(veel üks mõttetu mees kirjutab): > Mis on võimalik sanktsioon eeltoodud analüüsi avalikustamise eest?
Kõigepealt, ma ei nimetaks seda analüüsiks vaid „analüüsiks“. Kloun, kes kasutab samu sõnu, mida teadlased, jääb ikka ainult klouniks.
Hämmastav, et nii lihtsat asja peab seletama: sanktsiooniks on üleüldine inimlik põlgus ühiskonnas, mis sulgeb uksed. Võib-olla saad kunagi täiskasvanuks ja tahad osaleda mingis tõelises projektis, aga keegi märkab, et „see on see tüüp kes peksis omal ajal foorumis mingi lollaka aliase all pidevalt teemast mööda“ ja nime taha tuleb miinus. Võib-olla on see juba juhtunud seal kangialuses kus oma äri ajad – kellegagi on diil juba koos, aga viimasel hetkel ütleb teine pool: „sorry, aga ma ostan kallimalt, kuid adekvaatsemalt müüjalt“ – kas tuleb tuttav ette?
Mulle õudsalt meeldivad muinasjutud, aga reaalses elus ei viitsi küll tegemist teha veidrikuga, kes usub, et kusagil eksisteerivad mingid tigedad „fototöösturid“. Päris maailmas toodavad laiatarbekaupu suurkorporatsioonid, kelle jaoks see on vaid üks haru. Kui turg tõuseb, siis panustavad, kui langeb, siis liiguvad mujale: kes keskendub kontoritehnikale, kes tööstusoptikale, keegi audio salvestusele-taasesitamisele ja keegi veel kurat teab millele. On ülimalt naiivne arvata, et ükskõik mille kogu sektori müüginumbrite langus motiveerib kedagi arendusse investeerima. DSLR kerede tootjatel on praegu kasumivõtmise aeg: kunagi töötati metsiku papi eest välja oma platvorm ja seda müüakse väikeste facelift’dega kuni ostjaid jätkub, ilma lisainvesteeringuid tegemata, tulu läheb hoopis muude valdkondade toodete loomisesse. Paraku.
Nüüd lõpetuseks meditsiinline aspekt: inimest, kes suurtähtedega rõõmustab talle tundmatute isikute ebaõnne üle, ei ole ajaloos üheski jätkusuutlikus ühiskonnas normaalseks peetud.
[%sig%]