(jfk): Nikoni Z bajonett

Mõne kuu pärast Nikon esitleb uut täiskaader hübriidi millel Z bajonet.Plaanite Z bajonetile üle minna ja kõik F bajonetiga objektiivid maha müüa?
Ega siis peegelkaamera oma F bajonetiga ei sobi ju enam millekski.
https://petapixel.com/2018/01/16/nikons-full-frame-mirrorless-new-z-mount-report/

(AV kirjutab): Jaa jaa, siuke pro kaamera siis:) Loomulikult kõik pro-d siis viivad f-otsaga objed prügikasti ja hakkavad uute raha sukasäärde korjama. Kunagi oli paljude, minu sealhulgas brandi valikul tõsiseks argumendiks et Nikoni peeglile saab probleemideta ette keerata 40-50a vanuseid torusid. Huvitav küll, kui mitu prod valiks selle uue olematu objedevalikuga kere lihtsalt selle pärast et tolles ei kolksu peeglit. Pole senini küll vähemalt ise leidnud argumenti peeglitu liigasse hüpata- no ei ole neil sellist omadust mida hädasti vajaks- aga mida peeglikal põle.

See prüksi jutt on nats tobe, kirjas on ju adapterduse võimalus. Sony teeb sellele Z-le korraliku sensori ja pildiotsija, siis tõesti pole peegeldile vajadust. Äkki teeb Sony Z-le ka objektiivid ette IRW.

(AV kirjutab): Adapterdada võib muidugi.Aga see nagu rohkem ikka hädaabinõu- kui muud üle ei jää. Esialgu õnneks jääb, kuni on võtta F-bajoneti ja õige töökaugusega keresi, seni nagu kama kaks tost peeglitust.

A7R3 näitab, et pildiotsija probleemid on kõrvaldatud. Eelised on jäänud.

(jfk kirjutab): PS kirjutas:

See prüksi jutt on nats tobe, kirjas on ju adapterduse
võimalus.

Adapter toob kaasa cropi.Ja kas AF üldse jääb tööle?

(enn kirjutab): jfk kirjutas:

Adapter toob kaasa cropi.

FX TÄISkaader peegelkaamera objektiiv adapteriga TÄISkaader Z hübriidi ette toob kaasa cropi??
Ei tea, kuidas?

[%sig%]

viskas kivi konnatiiki ja nüüd vaatab mis toimub

AF-ga on ilmselt nagu Canonil EF torud M-u ees. Toimib sama sitasti, nagu originaal M-ga, aga see on sensoris kinni. Eeldame, et Z saab Sony sensori, näiteks A9 sensori, siis, miks peaks midagi puusse minema.
Kropi jutust ei saa aru. Ilmselt sa pole hübriidimaailmaga eriti kursis.

(jfk kirjutab): Kas siis tõepoolest adapteriga töötab kõik veatult,puuduvad valguskaod ja objektiivi fookuskaugus jääb samaks? Ehk siis 24mm objektiiv jääb peale adapteri vahele panemist ikka 24mm objektiivks?

(AV kirjutab): Eks ta on nagu makro-vaherõngas. Viimastega küll on, et pikk rodu vaherõngaid lõpuks teeb pildi ümmarguseks. Adapteriga seda ei juhtu-pole nii pikk.
Kui Nikon tooks turgu F- bajonetiga ütleme D6-e peeglituna, võiks mingit müügiedu loota, trugida valmis täitsa uue kinnitusega sihuke asi- see on ikka vist surnult sündinud laps.Sony edumaa on juba klaaside osas üüratu, mille ime pärast peaks keski ostma Sonyga sarnases hinnaskaalas juraka millele objektiivegi pole. Peale miski kit-i junni vast. Mis imeomadused sel Nikonil peaks olema, et üldse ostetaks?

