(Kristo): Millele printida suur pilt? (120x50 cm)

Tahaksin oma failist teha seinale pildi mõõtudega ca 120x50cm. Kuna ei ole suuremõõtmelisi väljaprinte kunagi tellinud, siis vajan natuke abi otsustamisel, millele foto telida (kapa, lõuend, fotopaber jne). Kas oskate välja tuua, mis on ühe või teise eelised või puudused? Samuti võib soovitada kohta, kust Tallinnas oleks mõistlik tellida.

Tänud ette!

Kapa on suhteliselt õrn materjal, isiklikult ei kasutaks millegi muu kui sellena, et ajutiselt mingi pilt kuhugi panna, kuigi sellele pakutakse ka raamitud variante. Endale ei meeldi, aga maitse asi.

See, kas paberile panna ja ära raamida või lõuendile tõmmata on samuti maitse küsimus, st. kumb meeldib välimuse poolest rohkem, rääkimata siis sellest, et mis pildil endal on ja see võib ühe või teise variandiga vähem või rohkem sobida. Üks võimalus on ka alumiiniumile panna, digifoto ja artprint teevad seda (võibolla ka mõned muud trükikojad, aga ei tule nagu ühtki muud pähe).

(Kristo kirjutab): Olen mõelnud, et raamida ei soovi. Kas keegi sellist varianti ka teeb, et oleks fotopaber, mis keerab servadest ümber kapa-plaadi? Kuidas see võiks jääda? 10 mm näiteks.

No lõuend on selline, ainult et vastupidavamal materjalil kui kapa plaat.

(Kristo kirjutab): Tänud, ma uurin edasi.