Loodusfoto võistlustööd

…on tõesti Sadamateatris vaatamiseks väljas. Ja seda veel täna ja homme. Niiet kellel Tartukandis viibimist, minge visake pilk peale :slight_smile:
Ning ühtlasi kasutage võimalust loodusfilme vaadata. Need on 2-tunnisteks seanssideks jagatud. (Täna veel kell 17.00 ja 19.00, homme kell 11.00 ja 13.00)

Mia, juba käis

Niisama saab ka seal pilte vaadata, ei pea sugugi sinna teatud aegadel minema! Läksin juba kella 10.15 paiku sinnna ja tädid tegid viisakalt ukse lahti ning lubasid vaadata :slight_smile:

Igatahes seal ON mida vaadata!

Parimatega,

Juss

Ja vöib jöudu soovida aruteluks mis on konkurss ja mis ei ole konkurss kuna yhelt poolt oli konkursitingimustes kirja, et varem konkurssidel ( jäeti kyll mainimata, kas sama yrituse eelmistel aastatel vöi yldse konkurssidel ) osalenud pilte ei taheta aga teiselt poolt rippus seal ka valik fotokala KONKURSIL ( !!! :):):slight_smile: ) ylevalrippuvatest töödest…

mammut

Fotokonkurss on algus ja lõpptähtajaga konkreetsete reeglitega üritus, fotokala pole mingi konkurss juba sellepärast, et siin hindavad pilte ka “konkursiga” seotud isikud :stuck_out_tongue:

Targad sönaraamatud ytlevad, et konkurss on parima väljaselgitamine ja seda vöi teha ka ilma tähtaegadeta ja ilma reegliteta ( ! :slight_smile: ), kalas on olemas viit konkurss ja allviidad Nädala 10 parimat pilti, Kuu 10 parimat pilti, 50 parimat pilti mistöttu on olemas ka ajaperiodiseeritus ja olulisim tingimus - hinnete panemisega selgitatakse välja ka parimad on täidetud ja minul isiklikult kyll ei teki kahtlust, et fotokala puhul on tegu konkursiga.

Aura konkursi ajal sai sel teemal juba jahutud, paneks öige nyyd täiega edasi…: ) Aga Looduse aasta Foto korraldajad ise vöiks ju oma söna sekka öelda.

mammut

(co kirjutab): Huvitav, mäletan ka, et küsimus oli õhus, kas on konkurss või ei. Ja siis oli vist probleem ka Auraga. Aga kas kellegile konkreetselt kah öeldi, et Sinu pilti me ei võta vastu. Minu pilt ntx tolkneb f-kalas ammusest ajast ja Auralt tõi ka kasti mahla :slight_smile: … Ehk siis on kellegile keeld peale pandud - või niisama diskuteerime :wink: LIhtsalt huvitav oleks teada…

Sellisel juhul tuleb rangelt vöttes kas:

a.) kast mahla korraldajatele tagasi anda

vöi

b.) edaspidi sellist tingimust konkursireglementidesse mitte lylitada

vöi

c.) defineerida selline piirav tingimus selgelt ja yheselt et köik vöiksid seda selgelt ja yheselt järgida, mitte vastavalt oma rikutuse tasemele sellest mööda hiilida

mammut

(Ott kirjutab): d) mahl tuleb kaladega ära juua ja parem kui midagi hääd veel sisse segada.

No nimetame selle õnnetu Konkursi kalas ümber lõpuks!
No ei ole ju päris konkurss, ei ole ;). Mitte ei usu, et päris-konkursikorraldajad tõesti kala selle tingimuse all silmas peaksid. Ja kui, siis ehk ainult puhtast kadedusest hästitoimiva community suhtes :stuck_out_tongue:

Mammut: mammutid surid kunagi välja - tahad sa kiusuks ka kala välja suretada? Kui selle õnnetul kombel menüüribale sattunud Konkursi-sõna tõttu tõesti näpuga järge ajama hakata, siis ei julgeta kalasse varsti enam ühtegi vähegi paremat pilti panna: loodusfoto ja loomafoto ja matkafoto … ja mahlafoto ja lastefoto ja turismifoto ja mis konkursid ju iganes tulekul …

Nii et kalasse jääks ainult Untsus kategooria pildid varsti :P.

btw, ei midagi isiklikku - ise ei saatnud loodusfotole kalapilte

Postitan siia viite ühele varasemale diskussioonile teisel teemal kuid mis sisaldab ka seisukohavõttu konkursiks olemise kohta:

http://foto.kala.ee/foorum/read.php?f=1&i=13009&t=12895

Lugupidamisega
Priit

mari wrote:

No nimetame selle õnnetu Konkursi kalas ümber lõpuks!
Jah, sõnu ju jagub- Võitlus, Järjekord, Üks Kehvem Kui Teine (et ei paistaks parima selgitamisena) …

mari wrote:

Mammut: mammutid surid kunagi välja - tahad sa kiusuks ka
kala välja suretada? Kui selle õnnetul kombel menüüribale
sattunud Konkursi-sõna tõttu tõesti näpuga järge ajama

Muide, kas konkursist osalemine on ka n.ö vajalik? Et nagu tasub ära? Sest kui auhinda ju ei saa, on lausdepressioon garanteeritud. Kehvi pilte ei tohi ju teha;)

Nii et kalasse jääks ainult Untsus kategooria pildid varsti :P.

