Koolitus Tootefoto nutitelefoniga

Tartu Rahvaülikool kutsub koolitusele Tootefoto nutitelefoniga.

Koolitusel õpitakse tegema tootefotosid kasutades igapäevaseid ja olemasolevaid vahendeid. Teooria toimub praktikaga koos ja tooted pildistamiseks valib osaleja vastavalt oma soovile. Koolitus on kõigile, kel on vaja teha nutitelefoniga tootefotosid e-poe jaoks, postitamiseks Facebookis, Instagramis või mujal sotsiaalmeedias.

Hea tootefoto on atraktiivne ja annab toote kohta võimalikult palju informatsiooni. Kui fotograafiaga suur sõber ei ole, siis nutitelefon on kõige käepärasem vahend tootefotode tegemiseks. Õppides selgeks põhitõed ja omandades nippe, on telefoniga võimalik teha usaldust tekitavaid ja tähelepanu püüdvaid tootefotosid.

Koolituse teemad
Nutitelefoni pildistamise funktsioonide kasutamine
Kuidas pildiga anda edasi võimalikult palju informatsiooni toote kohta
Erinevad võttenurgad ja kadreeringud erinevate toodete puhul
Erinevad valgustingimused: päevavalgus ja lambi valgel pildistamine
Pildi töötlemine mobiiltelefoniga, tarkvara soovitused töötluseks
Koolitusel toimub isiklike toodete pildistamine, analüüs ja pilditöötlus oma telefonis. Kaasa võtta üks või kaks eset, mida pildistada.

Koolitaja on Viivi Järve
Viivi on fotograafiaga tegelenud üle 20 aasta. Oma esimesed pildid tegi ta mustvalgele filmile, mida tuli toona käsitsi kodulaboris ilmutada. Fotograafina on Viivi tegutsenud 5 aastat. Fotograafias on ta end täiendanud erinevatel koolitustel. Sündmuste pildistamise kogemus on suhteliselt lai. Viivi on jäädvustanud nii moeshowsid, tavalisi sünnipäevi, pidusid, kontserte, pulmi kui ka spordivõistlusi. Viivile meeldib tabada hetke emotsiooni ja seda edasi anda. Ta on viinud läbi erinevaid fotograafia töötubasid (aktifoto, glamuursed 1920ndate stiilis fotod, öö lossis jpm). Hariduselt on Viivi gümnaasiumi füüsikaõpetaja (Tartu Ülikool MA) ja loodusteaduste õpetaja põhikooli (Tartu Ülikool BA). Ta on andnud tunde põhikoolis, gümnaasiumis ja kutsekoolis ning lisaks loodusteaduslikele ainetele ka fotograafiat.

Toimumise aeg: L 03.10.2020 kell 10.30-13.45. Osalemise tasu 54 €.
Toimumise koht: Tartu Rahvaülikool, Pepleri 4, Tartu

Lähem teave ja registreerumine https://rahvaylikool.ee/koolitused/6021/kursus/

Metsaline astu nüüd spot-valgusesse: kuda seda koolitust ikka vaja on, kui telefoni AI teeb ise k6ik algusest l6puni valmis :grinning::smirk:

(Sulev kirjutab): Seda koolitust on vaja koolitajatele, osalemistasust laekuv sissetulek kulub ju marjaks ära. 54€ iga osaleva nutisõltlase pealt 3 tunni telefoniga ümber toote keerutamise eest polegi ju nii paha, kui neid osalejaid ikka rohkem kohale tuleb, kui ühe käe sõrmedel üles lugeda annab. Ainus küsimus on selles, kuidas need nutistid kohale meelitada.Tootefotot teenusena tegijad ju naljalt moblaga kliendi tooteid pildistamas ei käi.

(aivar kirjutab): Mul sõber tegi fotokoolitusi.Ei ole huvilisi ja kogu lugu.Paar inimest leiduks aga et kokku tuleks 15-20 inimest on jube ulmeline soov.

(miks mitte kirjutab): Huvilisi on. Kogu instagam ja muu internet on otsast otsani täis inimesi, kes oma käsitööd ja muid
vidinaid läbi nende kanalite ise müütavad. Ja ostjaidki jagub. Aga… paraku on kõigil on internet olemas ja
Youtube on pilgeni täis igasuguseid õppevideosid (ka väga asjalikke) ja nutitelefon niikuinii taskus. Et noh… Koolitaja peab ikka head lisaväärtust pakkuma õigetele inimestele, muidu mõttetu kohale minnagi. Elik siis veel peale maksta info eest, mida saab kodus diivani peal, iPad süles, kummelitee ja kaneelirull laual auramas. :slight_smile: