(Külaline): Kas Nikonil on midagi ligilähedast?

Tuletan meelde et HETKEL oleme €uroopa liidus, kus kehtib kaupade, teenuste ja tööjõu vaba liikumine!!!

Sellest tulenevalt on ostja KOHUS valida parim saadaolev pakkumine, €U ulatuses käibe- ja tollimaksuvabalt (st kauba kättesaamisega lisaformaalsusi Ei kaasne).

PS. See et asi kohalikule kotiärikale ja maaletoojale mokkamööda ei ole – väga võõras probleem, õppigu kauplema või pangu putka kinni. Omal valikul…

(t. kirjutab): hong-kong, mis maksud lisanduvad?

valloj kirjutas:

Õnneks on sony -l custom menüü. Paned sinna tihemini
vajaminevad punktid ja päev päästetud. :slight_smile:

Selles see jama ongi, mõnikord väga harva läheb vaja ka mõnda sellist seadet, mida nonde oma valikute alla ei ole salvestatud. Ja kui selline vajadus tekib ootamatult, siis ajab ikka vanduma küll neid menüüsid läbi kerides.
Näiteks viimati oli mul vaja midagi umbes 9. menüü 17. alammenüü sügavustest kruttida kuskil keset ookeani kõikuvas kummipaadis. Tulemus: seadet ei suutnudki ära muuta, enne kui õhtul hotellis rahulikult. Siis oli kiire vajadus muidugi kadunud juba. Aga hiljem avastasin, et masina klõps käib kahtlaselt aeglaselt ja iga raw juures on 3 jpg-d, wb bracketing oli kogemata peale läinud. Sony oma jpg ongi muidu liiga külma ja hall :slight_smile:

petslane

marek kirjutas:

on tõest inimesi olemas kes photopoidndist tehnikat ostab ?

Miks sealt siis ostma ei peaks? Kaupmees nagu iga teine – klikid nende veebipoes, kaup maandub kodulähedale pakiautomaati. Kui kiire on, võtad jalad selga ja lippad nende poodi kohale (pigem sõidad). Teevad soodukaid ka ja kui hind sobib, siis pole midagi ette heita…

petslane

(AV kirjutab): Ja nii ongi, nagu petslane kirjutab. Jalutad poodi, uurid kaupa, võid osadena maksta, tagasi anda kui miski ei sobi. Garantii ja- niiedasi. Miks ma peaks mõne euriku kokkuhoidmiseks sellest loobuma.? Pildistamine, kui seda tõsiselt võtta, on kulukas harrastus ja need tüübid kes foorumites iga euriku pärast halavad ja võimalikult odavaid müükareid taga otsivad on minuarust väga vale hobi valinud.

(AV kirjutab): See et rootsi kunni papp kulub rootslastest erineva nahavärviga prussakate nuumamiseks on vast mõne muu foorumi teema. Kui mõne dziisuse või kunni vaibaalune värvimata- no ei tunne kaasa.

(t. kirjutab): eks varsti kuuleme mis tal kõik puudu on, et pilti ei saa teha

(marek kirjutab): väike hulluke, vaatan, et oled uue sõna asvastanud https://fotokala.ee/foorum/search.php?f=2&search=PõustSkriptum&globalsearch=0&match=1&date=0&fldsubject=1&fldbody=1

millal Päevalõpuks kasutusele võtad ?

MetsJeesus kirjutas:

Tuletame meelde Vana Rahvatarkust – rikas EI ole see kes palju
teenib vaid ON see kes vähe kulutab!!!