Kas untsus piltide konkurssi ei ole kuskil tulemas? Teeks äkki ise, Konkursi koos auhindadega. No ka kõige profimatel on ju miskit untsu läinud. Parimad neist võiks ju välja ka tuua…

Head inimesed, ärgem kaevakem endale ise auku.
Ärgem nimetagem fotokala konkursiks.
Vastasel korral pole varsti kellelgi enam huvi siia oma parimaid pilte riputada, kuna tahaks neid ju ka kuskil päris konkursil näidata… aga võta näpust, ei saa - foto on juba osalenud konkursil nimega Fotokala.

Tore ja uhke võib olla oma eruditsiooniga hoobelda küll, aga mõelgem ka sellele, kas me seda ikka tegelikult tahame - et Fotokala on konkurss…

Peeter

Peeter wrote:

Head inimesed, ärgem kaevakem endale ise auku.
Ärgem nimetagem fotokala konkursiks.

… konkurss või mitte.
Vabalt võidakse päris konkursil nõuda, et pildid poleks ka enne avaldatud.

Kumb on tobedam, kas võistlusel avastada fotokalast tuttav pilt või turismifirma reklaamibroshüüri esikaanelt?


petslane

Isegi kui fotokala tekke-idee oli oma ja etema konkursi tegemine, on sellest ju kujunenud pigem klubilaadne üritus, ühendades veits tõsisemaid fotograafia huvilisi. Termin ‘konkurss’ on ju pigem asjale kaalu andmiseks, et eemale hoida niisama plõksutajaid ja lõksutajaid ja Pille-Riini võitlus selle sõna rõhutamise osas ses mõttes täiesti mõistetav. Kuid nagu näha, on alati formaliste ja näpuga näitajaid, nii et mõistlik oleks tõesti väike täpsustus teha. Nii et pooldan ka Mari, Oti ja Peetri mõtet leida parem termin.

Kas koolis hinnete saamine on konkurss või koolitus? Õpid endale või teistele?
Tõlgendada on tihti võimalik mitmeti. Ja kui miski on oluline, siis tuleb see ka lahti kirjutada, nagu Sinu poolt mainitud näitel.
Ja asi ei väärinuks järjekordselt üles tõstetamist, kuna asi pole seda väärt (rahaliselt ka nagu Sa isegi tõestad). Tegelikult on tegemist pigem neile kinkimisega, sest tõepoolest sponsorite poolt välja pandud vähesed auhinnad lähevad vaid parimatele ja tegelikult raiskavad enamus raha ‘asjata’ (Sinu mõistes) ja raamatus jne. avaldatud pildi eest honorari ei maksta (autori nõusolekul kusjuures, nii et kõik on OK - kas ikka on?!). Enda eksistentsi karmil konkurentsiturul tõestab vaid seltskond loodusajakirjade väljaandjaid. Kuid muidugi on sellistel tegemistel (konkursid, näitused, loodusõhtud jne.) hariv ja innustav effekt seepärast - lugupidamine.
Kuid on võimalik, et sinu pildi avastab mõni teine huviline, näiteks reklaamifirmast ja siis ei olegi see enam asjatu kulutus :))

Ma olen saanud reaalset materiaalset kasu oma piltide avaldamisest nii Fotokalas kui osalemisest Loodusfoto ja muudel konkurssidel…
Kui üks hakkab teist välistama mõne tüübi jonnakuse pärast, siis kahju küll, tuleb loobuda kas Fotokalast või konkurssidel osalemisest.

Sest hindamine ei tähenda iseenesesst konkurssi. Mammut võiks oma stambist juba välja tulla ja asjadele vähe laiemalt vaadata.
Muidugi, seni kuni me ise Fotokala konkursiks nimetame, seni ta seda tõenäoliselt ongi.
Aga me võime loobuda sõnast, aga me ei pea loobuma hinnetest, edetabelitest jne.

Peeter

mammut wrote:

Kas koolis hinnete saamine on konkurss või koolitus?
Löppkokkuvöttes on see ka konkurss, sest selgitatakse välja
parimad- see, et mitteparimad ka mingeid teadmisi omandavad
on selline tore körvalsaadus.

MEGAIRW. Ehk ikka vastupidi :P? Või kandideerid Mailis Ranna järglase kohale :P?

Mammuti järgi võttes ei tohi laps, kes on koolis laulmistunnis vähemalt ühe hinde saanud, enam osaleda lauluvõistlusel. Kui võistluse tingimustes on, et ei tohi olla osa võtnud konkurssidest.

Ma vaidlen
pöhimötte nime, et oleks asi yheselt selge ja keegi ei
hämaks, et nijmetame konkursi ymber a’la kylalistetoaks ja et
siis see enam ju konkurrs ei ole kui asja sisu poolest
omatigi on endiselt.

Tegelikult on asi vastupidi: Konkursiks on kalas nimetatud asi, mis seda sisuliselt pole ja pole olnudki. Niisiis Konkursi ümbernimetamine kasvõi Kalapüügiks taastaks IMHO asja tegeliku sisu.

(juir kirjutab): nõus mari ja peetriga.

sa, mammut, võiks tõesti veidi rahuneda ja oma seisukohti korrigeerida üritada. minu arust mari naeruvääristas su ahtavõitu sõgedust vägagi hästi.

M.O.T.T.

Peeter