(marek): canon 5d mk4 allahindlus photpoindis?

Arvan ka, et hindade üles pumpamine on surve alumisest otsast, ülimalt kasutusniruks optimeeritud peeglita keskmiste kerede poolelt. ja vastavalt ronivad ka ülemised edasi. Paar rida koodi nupu programmeerimiseks on kohutavalt odavam reaalsest nlisanupust. Korralik ots tööriistu kipub ikka erineva hinnaga olema harva kodukasutuse asjadest.

Pole otsenuppe, kere käes hoida pisike ja niru, balansist väljas, tarkvara uuendatakse tüütult tihti ja kaotad sellega oma seaded (ka peenelt programmeeritud nupud), kõiki maailma objektiive saab adapteerida, aga miski ei tööta korralikult, ränk menüü, niru kere koos hüüratu suure ja kalli objektiiviga pole sortsugi kergem ega väiksem korralikust peeglist, akusid pead ämbriga kaasa võtma… aga metsik reklaam. Tundsite mingi “arenenud amatöör-profi” superbrändi ära, kes on näppinud :slight_smile:

Noh, telefonid on muidugi kõigest üle proteesid, geniaalsed nutiasendused nutipuuduses geeniustele. Seda pidi siia kirjutama, muidu relikt-jeesused hakkavad jälle laperdama oma sama, korduvat lalinat telefonidest :slight_smile:

Tere!
Vaatasin hinnavaatlusest, et Eestis on kõige odavam Canon 5d M4 2449€ Digizones. Amazon.de-s on 2914. Ei saa öelda, et Eestis on palju kallim. T-Dimension on mingi kahtlane pood. Seda ei saa võrrelda tavaliste poodidega. Kevadel kirjutasin neile saksa ja inglise keeles. Nad ei vastanud ja ma ei ostnud neilt.

(aivar kirjutab): Yllo kirjutas:

Tere!
Vaatasin hinnavaatlusest, et Eestis on kõige odavam Canon 5d
M4 2449€ Digizones. Amazon.de-s on 2914. Ei saa öelda, et
Eestis on palju kallim. T-Dimension on mingi kahtlane pood.
Seda ei saa võrrelda tavaliste poodidega. Kevadel kirjutasin
neile saksa ja inglise keeles. Nad ei vastanud ja ma ei ostnud
neilt.

Kogu info on ju lehel olemas.Soovisid neilt teada kumb kaamera on parem?

2449€ tundub olema hetke põhi, sama hind rhinocamera.com (sisaldab tarnet).

Kuna pood on orienteeritud Britanniale, Austraaliale ja Saksamaale, siis küsisin, kas saan Eestist osta.
Teine küsimus oli selle kohta, kas maksud lisanduvad. Leidsin loo, kus inimene kurtis, et pidi hakkama makse lisaks maksma https://community.ebay.de/t5/Archiv-International-kaufen/bei-t-dimension-us-habe-ich-eine-Canon-Kamera-gekauft/td-p/1848797 . Teine sarnane pood on https://www.e-infin.com/eu/ .

(enn kirjutab): Siia lisandub veel küsimus, kas Eesti Canoni/Nikoni teenindus ikka aktsepteerib sellest poest ostetud kaupa kui EU-st ostetut, s.t. kas nad teevad kohapeal garantiiremonti.
Ka T-dimension saksamaa veebileht ütleb:
Billing / Lieferadresse
T-DIMENSION LTD

Cheung Sha Wan, Kln, Hong Kong

[%sig%]

(mihk kirjutab): Kas on probleemiks peegli kui sellise puudumine või väike nuppude arv ja liiga väike-kerge kere ? Oota rahulikult kuni C või N jõuavad oma järgmise profimudelini, siis saad teada, kas Sinu soovide ja harjumustega profitegijate poolt on piisavalt nõudlust, et C või N-i ärilisi otsuseid mõjutada. N on värskelt kaotanud S-le oma hõbemedali turuosas, C-l on kuldmedal alles, aga müügid kukuvad. Vanadel tegijatel on eriti keerulised ajad, lisaks üldine turu langus. Seetõttu on C-N otsustused paljuski ettearvamatud. Oleks suur ime, kui C aparaadid hakkavad tulema S-i sensoritega. Päris profid valivad oma tööriistad küll ise, aga margiesindused hoiavad neist kümne küünega kinni, sest profipiltnik on teistele ühtlasi reklaaminägu ja autoriteet.

