Kokku klapitav kesk-täisformaat digikaamera?

Tahaks kergemalt kaasas tassitavat kaamerat. Tollise sensoriga :slight_smile: Sony tolline on olemas, aga tolline pole päriselt diagonaal toll. Ja Sony täiskaader-seebikas pole eriti lapik taskusse.

Filmi ajal olid keskformaatkaamerad kokku klapitava kerega olemas, st 6x4,5 kuni 6x9cm, suuremad formaadid ka. Keskformaadid käisid õhukeseks kokku taskusse. Mul oli Kievi tehases tehtud väike sakslaste koopia, armas, kokkuklapitav 35mm filmile. Ei pidanud kahjuks kaua vastu.

Mõtlesin, et äkki on keegi nišitootja midagi sellist süsteemi lihtsat digikaamerat kuskil välja mõelnud?
Selline riist ei vajaks kohutavat kiirust 20 kaadrit sekundis ega (jälitavat) autofookust jne. Objektiiv võiks ka lihtne käsiteravustav olla, mis õhukeseks keresse mahub, softis saaks aberratsiooni ja geomeetriat vajadusel parandada. Võib olla isegi veidi lainurklik triplet, või rängalt asfääriline annaks kergema teha? Fail peaks korralik olema, ilma kompressimata raw, nt dng.
Ilma GPS-ita, feisbuugita ja otse instagrammi laadimiseta :slight_smile:

Toidet vajaks ilmselt. Aga olen näinud inimesi kahe juhtmetega ühendatud kunstneeruga, nutiasendaja ja selle toide pidevalt eraldi kummaski käes, juhe nende vahel ja juhtmed pähe. Jube masohhism, aga võimalik ka muude seadmetega ajutiselt.

Ricoh teeb suht õhukest poolekaadrist 28mm ekv, Sigma teatas väiksest kerest (aga senised L-augu objektiivid ei anna lootust õhukesele komplektile).

Küsimus: kas keegi on millestki sarnasest klapitavast kaamerast digimaailmas kuulnud?

Klapitavaid kaameraid ei tea, on plastikust klapitavaid kitikaid. Aga seda sa ei taha.
Pisikestest tollistest olen vaadanud RX0 II. Piksuleid suts vähe, muidu teeb kõik, mis vaja.

https://www.sony.com/electronics/cyber-shot-compact-cameras/dsc-rx0m2

(OK. kirjutab): Selline võiks klappida…!
https://www.bhphotovideo.com/c/product/1436638-REG/zeiss_zx1_digital_camera.html

Viimase aasta jooksul oli kuskil kuulduste vms. tasemel, isegi joonis oli seal näha, kuid teostust pole veel olemas. Vist oli Fujifilm idee.
Nii et …

See kindlasti pole kõlblik.
Kaamera paksus transpordi asendis peaks olema lähedal 40-45mm ja SUURE sensoriga veidi rohkem. St mitte telefonile füüsiliselt juurde keevitatud suur laos vedelev objektiiv ja sensor.

Too Zeissi idee on rohkem telefon-üleslaadimisjaam mõttetult suure objektiivikobakaga. Kahtlen, kas see üldse piisavalt ostjat leiab, nii mitme tabureti vahele hõljumine-istumine on keeruline e võimatu.

Miks peaks nutiasendaja kasutaja tahtma sellist kobakat? Talle piisab selfie tegemiseks oma plaadist. Niikuinii neid keegi ei vaata, ainult “batch”-laigivad silmad kinni autopiloodil, grupikoera kohustusest.

Ma tõesti ei hakkaks sellest kaamerast iga 20 minuti järel oma järgmist fast-foodi üles laadima. Fashion-perverssusi ei tee. Rasedaks ka isased ei jää, st suurimad osad feissbuuki-instagrammi laadimisi puuduvad. Mälukaart oleks ainuke välja võtmise auk. Mitte usb ainsana, jumala pärast.

Jah, tahaks tollisest veidi edasi.
Seda kuubikut vaatasin kunagi uudistes. Võimekas, aga “fix-focus” jättis külmaks. Ilmselt teine tarbija sihtgrupis.

