Kas osta Nikon d3xxx või d7xxx Fine tune mõttes

Tere!
Kuna sensorid on arenenud siis mõtlesin kaamerat uuendada, osta d3400 või d7200.
D3400 on odav ja teeb raw faile, mida saaksin töödelda. Põhimõtteliselt kõik vajalik olemas. Kardan, et AF ei ole paigas. Kui ostsin 5100, siis teravustas objekti ette. See oli ülemaailmne probleem. Pidin saatma reguleerimisele. Lisaks tuleb iga objektiivi puhul saata teenindusse objektiivi kalibreerimiseks. Näiteks Tamroni saates Saksamaale, läheb asi maksma 89€.
D7200 on 2x kallim ja 2x raskem, kuid objektiive saab seadistada (Fine tune). Lisaks palju parem vaade läbi okulaari.
Kas mõistlikum oleks osta odavam ja minna objektiivide kalibreerimise teed või osta kallim ja kaameraga kohandada objektiivid?
Võib olla olen jälle midagi asjatundja jaoks üllatavat küsinud, seepärast palun armuline olla ühele võhikule, kes ei pruugi elementaarseid asju teada.
Aitäh!

Mis imehinnalised objektiivid sul on? Tasub neid üldse pidada.

Ostsin kunagi D7xxx. Seejärel ostsin järelturult optikat. Kuna viitsisin pisut kaubelda siis ca 3x odavamalt kui poest. Seejärel pildistasin pisut testkaarte, sobrasin menüüdes, pildistasin veelkord, vajadusel sobrasin veel pisut ja fookus oli niivõrd paigas kuivõrd üks laperdava peegliga tehnoloogiarelikt seda teha suudab.

Kokkuvõte – mak$$ad tehnoloogiliselt aegunud ja mõttetult väikese sensoriga kere eest pisut rohkem, säästad KÕVASTI närv ja raha…

PS. Soe SOOVITUS – kui ostma hakkad siis osta kohe ja korralik ehk täiskaaderkaamera! Mis kriksatrullid sellesamuse kaamera peale on pläkerdatud on tegel suht suva, kui natukene looduses pildiustada tahad ja EI taha statiivi pealt HDR-i plõksida ja hiljem kaadrihunnikut joondada ja kokku kleepida, siis eelista kõrgema dünaamikaga Sony sensoreid (kaamerate peale on pläkerdatud Nikon, Pentax või Sony – vahet ei ole).

Uurisin natuke Nikon d7200 fine tune võimalusi ja otsustasin selle osta. Täiskaader on minu jaoks liiga suur kulutus hobi jaoks. Senine d5100 on algaja kaamera ja d7200 on edasijõudnutele. Seega on samm edasi. Mõtlen oodata jõulu sooduspakkumisi. Kasutatut ei taha osta, sest nende hind on ligi uue aparaadi hind, samas ei tea kuidas on seda kasutatud ning garantiid pole. Veidi on probleemiks - kust osta? Eestis on kõige odavama ja kõige kallima hinnavahe 300€. Ken Rockwellilt lugesin halli turu olemasolu. Võiksin osta ka välismaalt, sest pigem pean odavama hinna poole vaatama. Palun jagage kogemusi, kust võiks osta aparaadi, et ei oleks halli turu ohver? Aitäh!

(A.T. kirjutab): osta canon, af microadjustment sisse ehitatud

(Marko kirjutab): D7200 VS. D610 kere hinnavahe pole just teab mis suur, või mis?

(enn kirjutab): Marko kirjutas:

D7200 VS. D610 kere hinnavahe pole just teab mis suur, või
mis?

D610 tahab ju ka FF objektiivi, või mis? Kusagilt varasemast postitusest on meelde jäänud, et algpostitajal on praegu poolkaadri Tamron.

[%sig%]

Just, seda ma küsisingi ülevalpool, kas meil on mõtet üldse sellel teemal jahuda, kui me ei tea enamikku vajalikke algandmeid. Teame ainult, et keegi Yllo tahab midagi, mis talle üle jõu käib.

(Marko kirjutab): Sorri, my bad!