(Roland kirjutab): Imeomadusi ei peagi olema. Piisab lihtsalt originaaladapteri ja -torude parimast tarkvaralisest-riistvaralisest sobivusest uue kerega. Võtame Sony kere ja Canoni torude näite - teravustamiskiirused on eri torudel Sony kere ees erinevad, silmapõhist AF-i muu tootja toruga ei saa. Ja nendest põhjustest juba piisab, et selline kooslus oleks elukutselise jaoks tüütu.

(Sulev kirjutab): Adapter lisab täiendava lõtkukoha, mistõttu on objektiivi sensoritasapinnaga täpselt risti hoidmine raskem (see probleem võib selgemalt avalduda teletorudega).
Adapter lisab ühe elektriliste kontaktide koha, mis võib põhjustada kehvemat elektrilist ühendust, seda nii võimliku adapteri kontaktide määrdumise või oksüdeerumise tõttu kui ka lihtsalt seetõttu, et survekontaktide elektriline takistus erineb pideva juhi elektrilisest takistusest.
Valgusjõu ja fookuskauguse muutus peaks mõistlike tootmise mõõdutolerantsidega tehtud adapteri puhul olema praktiliselt märkamatu, aga nagu vidinate üksteise otsa ladumisel ikka, summeeruvad tolerantsid (lisaks ka täiendav lõtk) ja asjaolude kokkulangemisel võivad valgusjõud ja fookuskaugus ilma adapterita kasutusega võrreldes õige pisut muutuda küll. Samas võib asjaolude kokkulangemisel adapter just ära korrigeerida objektiivi ja kere tolerantside liitumise.

(tom2 kirjutab): Jätke nüüd tondijutud adapteri teemal. Canon EOS M seeria kerede ees EF ja EF-S objektiivide kasutamiseks on ka vaja adapterit. Originaaladapterit ei märka kasutamise käigus küll kuidagi. Noname adapterid jah logisevad ja võivad mitte ühendust anda.

Neile, kes adapterit kardavad, võib Nikon teha erimudeli, mille külge on adapter kinni liimitud. :slight_smile: Kuidagi on ju vaja õhukesele kerele paksust lisada, et objektiiv sensorist õigele kaugusele jääks.

Igal juhul on parem õhuke kere, mille ette saab vahetult kinnitada uusi väikese töökaugusega objektiive ja adapteri abil vanu objektiive.

(AV kirjutab): Too tulevane olla vist ikka pro-klassi kaamera. No kuitahes edumeelne iganes see ehk ka kunagi tulev adapter ka saab, ega ikka hakka pikatorumehed olümpiastaadionite ees mingi adapteriga mässama küll. Kui sul ikka on kotis 2,8/400 siis tahad tost viimast väla pigistada, mitte adapteriga nökerdada. Kere õhukesesus või paarsada grammi väiksem kaal pole ka pro jaoks ostuargument.

Tundub et 21. sajand hakkab mingi ringiga ka Japsumaale kohale jõudma või hakkavad Sony müüginumbrid mingisse närvikeskusesse vaikselt sisse immitsema et lõpuks ka Nikon ja Canon on hakanud oma inseneribüroodest üle üüratu aja ka reaalset innovatsiooni välja pitsitama. Kestvad ja ekstaatilised ovatsimendid ja aploditsioonid.

AV-taolistele kergelt kibestunud “pro”-dele siin aga soovitus ära vaadata üks kergelt ületöötanud valguse-ja-varju-maagikutele suunitletud õppe-video.
https://www.youtube.com/watch?v=PYqJOutmMGA

Seejärel aga üritada aru saada et:

  • Innovatsioon ON kõikidel IT-aladel ning – võimatu ja uskumatu – KA digifotograafias. Aeglane vaevaline kuid ON.
  • Innovatsiooni praktilised kaasnähud on VASTIKUD – selleks et püsida püünel on vaja:
    • Aeg-ajalt klõbistada pisut oma tengel-pungelit ja – nii kord kümne aasta jooksul muretseda pisut uut tehnikat.
    • ooo seda üüratut õudust – ÕPPIDA sellesamuse tehnika kasutamine selgeks. Või kasvõi sellesamuse tehnika (nt nuffli) laadiminegi (isegi see tundub olema siin hapnenud konnatiigis pisut ülemõistuslikult ülejõu käiv üritus kuid proovime-proovime-proovime, äkki ikka õnnestub).