Kas see kehtib ka foorumi kribimise jaoks klaviatuuri kulutamise kohta? :stuck_out_tongue:

MKS ma peaksin maksma mudel XYZ-321 eest kohaliku hädaärika
hädises putkas n ühikut rohkem kui ma saan kõrvalputkast
sama asja tükk maad soodsamalt

Sa ei peagi. Kui photopoindis on asi kallim kui kõrval euronicsis, jaluta tipa-tapa sinna, seisa saba ära ja saidki õnnelikuks. Kui mingi asja hinnavahe on 1%, siis on igaühe enda asi, palju tema aeg väärt on seda kõige odavamat taga ajada. Kui hinnavahe aga kahtlaselt suur, siis mõtle kus on konks?
Igatahes kaupmeest ei maksa siin foorumis tagaselja sõimata, tema ajab oma asja ja teab väga hästi, mis hinnaga konkurendid müüvad või kas käibe suurenemine kaalub odavama hinna üles. Või kui hästi ei tea, paneb varsti poe kinni.
Ostjal mingit sundust ei ole, tahab tellib hiina netipoest ja närveldab, et kas tuleb see asi mille tellis või saab petukauba. Või veedab aega sooduspakkumisi tuhnides ja vahel saab mõne vidina 30% odavamalt ja on siiralt õnnelik.

petslane

(enn kirjutab): Mul oli kunagi tuttav, kes tundis paanilist hirmu ämblike ees. Vaatasin järele, see on arahnofoobia.
Aga sellisest foobiast, kus tuntakse hirmu müügimeeste ees ja need kõikjal viirastuvad, polnud varem kuulnudki. Issanda loomaaed on tõesti suur…

[%sig%]

enn kirjutas:

Aga sellisest foobiast, kus tuntakse hirmu müügimeeste ees ja
need kõikjal viirastuvad, polnud varem kuulnudki. Issanda
loomaaed on tõesti suur…

Emporosfoobia?

Ma pole kreeka keeles kuigi tugev…

:stuck_out_tongue:

(enn kirjutab): Foobiate loendist ma ei leidnud ühtki sobivat
https://et.wikipedia.org/wiki/Foobiate_loend
Ilmselt väga harva esinev foobia :slight_smile:

[%sig%]

(t. kirjutab): mitu pilti sool toopärast tegemata on jäänd

Krt, ära aja iba. Viimased 10 aastat on saadud müügis olevate kaamerate ja objektiividega metsik arv ülivingeid fotosid tehtud. Kui sa ei suuda üle leti pakutava mistahes kaameraga praegu väga head pilti teha, pole sul fotograafiaga mõtet tegeleda. Täiesti uskumatu kui lolli juttu üks inimene võib aastaid siin foorumis rääkida. Lihtsalt masendav. Aga noh, kui su arvates fotograafia piirdub tehniliste näitajate reastamisega ja dxomark skooride jõllitamisega, siis vist jõuabki igaüks sinna, kuhu sa oled jõudnud.

[%sig%]

(t. kirjutab): no mida imet sealt ootad, kas android pani vere käima, EF väärib täiskaader sensorit !

(t. kirjutab): No tore siis, leidsid midagi ka endale saad maha rahuneda.

Minu jaoks on kaamera pildi äratoomise vahend (RAW), töötlust teen rahulikult kodus arvutis ja mingeid äppe ma kaamerasse ei oota.

Ühel hiinil keelati kuuglid ja androidid ära, nüüd tuleb teine hiin ja teeb androidiga midagi sihukest lopergust. Kas see hiin siis ei spiuneerigi?

(enn kirjutab): Tuletan meelde, et esimene Androidiga fotokaamera (vahetatavate objektiividega) oli Samsung Galaxy NX aastast 2013. Mingit plahvatust/revolutsiooni pole see 6 aasta jooksul tekitanud, lihtsalt on vaikselt müügist kadunud…

[%sig%]

Siis ei olnud haigus veel nii kaugele arenenud, et patsient oleks oleks ainult internetis elanud ja ennast jumala nutipuuduses pojaks pidanud, ja telefoni teel viimsepäeva saabumisest laulnud :slight_smile:

(Andres kirjutab): Natuke harjutamist ja saab hakkama.