(marek kirjutab): saksa t-dimensionist olen tellinud paar korda.
muideks kohalikud kirvesselga 5d mk4 sensori vahetus 1000€ ei ole ainus lahendus. kui mööda ei pane siis narva mnt alguses vahetatakse sensor koos tööga ~200€. vähemalt d810 oli nii. ärge tulge kirjutama kui palju parem on overali sensor/töö või nikon-> rootsi pärapõrgu 2 kuud ootamist töö.

hinnavahe on nii piisav, et garantii nüüd küll määrav ei tohiks olla.

(vabatahtetu kirjutab): ooot, kas täpselt sama kaamera eest rohkem makstes peab kaamera tõesti rohkem vastu? krt, need kaamerad on siis ju lausa hingega olendid ja saavad oma väärtusest aru läbi oma omaniku rahakoti:)

(aivar kirjutab): marek kirjutas:

kui mööda ei pane siis narva mnt alguses
vahetatakse sensor koos tööga ~200€.

Mis töökoda see siis on? Mingi põrandaalune kaamerate remondi töökoda?

ilma peeglita reliktidel on hinnas kukkumise ruumi rohkem, kui laperdajatel.
100% nõus – kaamera hakkab järjest rohkem muutuma mehhatroonilisest tootest tarkvaratooteks. Kuna mehhaanika hind on suht lõplikult paigas, tarkvara on aga olemuselt 100% ulatuses kate ehk Puhas Õhk, siis on hübriidkaamera hinnas ka väga oluliselt rohkem manööverdamisruumi.

Olulisem ja üldisem hinnasõda tuleb üsna varsti telefoniturul.
Oehhhhh kas sa siis üldse enam tehnikauudiseid ei loe?!?
Minuarust on kõik uudisekanalid juba paar kuud kaagatanud kuidas Õunikust märksa mittenutusemaid nutufööne vorpiv Nuhka-Weia ja OnuSämm üksteisele USB-auku näitavad.
Kui see EI ole sõda siis mida [väga tsenseeritud] see on?!?

Mis siitrindelt oodata? NuhkaWeia saadab Droidi Pikale Lainele, topib oma föönidesse mingi PunaLipu klooni, teeb sinnajuurde rakendustepoe ning turundab ennast Hiina müüri taga, ees ja kesk-aasia sees. Kaelkirjakud, sebrad ja eebenipuu-värvi-juuzerid saavad ilmselt kaa maaailma parima hind/omadused suhtega fööni. Ilmselt tilgub midagi ka €uroopasse ning mõne aja pärast on nuhka-weia globaalne turuosa 60+% ning see on turuosa mida OnuSämm paraku EI kontrolli. ENAM.
Kui selle peale mõnel kotkaonul ilmneb noka piirkonnas probleeme kapillaaridega siis – kesse tegi?!? Eks ISE tegi ja ei keegi muu ja ainus mida teha annab – on teha veel parem föön…

canon peab vähemalt viis aastat pidevat tööd vastu ka, hind on igati õigustatud
Kui foto-tehnika-reliktid areneksid suht sama kiiresti kui muu tehnoloogiasektor, oleksid sa sisimas sigaõnnelik et su kolm aastat ja kolm päeva vana kere saba andis – saad sigahea ettekäände osta uus ja oluliselt asjalikum ASI.

