(Külaline): Kas Nikonil on midagi ligilähedast?

Soovitus ka siitpoolt vaadata täiekaadrilise suunal.

Miks?

  • Valgustundelisus. Hiljem või varem satud sa pildistama midagi, mida EI valgusta mõni seniidis töllerdav lähistäht. ja/või stuudiovalgustid ehk pead pildistama saadaolevas valguses ja saadaolevat valgust on kasinalt. Täiekaadrilise tundelisus on tubli stopi jagu parem. Maakeeli sirab poolekaadrilise jaoks taaevas üks kuu, täiekaadrilise jaoks kaks kuud ja võimsad virmalised sinnajuurde.
  • Dünaamika. Kui stseeni valgustab seesama lähistäht, on valged väga valged ja varjud väga tumedad. Täiekaadrilistel ON dünaamikat rohkem.
  • Pole palju lisada et iga täiekaadrilise kaameraga tuleb täiesti tasuta kaasandena kaasa ka poolekaadriline, poolekaadrilisega täiekaadrilist kaasa ei anta.

Kui arvestada et täiekaadriline komplekt ei tule ei hinna$$$, kubatuuris ega massis väga oluliselt kallim, kobakam ega raskem siis mis mitte võtta KOHE ja KORRALIK.

Mingid müügihädad üritavad kultiveerida mõtet et OSTAD endale lihtsa-odava kaamera, kasvad välja, OSTAD uue jms. Hetkel sul juba ON lihtne-oda-kompaktne kaamera. Jooksutab väga tõenäosuslikult Androidi, võimalik et iOS-it ja teeb suht tõenäosuslikult suht kasutuskõlbulisi pilte. Poolekaadriline on sellest tubli sammuke edasi kuid täiekaadriline on lihtsalt kaks sammukest edasi mitte väga oluliselt suurema raha ja vaeva eest…

Vajadus oleks jõuluks, kas on poolkaader hübriidi
välja tulemas või täiesti juba olemas?

Eks ikkka tuleb uusi. Loe aint rumorite saite. Augusti lõpus käratatakse uued potentaiaalsed jõulukingitused välja. Nii sonyilt kui canonilt. Ootan kah põnevil, ehk nüüd tuleb ootustele.

Külaline kirjutas:

Kui erinevad Sony menüüd on võrreldes Nikoniga? Canon-i ja
Pentaxi seadetest ei saanud midagi aru.

Sony menüüd on vihkamist väärt. Seal on lihtsalt liiga palju asju – kerid ennast hulluks, et õige kohani kerida.
Kahjuks on aga ka teised tootjad sama teed minemas. Ennevanasti olid Panal hea lihtne menüüstik, aga viimati sattus mulle pihku mingi uus Pana, millel oli juba 3/4 Sony pikkust-laiust. Uusi Nikoneid ega Canoneid pole näppinud…


petslane

Yllo kirjutas:

Tere!
Külaline huvitub peeglita Sony polka objektiividest. Olen
vahest internetist uurinud neid objektiive aga häid pole
leidnud.

Sony polkale leiab häid objesid küll, aga nad kipuvad pigem kallimad olema.
Adapter on käsitsiteravustajetele.


petslane

petslane kirjutas:

Sony polkale leiab häid objesid küll, aga nad kipuvad pigem
kallimad olema.
Adapter on käsitsiteravustajetele.

Netis leidub ka tänuväärt kokkuvõte:
https://briansmith.com/aps-e-mount-lenses-for-sony-mirrorless-cameras/

(t. kirjutab): tootmisest mahaminevaid võib lausa 50% hinnaalndusega saada, ilmselt on uus tulemas
https://www.photopoint.ee/kaamerad/814785-canon-eos-m6-kere-must

(vabatahtetu kirjutab): Nikonil on ju selline poolkaadri toru täiesti olemas 17-55 2,8. Ja see on superhea toru.

(t. kirjutab): Ma imestan, et Olympuselt ei ole midagi uut tulnud.

(mihk kirjutab): Osta selle obje juurde A7II kere, hetkel poes 1100raha (mõni sent vähemgi) ja on mured pikemaks ajaks maas. Sony poolkaaderkere ei ole sellest tuntavalt odavam ega ka tuntavalt kergem. Mine poodi ja võta neid kätte, oma silm on kuningas.

