Kiirkinnitusplaadid

Tervist,

Mul on kaks kuulpead:

https://www.manfrotto.com.br/midi-ball-head-with-rc0-rapid-connect-system.html
ja
https://www.manfrotto.com/au-en/xpro-ball-head-in-magnesium-with-200pl-plate-mhxpro-bhq2/

Küsimus on kiirkinnitusplaatides. Nimelt on mõlemal statiivil erinev kiirkinnitussüsteem, mis tähendab, et kui ma statiive vahetan, siis pean need jubinad ka ümber kruvima. Lisaks ei ole vähemalt minu jaoks see kiirkinnitus ikkagi kõige kiirem.
Ükspäev nägin aga ühte fotograafi, kellel oli mingi kolmanda osapoole adapter kuulpea küljes, sealt ka tuli küsimus, et kas äkki on olemas mingit head alternatiivset kiirkinnitussüsteemi? Et ma vahetaks mõlemal kuulpeal need ära ning saaks sama platega erinevaid statiive kasutada ning lisaks oleks see kinnitussüsteem ise ka mugavam.

Arca.

Igaks juhuks näidised ka. Manfrotto võib juba sellepärast kõrvale tõsta, et ta ignoreerib seda süsteemi.

https://www.google.com/search?q=Arca+tripod+system+plate&client=firefox-b-d&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiByPPcgojmAhU1wsQBHUHuCQIQ_AUoAXoECAwQAw&biw=2560&bih=1299

Kes meil neid eestis müüb? Tahaks mõlemale peale samad adapterid panna.

35mm-is natuke on, aga eesti müüjad on laisad, ei viitsi seda valikut sisse tuua. Põhimõtteliselt on sinu peade otsad vahetatavad, ilmselt kuumutades tuleb keermeliim lahti, seal all standard 3/8" keere.
Järgmine samm, kaamerale kerepõhine L-plaat külge.

(Piip kirjutab): Selle L plaadi leidmine polegi nii lihtne, kaamera on pentax k5

Ma ei usu, et nii erilist toodet eesti turule müügiks keegi terve mõistusega kaupmees hulgi sisse ostaks.

Olen ise oma kaamerate mudelipõhised L-plaadid ostnud usa-st, otsingud Kirk ja RRS peaks kindlate ja usaldusväärsete tegija peale juhatama.
Tehakse laiemaks müügiks ka nn “universaalseid” L-plaate, aga seal ei pruugi nt kaablite või aku vahetamiseks vajalikku võimalust olla, need on igal mudelil veidi teisiti. Kui pead mõtlema, et igaks aku vahetamiseks pead nt kuuskandiga plaadi kere alt lahti võtma ja pärast tagasi kerima, tasub õige mudeli plaat ennast kuhjaga.

https://www.jobu-design.com/


P

Üks härra meisterdab adaptereid, mis paistavad, et sobivad mõlemale mu peale, seega oleks üsna turvaline valik: http://www.hejnarphotostore.com/product-p/fm057.htm
Kas on kogemusi selle tootjaga?

Kasutasin kunagi tema klambrit Manfrotto peal. Võttis veidi aega, et õige aukude ja kruvide kombinatsioon leida, aga seisis koos ilusti. Ise lahti ka ei läinud (mõnel teisel nurgad ja keere valed, läheb lõdvaks).
Läksin pärast teiste peade peale üle, sest tollased Manfrotto pead ei lasknud piisavalt sujuvalt seada.

(Piip kirjutab): Mul oli küll kahte vaja, kuid tellisin igaks juhuks esialgu ainult ühe, et äkki siiski ei istu. Julgen nüüd ilmselt teise juurde tellida.

Iibei asjad olid küll kohati isegi palju odavamad, kuid ei avaldanud väga muljet. Mitte et ma mingi proff oleks, kuid kvaliteettööriista tunneb juba kaugelt ära.

Ning mis puutub tollidesse ja muudesse maksudesse, siis tollideklaratsiooni teeb ära paari minutiga ning selle konkreetse vidina pealt pidin maksma alla 20€ makse.

Väga spetsiifilist kaamera L plaati ei olnud muidugi kuskilt enam saada, seega pidin tellima hiinaka. Natuke nökats on, kuid siin teeb juba tavalise käiaga veidike imesid (veel ei ole teinud, kuid tahaks patareiust paremini lahti saada). Nimelt patareiluuk võtab nii palju ruumi, et see L plaat hoiab liiga palju kaamera vasakust äärest ennast eemal.

Mõni pilt ka: (manfrotto + hejnar arca plaat + L plaat):

https://biker.ee/temp/frottohejnar.png
https://biker.ee/temp/hiina_Lplaat.png

Pildi järgi internetis neid jamasid ei oska ette arvata.
Olen noid arca originaale ja arca-imitatsioone ostnud maailmast. Kokkuvõttes kogemustest seni tasub vaadata, et klambri nupp oleks rihveldatud metall :slight_smile: (kummalisel kombel kõik sellised täismetallist nupuga on töötanud õigesti ega lähe lõdvaks, sirui kuulpea kummirõngaga on ka tubli siiani, aga see pole adapter täies mõistes).
Kõik on täielik õnnemäng.