Kas kaamera värvil on mõju pildile

Tere!
Möödunud sajandi 80-te alguses rääkis üks fotograaf, et kaamera ja objektiiv peavad olema mustad, siis ei peegeldu nendelt tagasi valgust ja pilt tuleb parem. Praegu müüakse peale mustade hõbedasi ja muude värvidega kaameraid. Kas ülaltoodud ütlus on tõde, mida järgida? Aitäh!

Füüsika vastu ei saa.

Läikivate objektidega ongi nii, statiivi mustalisus on olulisemgi veel. Riietus ka. Linnugraafide pikad torud kleebitakse laiguliseks, oled tähele pannud. Aga kui sinu kaamera värv läheb kokku küünelaki värviga, saad stiilipunkte.

Kunagi üks laps arvas, et pruunid kanad munevad pruune mune ja valged kanad munevad valgeid mune. Aga kuna laps oli uudishimulik ja tahtis oma arvamusele kinnitust saada, läks targa juurde asja üle küsima. Tark vastas: lapsuke, ega kana ei pea üleni pruun olema, vaid ainult see auk, kust muna välja tuleb.


:stuck_out_tongue:

On t6si, et ei peegeldu, aga kas nüüd oluliselt parem pilt tuleb… No ei tule. Juuksekarva v6ib muidugi l6hki ajada. See s6ltub sellest kah, kui lähedal objektille olla.

(Fs kirjutab): Seda olen küll tähele pannud, et Canoni valgete objektiividega tulevad paremad pildid kui mustadega. :slight_smile:

Kui ma ühe canoni valge toru värvisin mustaks, hakkas otsekohe, poolkuiva värviga, 2,48x paremaid pilte tegema…

(Fs kirjutab): Oh sind küll, kas seda tõesti ei teadnud siis, et musta toru valgeks värvides oleksid hakanud saama 2,69x paremaid pilte?

Kui teed musta-valget-kirja fotosid siis vahet pole, kui värvilisi, võib sinu heleda ja küllastunud värvusega riietuse või aksessuaaride refleks sisse joosta. Seda eriti lähivõttel ja eriti läikivatel pindadel (nt silma-munad) ja väga eriti läikivate pindade lähivõttel.

Olen kuulnud lugu fotograafist kes tiris selga oma uue ja udupeene erk-oranži pluuse, toppis kaamerasse uue ja udupeene värvifilmi ja kukkus modelli kallal klõpsima. Peale ilmutamist tuli kanda kogu tegu kategooriasse untsus. Digiajastul oleks saanud Puhta Matemaatikaga ilmselt teist koma ühte isegi päästa kuid filmiajastul tuli tirida üle turja tumehall pluuse, toppida kaamerasse värske film, osta modellile suurim karp parimat šoksi ning minna uuele ringile…

PõustSkriptum. Kõik eelnev käis lähivõtte kohta, teleobjektiivi puhul väga vahet pole või kui, siis tasub koolifüüsikast meenutada zoojus-paisumist ja asjaolu et plastik on tublisti tublim paisuja kui metall. Siit on otsejäreldusena Issandama Päikese alla sattunud heleda värviga metalljuraka temperatuur tükk maad ühtlasem kui tumedal plastikjunnil. Geomeetria geomeetrilised muudatused võib nüüd igaüks ise välja tuletada…