(enn kirjutab): Komplektina veel sada € vähem
https://www.photopoint.ee/kaamerad/1233388-sony-a7-ii-tamron-28-75mm-f-28

[%sig%]

(t. kirjutab): hea pakkumine, viitasin ka eespool sellele.

Canoni analoog on üle 700€ kallim
https://www.photopoint.ee/kaamerad/1403012-canon-eos-rp-adapter-ef-rf-tamron-24-70mm-g2

(marek kirjutab): on tõest inimesi olemas kes photopoidndist tehnikat ostab ? see oleks pea sama kui maja ehitades kogu materjaali ostan bauhofist :slight_smile:
canon rp 989€ https://www.e-infin.com/eu/item/3979/canon_eos_rp_mirrorless_digital_camera_(body_only)_+_mount_adapter_ef-eos_r

(enn kirjutab): marek kirjutas:

see oleks pea sama kui maja ehitades kogu materjaali ostan
bauhofist :slight_smile:

Arvad, et arukam on Hiinast bambust osta?

[%sig%]

Õnneks on sony -l custom menüü. Paned sinna tihemini vajaminevad punktid ja päev päästetud. :slight_smile:

Fototehnikas on siiski pildi/hinna suhe suht hästi paigas ning selle aiatahaläinud esivasika pildivõimekus ja kasutukogemus vastab üpris täpselt hinnalipikule – ära irise, saad seda, mille eest maksta raatsid…

PS. Sonilätu esimesed vasikad on samuti vägagi konkurentsivõimelise hinnaga saadaval ja sama raha eest ostaks ise pigem sonilötu – seal vähemasti normaalne sensor ja keresisene stabikas – kui känn-onna, kus sensor s***t ja stabikas üleüldse puudu…

Tuletan meelde et HETKEL oleme €uroopa liidus, kus kehtib kaupade, teenuste ja tööjõu vaba liikumine!!!

Sellest tulenevalt on ostja KOHUS valida parim saadaolev pakkumine, €U ulatuses käibe- ja tollimaksuvabalt (st kauba kättesaamisega lisaformaalsusi Ei kaasne).

PS. See et asi kohalikule kotiärikale ja maaletoojale mokkamööda ei ole – väga võõras probleem, õppigu kauplema või pangu putka kinni. Omal valikul…

(t. kirjutab): hong-kong, mis maksud lisanduvad?

valloj kirjutas:

Õnneks on sony -l custom menüü. Paned sinna tihemini
vajaminevad punktid ja päev päästetud. :slight_smile:

Selles see jama ongi, mõnikord väga harva läheb vaja ka mõnda sellist seadet, mida nonde oma valikute alla ei ole salvestatud. Ja kui selline vajadus tekib ootamatult, siis ajab ikka vanduma küll neid menüüsid läbi kerides.
Näiteks viimati oli mul vaja midagi umbes 9. menüü 17. alammenüü sügavustest kruttida kuskil keset ookeani kõikuvas kummipaadis. Tulemus: seadet ei suutnudki ära muuta, enne kui õhtul hotellis rahulikult. Siis oli kiire vajadus muidugi kadunud juba. Aga hiljem avastasin, et masina klõps käib kahtlaselt aeglaselt ja iga raw juures on 3 jpg-d, wb bracketing oli kogemata peale läinud. Sony oma jpg ongi muidu liiga külma ja hall :slight_smile:


petslane

marek kirjutas:

on tõest inimesi olemas kes photopoidndist tehnikat ostab ?

Miks sealt siis ostma ei peaks? Kaupmees nagu iga teine – klikid nende veebipoes, kaup maandub kodulähedale pakiautomaati. Kui kiire on, võtad jalad selga ja lippad nende poodi kohale (pigem sõidad). Teevad soodukaid ka ja kui hind sobib, siis pole midagi ette heita…


petslane

(AV kirjutab): Ja nii ongi, nagu petslane kirjutab. Jalutad poodi, uurid kaupa, võid osadena maksta, tagasi anda kui miski ei sobi. Garantii ja- niiedasi. Miks ma peaks mõne euriku kokkuhoidmiseks sellest loobuma.? Pildistamine, kui seda tõsiselt võtta, on kulukas harrastus ja need tüübid kes foorumites iga euriku pärast halavad ja võimalikult odavaid müükareid taga otsivad on minuarust väga vale hobi valinud.