Kaamera seadistus, mis ei laseks pilti teha, kui välk pole enda ära laadinud

Probleemi piltlik näide: kaamera kiirus on nt 2fps, välgu võimekus 1fps. Tulemuseks on iga teine pilt alasäris, kuna pilt tehti ilma välguta.

Kas saab kaameras seadistada, et see ei laseks pilti teha, kui välk pole enda ära laadinud?
(Sony a6000, Godox V350s)

Pseudoprobleem. Talla päästikut siis kui tahad pilti teha, mitte nii nagu kaamera jaksab.

See mõttekäik ei aita hetkel mind üldse.

Kontekst: lasteaias hüppavate ja ringi jooksvate laste fotosessioon. Portree. Laps viitsib keskmiselt ~15 sekundit paigal püsida. Seetõttu sarivõte.

Välgu võimsuse tõmbasin võimalikult madalaks, siiski iga teine pilt alasäris. Teeb pildistamise protsessi tüütuks, kui sa päästikule vajutades täpselt ei tea, kas seekord jõudis välk ära laadida või peaks veel ootama!

Kas saab kaameras seadistada, et see ei laseks pilti teha, kui välk pole enda ära laadinud?

Valanguga pildistamisega suudavad vist väga vähesed välgud sammu pidada. Minu teada ei saa kaameras seda sättida, et ta välgu laadimise ära ootaks. Vähemalt oma A7 kaameral pole ma sellist kohta leidnud ja kunagine Canon ei olnud ka absoluutselt kursis sellega, mis seisus välk parasjagu on.

(Sulev kirjutab): Kas sellel kaameral ei ole READY indikaatorit pildiotsijas? Või see lihtsalt ei toimi kolmanda osapoole välguga?

Pane kaamera üksiklaskudele ja oota ära READY tulukese süttimine. Kui READY indikaatorit ei ole, siis loed aga “üks ja kaks (ja vajadusel ka kolm)”, ja vajutad siis päästikule, ja uuesti “üks ja kaks…”
15 sekundi sees saad 6…8 pilti.

Selge, ei saa kaameraga seda kontrollida ja kõige lihtsam on vast sekundeid mõttes lugedada jah :smiley:

Aitäh kaasa mõtlemast!

(mihk kirjutab): Hädalahenduseks pane 2 või rohkem sekundit ajaks, mille jooksul aparaat näitab pildiotsijas eelmist pilti. Kuni pildiotsijas või lcd-ekraanil eelmine pilt ees seisab, siis ei hakka ju uuesti nuppu vajutama.

mihk, hea idee!

Kõik Sony-d näitavad pildiotsijas välgu laetust. See on niiiiii elementaarne näidik, kasutusel juba esimestest kaameraga suhtlevatest välkudest alates, mingi 50 aastat kindlasti kõigis kaamerates.
Lasteaedades on sadu aastaid haltuurasi teinud tuhanded fotograafid igiammustest aegadest, igasuguste kaameratega. Nii närvilist tegelast näen esimest korda. Kõigepealt loe kaamera juhend läbi. Siis mine poodi ja osta stuudiovälgud sellise haltuura jaoks. Saad tõmblemise asemel korralikke pilte ka heal juhul. Kui mingeid rahustavaid seemneid sööd.

Olen ka lasteaias pilti teinud. Valanguga teed ainult enda töö raskemaks :slight_smile:
Pead suutma pildi tegemise hetkeks tähelepanu tõmmata või kui neil on mingi oma tegevus, siis hetke ootama.
Samas jah vahel on vaja mitu klõpsu järjest teha. Mina lahendasin selle nii, et kasutasin mitut slave välku (lakke suunatult), mis kõik olid alla poole võimsuse peal. Nii laeb kiirelt ja saab ka ühtlasema valguse.

Üks KAAMERA seadistus mis suht suure tõenäosusega garanteerib välgu täislaadumise on säriviide 2 sek. Kui ei aita siis proovi 10 sek, peaks garanteerima välkude valmisoleku 99,999% tõenäosusega…

(enn kirjutab): Kui tingimata soovid valanguga pildistada, kas poleks siis targem videovalgusti muretseda? See häiriks ka lapsi vähem kui pidevalt sähviv välklamp.

[%sig%]

Tegemist on pisikese ja lahja ja odava välgukesega, see ei häiri kedagistkitki. Pole veel kuulnud, et välgutamine kedagi häiriks. Ahjaa, ühel kassil läksid silmad alati eelvälgu peale kinni, ka see sai seadete muutmisega korda. Pidevalt lõõmav püsilamp pimestab ja häirib tunduvalt rohkem. Lisaks kõik muud püsilampide hädad võrreldes välkudega. Targemad halturtsikud õpivad objekti jälgima, kaadreid ja raha üheaegselt lugedes on raske modelliga kontakti saada.