui ka loomade/lindude pildistamine sinna teema alla panna. Samuti üsna nõme on pilte teha muudkui ekraani vahtides. Läbi optilise pildiotsija on hoopis teine asi ka emotsionaalses mõttes- sa justkui oleksid ise “seal”.

(AV kirjutab): No ei saa metsaline oma föönidest rahu:) Tore järeldus muidugi et mida väiksem sensor seda parem. Hetke pärast -jumala kindel- saab tuhandendat korda teada et alla täika põle yldse miski sensor sensor.Oh jah. Tegelt oleks parem teemast millest mitte mömmigi ei adu, vakka seista. Jeesus siis.Ükski looduspilti viljelev tüüp ei hakka ennast su paragrahvide järgi määratlema- et ma pildistan aint seeni või lepatriinusi. Või põtru.Lemmikud võivad ju olla aga iga mulle tuntud tegijamoodi loodusmees tahab matkal ikka kõike huvitavat kätte saada- olgu parajasti lill või põder. Sellest ka kerede ja klaaside valik.Ühe klaasi ja kerega tavaliselt välja ei mängi . Kerega ehk vee.Aga see siis ka paras kompromiss.

No mida sa jaurad, mistahes pool- või täiskaaderkaameraga võrreldes ei ole maastikufoto kategoorias nutitelefon mingi uus normaalsus ega tee mitte ühestki asendist tehniliselt paremat pilti. Ka mitte tipptelefon. Olen korduvalt võrrelnud oma P20 Pro ja 10 aastat vana Nikon D700 tulemusi ja piksli tasandil on nutitelefon parimatel juhtudel aktsepteeritavalt hea kuid mitte kunagi parem kui dSLR.
Kui sul vastupidine tulemus su UHD monitori ekraanile tekib, siis mine tšeki silmi või veendu et sulle ikka päriselt ka müüdi UHD monitor.

Igast kohast kus tood nutitelefoniga (üllatavalt) hea maastikupildi, tood sa dSLR-ga veel parema. Su jutt ei kinnita kuidagi su mantrat, et dSLR-id oleksid nutikatega võrreldes tehnoloogiliselt mahajäänumad. Nutitelefoni eelised on kompaktsus, universaalsus, tavaliseks ekraanilt tarbimiseks sageli piisavalt hea kvaliteet ning võimalus valmis pilt kohe sotsiaalmeediasse ja mujale laadida. Mitte ükski neist omadustest ei muuda neid PILDI kvaliteedi mõttes dSLR-st paremaks.

MetsJeesus kirjutas:

No ei saa metsaline oma föönidest rahu:)
Midagi pole teha – föönid (täpsemalt kaameraföönoide
väga ülemine ots) ON Uus Normaalsus ja mida varem see
kõikidele osapooltele kohale jõuab seda parem. Soe soovitus
teha ka sul mõni shootout kus osaleb mõni tipp-kaameraföön
vs täiekaadriline. Olen seda väga tihti just reisides
teinud/näinud kus reisikaaslased oma udupeenete
nutuföönidega korjavad sageli tehniliselt lausa üllatavalt
häid klõpse kokku.

Tegelt oleks parem teemast millest mitte mömmigi ei adu,
vakka seista
Midagi pole teha, päeva lõpus on siiski PILT see mis määrab
kas kaamera kõlbab või mitte ehk kas ja kust sa pildi kaasa
võtsid. Nutufööniga VÕTAB maastikupildi kaasa. Sealjuures
lausa vastikult hea dünaamikaga maastikupildi. Ok reso on suht
madal ja töötlusvaru suht olematu uid kui pilt ON siis on ka
igati kasutuskõlblik.

[%sig%]

(AV kirjutab): Nüri visadus föönide ülistamisel viitab nagu müügimehe hala suunas. Kui mitte palga ära teenimiseks siis- miks peaks. Kui föönid nii kuramuse briljantset pilti toodavad siis mida imet peavad üha ja üha uuesti nonde föönide pildivõimekuse demojad vahele jääma selles osas et ülivõimekate föönide pildid osutuvad täiskaadripeeglitest pärinevaiks.:slight_smile:

(tom2 kirjutab): AV kirjutas:

Nüri visadus föönide ülistamisel viitab nagu müügimehe hala suunas.

:slight_smile:
Nutitelefonide müüjad peavadki pingutama hakkama, sest müük läheb viimasel ajal üsna halvasti. Apple lõpetas isegi iPhone müüginumbrite avaldamise, sest kardeti, et langevad müüginumbrid ehmatavad päris eemale selle seltskonna, kes ostavad ainult neid asju, mida teised ostavad.

(llll kirjutab): Lindude ja loomade kaugelt pildistamiseks on poolkaader selles mõttes parem, et objektiiv suurendab rohkem.

(Sulev kirjutab): Objektiiv ei suurenda sellest küll karvavõrragi rohkem, kui sinna taha väiksem sensor panna.

(llll kirjutab): Suurendab objektiiv või kaamera, keda huvitab, tulemus on sama.

(mihk kirjutab): Kui lisaks suurendusele ka kvaliteet huvitab, siis peaks poolkaadriga enam-vähem sama tulemuse saamiseks olema objektiivi eraldusvõime vastavalt suurem. Kõik parameetrid on paraku omavahel seotud. Kui huvitab.

(Mart kirjutab): Selles hinnaklassis on ka d810.Sellele ei ole mõelnud ?

(llll kirjutab): Räägime reaalsest kogemusest: olen teinud looduspilte poolkaadriga teleobjektiiviga nö. suurema suurendusega. Kvaliteet oli piisavalt hea. Eraldusvõime ei ole kvaliteedi näitaja?