(Pandres kirjutab): Tundub päris mõistlik pakkumine: http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=39&cid=10700&cgid=

(henry kirjutab): Siia võiks nüüd kirjutada, et järelturul on A7 hinnad langenud, saad ühekorraga lahendatud AF probleemi, täiskaadri ja kasutada adapteriga nii Nikoni kui Canoni klaasi.

Panid tähele, Yllo kirjutas, tal on ühe nupuga probleemid, peab spikri tegema, sa pakud talle kümneid uusi nuppe, enamus programmeeritavad.

(henry kirjutab): Eks D7200 AF kalibreerimine ole ka keerulisem lihtsast nupuvajutusest, kui ei saa hakkama, tuleb teenindusse saata. Iga objektiivi korral ei pruugi piisatagi AF mikro seadistamisest.

Tere!
Näen, et tekkinud väike segadus.
07.10.18 küsin - KUST OSTA, ET EI LANGEKS HALLI KAUBANDUSE OHVRIKS.
Valik on juba tehtud - Nikon d7200. Seepärast palun ärge pakkuge muid aparaate ostmiseks.
Kuna raha palju pole, siis peaks odavama hinnaga ostma.
Objektiiv on Tamron 17-50 ilma VR-ta aga see ei puutu asjasse.

(enn kirjutab): Oh taevas küll. Rockwell kirjutab ju USA turust ja USA garantiist.
Nikon Eesti lehelt saad kohalikud Nikoni poolt soovitatud soovitatud edasimüüjad
https://www.nikon.ee/et_EE/where_to_buy/where_to_buy_landing.page?
Hinnad otsid vast ise. Mina pole kuulnud, et üheski Eesti fotopoes oleks müüdud nn gray marketi toodet.
Iseasi, kui ostad mingi (odava) müügikuulutuse kaudu, kus pakutakse uhiuut, pakendis ja tehase garantiiga. Siis võid saada mingi venekeelse menüüga aparaadi, millele kohapeal garantiiremonti ei tehta

[%sig%]

(tom2 kirjutab): Ma ei kardaks nn grey marketi asju, hind on Fotoluksi hinnast ligi 400 eurot odavam, kui katki läheb (vaevalt, et läheb), ostad teise veel:

https://www.e-infin.com/eu/item/2510/nikon_d7200_digital_slr_camera_body_only_kit_box

Saksamaa Amazonist või Ebayst saad Euroopa garantiiga:

https://www.amazon.de/dp/B00U5W8HFI/?smid=A1Q0ETP46VPQIL&tag=idealode-mp-pk02-21&linkCode=asn&creative=6742&camp=1638&creativeASIN=B00U5W8HFI&ascsubtag=EF0157POIClvF1VAB_DeYQ

https://www.ebay.de/itm/Neu-Nikon-D7200-Digital-SLR-24-2MP-Kameragehause-nur-2-Jahre-Garantie-/322808728343

(henry kirjutab): // 07.10.18 küsin - KUST OSTA, ET EI LANGEKS HALLI KAUBANDUSE OHVRIKS.

siis osta ainult ametlikelt Nikoni müügipartneritelt,
kes foorumis müüb avamata uusi kaameraid, on ilmselt halli turu tooted

Täiskaader on minu jaoks liiga suur kulutus hobi jaoks

Ka ise arvasin kogu oma kaasantud arukesega soojenduseks niimoodi. Lõpptulemusena on mul lihtsalt 2 kaamerat. – (üsnagi odav) poolekaadriline ja (üsnagi hea) täiekaadriline. Aktivapoolelt on backup võtta, passivapoolelt on mu rahakott minu peale ikka ja endiselt pisut pahane (või pisut rohkem kui pisut) sest kehtib Vana Rahvatarkus – kui tahad midagi odavat JA head siis OSTAD odava JA OSTAD hea. Kui eelarve kriitiline siis võid pisut kokku hoida ja odava näituseks ostmata jätta…

