Kas osta Canon 70-300 v6i Tamron 70-300

Kas oskab keegi anda n6u kumb objektiiv oleks parem ost.
Kas canon-ef-70-300mm-f4-5-6-is-usm v6i Tamron objektiiv SP 70-300mm F4.0-5.6 Di VC USD (Canon)

(unoturbo kirjutab): Ise ostsin peale põhjalikku internetist tuulamist ja sadade postituste lugemist ikkagi Tamroni nädal aega tagasi. Väga kiideti stabilisaatorit (VC) ja see on tõeks osutunud - tegu on väga efektiivse stabilisaatoriga. Pole küll just vanainimene, aga kahjuks käed värisevad üsna palju, nii on see mulle oluline aspekt. Minul oli üleminek canon 55-250 IS II pealt Tamroni peale. Kaaluvahe on oluline, aga ütleks, et Tamroniga on isegi mugavam pildistada. Loomulikult ei kuulu ei üks ega teine sinu poolt välja toodu just eriti valgusjõuliste objektiivide hulka, seega hämarates tingimustes jookseb teravustamine (kui fookus on väga paigast ära) ikka nii mõnegi korra edasi-tagasi enne kui paika saab. Tamronil mõned asjad mida canonil ei ole - ntx ette keeratud filter ei liigu teravustamisel kaasa; olemas on kauguse skaala; vaatamata autofookuse kasutamisel on võimalik ka ilma lülitit liigutamata pidevalt käsitsi teravustada; väärisklaasidega elemente on 2 canoni ühe vastu. Tamroni oma on ka 5 aastat uuem mudel. Ka oli siin ühes viimastes Digital Camera World ajakirjades keskmise hinnatasemega 70-300 objektiivide test ja Tamroni 70-300 VC USD pärjati “Best for Canon” märgiga. Kindlasti mängis minu puhul ostmisel rolli ka rahaline aspekt. Hetkel Tamron saadaval Fotoluksis 399€ ja Canon 70-300 F4-5,6 IS USM 529€. Tamronil komplektis ka varjuk.

Aga kindlasti uuri ise internetist. Youtube’is on näiteks eestikeelne Tamroni 70-300 VC USD objektiivi ülevaade - see tasuks ära vaadata http://www.youtube.com/watch?v=iCo-Avh8FB0
Kindlasti tasub minna kuskile poodi, kus on mõlemad objektiivid olemas ja need oma kaamerale ette keerata ja proovipilte teha. Saad reaalseid näidiseid ja tegelikku tunnetust ning aimu objektiivide võimekusest.

[%sig%]