PS. Alati võib muidugi võtta oma oma tehnoloogiline relikt kaasa ja lasta ta tahti – lähima ohtlike-tehnoloogiajäätmete-sorteerimis-jaama-toksiliste-jäätmete-konteineri tööpiirkonnas. Maa on sulle tänulik…

(jfk kirjutab): Tulevasel Nikoni täiskaader hübriidil saavad objektiivid olema täpselt sama rasked ja suured nagu täiskaader peegelkaamera objektiivid.Seega mingit kaalu ega gabariidi võitu ei tule.
Hübriidi kere on peegelkaamerast kergem mitte rohkem kui 100 grammi.(kõik sõltub mudelist,võrdlesin Nikon D610 ja Sony A7III kerede kaale) Nikon D610 kaalub 757g ja Sony A7III kaalub 650 grammi.
Suurim erinevus saab olema gabariitides-hübriid on väiksem kuid mitte oluliselt kergem.
Seega mingit suurt vahet täiskaader hübriidi ja täiskaader peegelkaamera vahel ei ole.
Seega hübriid on puhtalt üle haibitud toode,kus uue hübriidi omanikud tunnevad boonust või teatavat võidu joovastust mida tegelikult ei ole olemas.

Mind ausaltöeldes ei huvita (eriti) kui raske ja kobakas on mu kaamera, ainus mis mind tõega huvitab on see kuidas sensor ja protsessor vastujalutanud footonid bittideks-baitideks transleerib.
Hübriidis, nagu ka nutifonis näen ma sensori-protsessori tulemust KOHE (ja saan vajadusel sätungeid korrigeerida), laperdava peegliga reliktil seda võimalust ei ole ja suht suure tõenäosusega ka ei tule…

Teine asi mis mind suht kõvasti kotib on kaamera töökindlus. Hübriidi mehhaanikapool on ülimalt lihtne, peegliga reliiktis peavad põhisensor, fookussensor, mattklaas ja 2 hingitsevat peeglikest olema optiliselt ühel joonel. Mõnikord isegi on, sageli aga ei ole ning ühel joonel on hoopis tagafookus koos eesfookuse ja jumal-teab-kus-fookusega. Pole palju lisada et nende Toredate Tegelinskite selleltsamuselt joonelt minemapeletamise teenus on kurikalli$$$, hübriidiga seda probleemi ei ole.

Last-but-not-the-least – kehtib vana reegel et kõik mis on lihtsam on ka odavam ehk ilmselgelt on hübriidkaameratel hinnas oluliselt rohkem — kuids-nd-viisakalt-öelda – kauplemisruumi, kui seda on ülikeeruka ja üliõrna mehhaanikaga peeglikolakates…

PS.

Tulevasel Nikoni täiskaader hübriidil saavad objektiivid olema täpselt sama rasked ja suured
nagu täiskaader peegelkaamera objektiivid
Vähemasti Sony näitel on lühema otsa objektiivid ilmselgelt oluliselt kompaktsemad kui peegelkaamera lühema otsa klaas.

(AV kirjutab): Oh, jah. Vot nüüd pani Metsaline mu paika. Nutan ja häbenen, relikt kes julgeb peegliga kolistada:) Natuke lohutab et- pole veel päris üksi. Ometi katsuks mõne aja veel peegli kolistamisega venitada. Mis teha, praegu puine pea ei mõika mil moel ma nuhvlit nühkides või pildiaknast televiisorit jõllitades kümme korda kuulsamaks staarpiltnikuks võiks saada.

(jfk kirjutab): Kui hübriidkaamera oleks tõesti niivõrd kõva sõna siis oleks Canon ja Nikon juba ammu hübriidkaamerate tootmise peale läinud.Tõsi, kompaktkaamera võimekusega hübriide nad mõlemad ju toodavad, kuid paraku need ei ole saavunud mingit populaarsust.