MIKS ma räägin täiekaadrilisest?
Vastus – amatöör saab täiekaadrilisega klaasi pealt RÄIGELT kokku hoida. Täiekaadrilise puhul on normaalne ava f8, sealt üles või alla minnakse pigem erandolukorras. f8 on aga mulk, kus ka õllepudeli põhi joonistab päris kena pildi ehk siin ei ole väga grandioosset vahet $€£ 2000 klaasi ja järelturu $€£ 200 klaasi vahel.-

Mida mina sinu asemel hetkel teeksin?
Variant 1. Ostaks järelturult D800. Oma pildi kohta räigelt alahinnatud. Pane Kalasse kuulutus üles et soovid osta ja saad terve pinu pakkumisi. Algatuseks ostaks sinna ette 50-se fixi. ON pisut kitsavõitu (eriti kui oled tulnud nutufööni pealt) kuid ei maksa suurt s***gi ja joonistab päris terava pildi. d800 peal kannatab ka päris rõõmsalt digizuumida (croppida).

Variant 2. Ostaks järelturul mingi Sony a7 ning sinna ette mis-iganes-retroklaasi. Kui eelarve kannatab siis juurde ka mõne kobedama originaalklaasi.

Tere, MetsJeesus!
Aitäh heade soovituste eest!
Täiskaader on minu jaoks liiga suur kulutus hobi jaoks - just nii on see mõeldud.
Kui kavatseks osta täiskaadrit, siis alates d810 ja a7rii. Aga nagu juba öeldud. Liiga suur osa eelarvest.
Ja veelgi - mul on kavatsus poolkaadrist allapoole liikuda. Siiski tahan poolkaadriga tee lõpuni käia ja proovida ära entusiast tase.
Flickrit vaadates avastasin, et ka Sony rx 100 uuemate mudelitega on saadud häid tulemusi linna ja maasiku vaadetest. Uurisin ka 4/3 sensoritega kaameraid aga neil ei leidnud häid objektiive. Võib olla neid on, aga aeg piirab uurimist.
Nimelt poolkaadri pilt saab palju suurendada. Kuid näib, et ka väiksema sensoriga saab hea pildi. Näiteks 1 sensoriga nagu rx100 seeria ja Canon G7x ii annavad raw faili töödeldes hea tulemuse. Isegi mu praeguse Panasonic tz30 1/2,3 sensoriga saab teatud tingimustes häid pilte.
Mõtlengi poolkaadri kõrvale millalgi osta rx100 v või G7x ii ja kui neist piisab mu hobiks, siis isegi poolkaadri kaamerast loobuda.

Kui tahad sensoriga allapoole liikuda siis võta üleüldse mingi kobedama kaameraga nutuföön – hetkel parim pilt/kubatuur/funktsionaalsus suhe mis saada on.

Hetkel on korralikult kopitama läinud fototurul AINUS liikumine täiekaadrilise ja keskformaadi nurgas – seadeldis kaamera hakkab oma kubatuuri, kaalu, kasutajaliidese ebamugavust ja $€£ hinda ära tasuma siis ja alles siis kui sellesamuse kaamera poolt välja pritsitud pilt on Väga Oluliselt Parem kui nutufööni toodang.

Täiekaadrilisega see ON nii ja ilmselt jääb veel päris tükiks ajaks. 1-tolliga ENAM mitte. FourThirds on hetkel tulejoonel ja selleks et saada reaalset tuntavat eelist valgustundlikkuses ja/või bokehis tuleb FourThirdsil mulk keerata absoluutse miinimumina f2 peale. Soovitavalt f1.8 või f1.4.
NB! f2.8 EI OLE f2, on täpselt stopi jagu (2x) pimedam kui f2!!!

Kodeune Ülesanne teha endale selgeks:
.1 Kui palju üleüldse on olemas f2 või valgemat klaasi FourThirdsi jaoks.
.2 Kui head pilti seesamune klaas f2 või valgema peale keeratuna välja suudab pritsida (f8 peal ON joonis ilmselgelt terav ja artefakte minimaalselt, f2 peal ei pruugi see aga teps mitte nii olla).
.3 Pa£ju $€lline klaas ka mak$$ab?!?