Midagi pole parata – nüüd tuleb maha istuda ja proovida MÕELDA. Algatuseks näituseks 5 sek järjest. Raske. Väga Raske. Kuid võimalik et siiski sähvatab ja suudad välja tulla mõne toimiva müügiargumendiga…

MetsJeesus kirjutas:

ilma peeglita reliktidel on hinnas kukkumise ruumi rohkem,
kui laperdajatel.
100% nõus – kaamera hakkab järjest rohkem muutuma
mehhatroonilisest tootest tarkvaratooteks. Kuna mehhaanika hind
on suht lõplikult paigas, tarkvara on aga olemuselt 100%
ulatuses kate ehk Puhas Õhk, siis on hübriidkaamera hinnas ka
väga oluliselt rohkem manööverdamisruumi.

Õige, õige, tarkvara ju tekib ja saab tasuta. /sarkasm

Minu känn-onn pidas 10 aastat vastu, peaks rohkemgi, aga keegi ei taha teda kasutada, olenemata hinnast.

Minu esimene sonn-inn on vastu pidanud 9 aastat. Aegajalt kasutan, müüa ei tasu, kuigi väga vinged lisad on juures.

(A.T. kirjutab): kle hagi abi !

(mihk kirjutab): Oled justkui midagi kuulnud DAT-kassetist, neid kasutatakse veel tänagi profihelis, salvestustel ja kontsertidel näiteks. Aga DAT-i põhipuudus oli, et võimaldas ilma mingi kaitseta fonogrammist/kassetist koopiaid teha, ilma kvaliteedikaota. Ja seetõttu ei lasknud muusikatööstus sel formaadil levida, massitarbija jaoks sobis CD-formaat, sest sinna sai kopeerimiskaitse peale panna. Kogu see värk oli 80.-ndate teises pooles, Sony väljatöötlus. Suures mängus ei otsusta mitte alati tehnika ja lõpptarbija kasutusmugavus.

MetsJeesus kirjutas:

canon peab vähemalt viis aastat pidevat tööd vastu ka,
hind on igati õigustatud
Kui foto-tehnika-reliktid areneksid suht sama kiiresti kui muu
tehnoloogiasektor, oleksid sa sisimas sigaõnnelik et su kolm
aastat ja kolm päeva vana kere saba andis – saad sigahea
ettekäände osta uus ja oluliselt asjalikum ASI.

Midagi pole parata – nüüd tuleb maha istuda ja proovida
MÕELDA. Algatuseks näituseks 5 sek järjest. Raske. Väga
Raske. Kuid võimalik et siiski sähvatab ja suudad välja
tulla mõne toimiva müügiargumendiga…

Tõelised müügimehe mured ikka. Ega looduse reostamisest kahju hakka? Varsti loodusmeestel midagi pildistada.

(mihk kirjutab): Ära lahmi, uuri “reliktide” ajalugu. Sul pole aimugi, mis kauges minevikus, st. eelmisel sajandil toimus. 1987 tuli DAT, salvestusvõimalusega/kirjutamisega CD-d esitleti alles 1990.a. Vast leiad netist üles kohad, kus on selgelt kirjas fonogrammitootjate ühenduste (muusikaäri) poolt tehniliste valikute otsene mõjutamine, puhtalt nendele kasumi tagamiseks. Vihjeks - ka Wikist on abi. CD-plaat (relikt !) ja CD-mängija ei maksa masstootmises enam suurt midagi, aga plaadile peale kirjutatud fonogramm/autoriõigus on tegeliku raha allikas. DAT-kasseti “keerukuse” jutt oli mõeldud puhtalt massidele metsast, et neilt rohkem raha kätte saada.

N lubab D5 väärilist elukat, A9-le vastast. Seda pole veel öeldud, kas nuppe tuleb ka sama palju kui D5-l.
Hassel teeb ka 102 Mp sensoriga uut. Nuppe muidugi vähe.
Haadeeerridega ja panodega askeldamiseks pole nuppe ja spordikiirust vaja. Tüübid panevad lausa arvutiga otse juhtmesse, kellelgi pole nii kiiret.