Täitsa võimalik, et just Fujifilm selle üles võtab: nende “keskformaat” on ainult veidi üle 35mm kaadri ja sellest klapitavast lahendusest saaksid nad suurima kaalu-mahu võidu teiste pseudo-keskformaatidega võrreldes. Pealegi on neil filmi ajast taolise konstruktsiooni kogemused arhiivist võtta…

See fuji modulaarne pill jäi globaal shutteri taha. Canon ka ned tegeleb väiksema kere patenteerimisega. Ilmselt global shutter sensortehnoloogia ootamise asi. Hääd ootamist… Kui tuleks telefon6huke kere, siis metsjeesus v6iks isegi rahus hauda minna.

too “global shutter” puudumine on põhiliselt videos täielik liikuva kaamera vestluse lõpp. Seisva pildiga pole nii häda. Mooduli puhul oleks ju käkitegu vahetada ainult sensorimoodul, pildiotsija ja objektiivid jääksid kasutusse? või saaks juppe uuendada vajadusel

Mu mõte oli rohkem sarnane fuji (vist gf? seeriaga, kus keerab klapiga objektiivi kerest välja ja lõõts on kere ja objektiivi vahel. Sama põhimõttega on sakslased teinud filmikeresid sada aastat tagasi ja fuji filmikaamerad olid viimased vist automaadid ja puha.seni. St mitte moodulitena koostatud, vaid kokku ehitatud tükkidega kompaktne ja lahti tõmmatav. Venemaal tehti sellist 6x9 kaamerat filmile Moskva5 nime all ja hiinlased teevad sarnast praegugi.

(t. kirjutab): Selle paksus koos objektiiviga 24-70mm on 5,1cm
https://www.photopoint.ee/kaamerad/963212-canon-powershot-g1-x-mark-iii#specifics_tab

Minu mälu järgi katik viib kaamera sees nii palju ruumi, et ei saanud pisikest medium formaati teha. Video jaoks jah, aga kui väikseks saaks fotoka, kui katiku mootori(d) välja kiskuda?

Tolle hinna eest saaks juba sony 6400 :slight_smile: just saying.

Sa vaatasid ilmselt esimest. Mark kahel on kõikmisvaja.

(t. kirjutab): ja mis objektiiviga koos see sony on sama õhuke

No mina oskasin, kõige digim klapitav digikaamera on selline:

https://www.leedervillecameras.com.au/products/studio-equipment/cambo/cambo-actus-t3-view-camera-body-with-canon-ef-bayonet-mount-kit--titanium-

Leidsin üles
https://petapixel.com/2014/08/25/fujifilm-to-discontinue-its-medium-format-gf670-folding-rangefinder/

Nii et sellist digitaalset riista veel ei leia

(Mihk kirjutab): Loota võiks, et kunagi oli mõnel fotokatootjal (kes ka täna samal alal toimetab) väga levinud ja kuulus lõõtsaga konkreetne mudel, n-ö oma ajastu ikoon. Ja kui saab 100a selle mudeli tootmisest, siis tehakse brändi promomise kulude alt samalaadne retromudel, digisensoriga. Oleks igati lahe, lõõtsaga digikas. Mingi 500 tk või isegi 1000 müüks suurfirma friikidele ära küll. Vintage värk ja retro ju moes.

Minu mälu järgi katik viib kaamera sees nii palju ruumi

Tuletan meelde et teema algas taskussemahtuvast keskformaadi-kemikaalidega-kokkumökerdatud-kileräbala-kaamerast.

KoogelMoogelda “foldable medium format camera” ning pilte terve kataloog. Üks siledam-saledam-kompaktsem kui teine.
Passivapoolelt oli selliste kaamerate foldable-klaas pime kui egiptuse-öö…

Kuidas sellel katik ära mahtus?!? Võib-olla on kardin-katikule ka muid alternatiive? Nt kork-katik leht-katik jms…

(Mihk kirjutab): Seega peaks Tiit lootma mõnele idule, kes uues kuues äraunustatud vanaga endale tähelepanu (ja investorite raha) tahaks ligi tõmmata.