(kass): Wireless hiir fototöötluseks?

Millist soovitaksite?
Sai ostetud Microsoft Wireless Mouse 900.Igapäevaselt veebis surfates väga hea kuid Photoshopis pilte töödeldes kehva võitu.Asi vist on täpsuses, nimelt Photoshopi RAW konverteri liugureid liigutades pole hiirel täpsust.Samas kaabliga Logitech B100 töötab täpselt.
Kui osta kallim wireless hiir siis kas see on täpsem?.Või on nad kõik ühe puuga löödud?Ja mingi mini hiirte hullus on,väga raske on leida normaal mõõdus hiirt.

(Luik kirjutab): Sabaga hiir on ikka see päris hiir. Juhtmega hiir kõige täpsem ja kiirem.

kass kirjutas:

Millist soovitaksite?

Just kaklesin sama teemaga: mission impossible.

Üks trikk, mis võib täpsust parandada, on wireless hiire sensori panemine kohta, kus ta on hiirele väga lähedal: minu puhul oli see 10-20 cm otsenähtavust.

Logitechi Performance MX oli sedasi päris hea, aga seda vist ei saa enam kusagilt ning minu omal suri vasak nupp lihtsalt ära.

Osta korralik juhtmega hiir (punutud kestaga hiirekaabel on laua peal parem, aga samas räägivad, et kipub katki minema, kui väga retsida).

Ning peenemate tööde jaoks graafikalaud.

(DaStoned kirjutab): Mängurihiired on täpsed ja kiired, näiteks minu Logitech G602 on väga väärt tööriist. Konkreetset mudelit ma ei soovita, sest tal on tüüpviga - keskmise nupu all olev lüliti sureb ära. Ma pidin ta poole aasta pärast välja vahetama (jootekolviga, keeruline ei ole aga miks tõmmelda). Muus osas on lust täppisklikkimist teha. Täppisrežiimis sööb küll patareisid, seega on kasulik laetud paar akusid ligi hoida.

Aga kõige olulisem on hiirematt - suvaline mis enda meeldib. Ebasobiva pinna peal (näiteks odava kontorilaua laminaat kipub kirstunaelaks olema) ei saa sensor lihtsalt aru, kuhu sa hiirt liigutad.

Mul on igasuguseid hiiri olnud, ühegi täpsus pole mureks olnud, aga seda kõike korralikul matil. Võimalik, et kassil ongi mati mure.

(kass kirjutab): PS kirjutas:

Mul on igasuguseid hiiri olnud, ühegi täpsus pole mureks
olnud, aga seda kõike korralikul matil. Võimalik, et kassil
ongi mati mure.

Hiirematt on mul laua külge kleebitav kummi alus.Ma arvan et asi pole matis sest Logitech hiir töötab sellel matil normaalselt.Microsofti Wireless aga mitte.

Kui sul on lahendus olemas, miks siis paanika. Äkki on mingi draiver puudu.

Kui sul on lahendus olemas, miks siis paanika. Äkki on mingi
draiver puudu.

Lahendust ei ole sest ei tea miks Microsofti hiir kehvalt töötab.
Draiverite probleem see ei ole sest op süsteem on niivõrd uus lihtsalt(WIN10)
Väga vanadel OP süsteemidel jah pidi draiverid eraldi installima.Nüüd see käib automaatselt kõik.

Ostab siis sellise, mis sobib. Avatud peab olema. Ja mittetöötavat hiirt peab ka tolereerima. Kasvõi prügikastis.

Ostab siis sellise, mis sobib.

Siis on varsti terve sahtel täis mittetöötavaid hiiri.
Mind huvitab kas wireless hiir on üldse täpne? Või on ainult mõeldud kontori hiireks?

Mul on kasutuses kaks erinevat juhtmevaba hiirt. Üks firmalt Logitech, teine Trust. Mõni aastat vanad mõlemad. Pole isegu selle peale tulnud, et juhtmevaba hiir pole täpne. Kuigi seda teemat lugedes meenus, et ühe juhtmevaba Microsofti hiire kas viskasin ära või andsin kellelegi küll. Seega julgen väita, et enamik juhtmeta hiiri on sama kasutatavad, kui juhtmega.

Olen vaid ühte juhtmevaba “raadiohiirt” proovinud kunagi ja prügikasti ta läks kähku. Mingi kontoritöö jaoks oleks kõlvanud, aga vektorit taga ajada! ainult vihaseks ajas. Täpsust polnud ja liigutus toimus siis, kui olid juba mujal uuel katsel.

Kasutan piltide peal 95% wacomi pulka usb otsas ja läbiproovitud logitech juhtmega hiir kuskil monitori all vektorite jaoks käepärast. Ei tunne nagu miskit vajadust eesrindlik uute asjade testija olla. Samuti ei hooli saja nupuga mänguhiirtest.

Kas kuskil on hiiri testitud massis korraga? st eri tootjate eri mudelid täpsuse ja reaktsiooni poolest ühes testis vastamisi? igasugu marketing-teste (sama firma eri mudelid jmt) leidsin küll.

Seni arvan nagu Luik varem.

Mina olen juhtmeta hiirte täpsusega üsna rahul, tavaliselt hakkavad need jupsima, kui akupinge läheb liiga madalaks. Samas hiirte nõudlikkus aluspinna suhtes on olnud väga erinev. Mõni toimib laitmatult ka põlve otsas, teine tahab spetsiaalselt ja just sellele hiirele sobivat matti. Neid lauale kleebitavaid õhukesi hiirematte on ikka väga erineva tasemega. Mõni on hiire aluseks viletsam kui tavaline printeripaber või paljas lauaplaat. Mõni hiirematt toimib mõne hiirega paremini hoopist tagurpidi keeratuna, nt kui sellel on õige külje peal peeneruuduline muster, võib see mõnele hiirele mitte sobida. Minu üllatuseks toimivad kõige stabiilsemalt kunagised odavad peenekoelisest riidest kattega vahtkummist matid, ja seda mõlemat pidi.

Raadioside häiretest tulenevat hiire ebatäpsust ma ei ole täheldanud, aga mul ongi üsna väheste segajatega kasutuskoht (lähim naaber on peaaegu 100 m kaugusel). Kusagil kesklinnas võib sarnastel kanalitel toimuv muu raadioside ka juhtmeta hiire kasutust mõjutada.

“2D-hiir” oli lohakus, mõtlesin 2D-tööks paslikke hiiri, nagu pilditöötlus ja vektoritega sebimine ning trükikujundustes jmt töös. Igal juhul mitte mänguhiiri, mis on täiesti teine maailm.

(kass kirjutab): Logitech´l on nüüd wireless (mängu)hiired mis saavad toidet hiire padjast.Nii et mingit akut eraldi laadida pole vaja.Aga hind on mõistagi korralik, hiir koos padjaga maksab üle 200 euro.
Muud wireless hiired mida vaja eraldi laadida ei ole suht mõtet.(pidev akudega toimetamine hakkab pinda käima)Siin Razeril on üks tipp hiir(Razer Lancehead) mille aku peab vastu ainult 2 päeva.(koos tuledega) Ja maksab 150 euri.Leidsin et mõttetu ost seda just aku seisukohast.
Aga ise ostsin Razer Abyssus V2 ja väga rahul.On täismõõdus hiir mille DPI 5000.Fototöötluseks alla 1800 DPI hästi ei sobi.(pole täpne) Hetkel on sellel soodukas -50% tavahinnast.