Kaamera USA mudel

Terekest.
Võibolla on see rumal küsimus kuid kas keegi teaks selgitada, mis erinevust on Nikoni USA mudel kerel vs. siinpool lompi müüdavatega?

Garantii välja arvata, ei ole mingit erinevust

Tegelikult Canoni madala otsa peegelkaameratel on nime-erinevused ka, USA, Jaapani ja ülejäänud maailma turgudel, nt. 800D on USAs T7i nime all ja Jaapanis Kiss X9i nime all. Teised tootjad minuteada sellist nalja ei tee, muidugi.

Aga jah, sisulist erinevust ei ole.

(enn kirjutab): Laadija jaoks vaja muretseda toitepistiku üleminek, et laadijat saaks meil seinakontakti ühendada. Üldjuhul on Nikoni laadijad sisendpingele 110-240V, s.t. sobivad ka meie pingega, aga see tuleks konkreetsel laadijal üle kontrollida (USA-s toitepinge 120V).

[%sig%]

(Sulev kirjutab): On ka teised seda teinud, sh Nikon. (USA-s N seeria, Euroopas F)

(Sulev kirjutab): Nikoni laadijal saab külge ühendada Euroopa juhtme. Need on ju suht universaalsed. Mis mõtet selle üleminekuga jamada?

(enn kirjutab): Sulev kirjutas:

Nikoni laadijal saab külge ühendada Euroopa juhtme. Need on
ju suht universaalsed. Mis mõtet selle üleminekuga jamada?

Kuidas nt sellele ühendad?
https://www.bhphotovideo.com/c/product/730871-REG/Nikon_27019_MH_24_Quick_Charger_for.html/xpcur/xCHF/IWB/mx?c3api=2572%2C113041717267&gclid=EAIaIQobChMI3vSVxf732QIVRpSyCh2cdAQrEAMYAyAAEgK5Z_D_BwE

[%sig%]

(Sulev kirjutab): Tavaliselt:
http://kareemstores.com/wp-content/uploads/2014/12/nikon-mh-24-original-imaeh3zf4u9gqctx.jpeg

(… kirjutab): https://www.bhphotovideo.com/c/product/730871-REG/Nikon_27019_MH_24_Quick_Charger_for.html/xpcur/xCHF/IWB/mx?c3api=2572%2C113041717267&gclid=EAIaIQobChMI3vSVxf732QIVRpSyCh2cdAQrEAMYAyAAEgK5Z_D_BwE

(… kirjutab): Seal all on selline toodang:
Watson Adapter Plug - 2-Prong USA to 2-Prong Europe
$2.69

(apeks kirjutab): Ma olen ostes saanud laadija ilma juhtmeta ja kokkuklapitavate klemmidega, mis minu jaoks on üldse parim valik - ilma kaablita on kergem ja kaabli võrra võtab vähem ruumi (eriti reisil oluline). Üliväikse lapiku euro-pistiku, millel on taga USA augud, saad peaaegu muidu näiteks Oomipoest (hetkel nende lehelt üliväikest näidist ei leidnud; suuremad olid). Mõlemaid hoian koos väikses krõpsuga kilekotikeses, pistik mahub aku pesasse.
Laadija on sellise kujuga http://www.chargers-mall.com/d810-nikon-camera-charger.htm

Tänud kõigile. Kui kaameras põhimõttelisi erinevusi pole, siis laadija pole üldse propleemiks ja kasutatud pilli garantiid niikuinii ei aja taga.

Oot, kasutatud kaamerat hakkad USA-st ostma või? Lisanduvatest maksudest ja muudest riskidest oled ikka teadlik?

[%sig%]

:slight_smile: olen-olen. Ja tänapäeval pole vaja selleks, et nn. USA mudelit saada veel kohe lombi tagant ostma minna :wink: