(marek): canon 5d mk4 allahindlus photpoindis?

photpoint müüb hüva aparaati allahindlusega 2799€ https://www.photopoint.ee/kaamerad/652848-canon-eos-5d-mark-iv-kere
ale 1450€ alghinnast ! ilmselgelt miinusega ei müü.

t-dimension müüb sama aparaati 1859€ mis lubab edasimüüjatel “praaki” korstnasse kirjutada/remontida küll ja veel.
mõtteainet sae käimatõmbamiseks :slight_smile:

(marek kirjutab): lisaks veel esinduse hinna 3090€ https://www.overall.ee/tootekataloog/EOS-5D-Mark-IV-kere.aspx?id=177905
koos toega- pikslite häälestust, erinevaid kalibreerimisi ( ilmselt ka aku ja laadija kalibreerimist ), sensori “hüper-nano” puhastust jne :slight_smile:

(mihk kirjutab): Väidetavalt Canon-i viimane pisipeegel tuli just välja ja seejärel visatakse selles klassis peegel minema.
Eks peagi saab teada, kas MK IV kõva hinnasula peab ladusid-riiuleid tühjendama uue MK V jaoks või MK IV-le asenduseks tuleva uue R-seeria peeglita aparaadi jaoks. Pigem arvaks, et R, sest sinna juurde saab R- objektiive müüa ja uute objektiivide äri kasumlikkus pole üldse paha. Oleks vähemalt päästerõngas C-le.

See võib olla ka avapauk globaalses hinnasõjas.

Fotokaamerad on rasked, kobakad, tülikad ja sinnajuurde ka krõbekallid. Loperdava peegliga tehnoloogilised reliktid veelgi raskemad, veelgi kobakamad ja veelgi aegunumad. Lisaks üsna hävitav turuosa kukkumine C poolel. Pole ime et hindu alla krutivad, seda eriti olukorras kus hübriidkaamerate sektorites pole sitahädakestel suurt mitte s***gi müüa (isegi vaatamata oma armetu esimese vasika hinnapoliitikale) ning laperdava peegliga tehnoloogiareliktide sektoris on sensorid samuti tuntav jõnks alla turu keskmise…

(aivar kirjutab): Ma mäletan kui 5D IV välja tuli.Kaamera eest küsiti 4500 euri.Soodushind oli 4000 euri.

Kui nüüd hinnasõjast rääkida, siis ilma peeglita reliktidel on hinnas kukkumise ruumi rohkem, kui laperdajatel.

Olulisem ja üldisem hinnasõda tuleb üsna varsti telefoniturul. Turg saab küllastatult täis, või kipub juba olema paljudes maades. Sellel turul on paha õhku ja ahnust täis müügihinnad.
Kas siis telefonimüükarid enam nii sõjakad on verise ninaga ja lüpsilehm surnud? Palju neid müükareid ellu jääb?

paneb imestama juurdehindlus eesti edasimüüjatel.

Eesti on üldse kummaline koht. Ikka pigistab koera südamega vennikestest veel midagi välja

Lätis pidi õlu olema 2-3 KORDA odavam eestist? Kas see on tõesti kõik aktsiisi vahest? Mitu % on aktsiis müügihinnas? Ehitusmaterjalid ostab kogu Lõuna-Eesti Lätist samal põhjusel. Kas ehitusmaterjalidel on meil õlleaktsiis peal :slight_smile:

Kas eesti “uuriv ajakirjandus” ei suuda küsida õlletehastelt pakkumist mingi miljoni tölgi jaoks aastas? Et teada saada tegelikku hinna-marginaali. Halisevad sama ansipit, nagu pimedad koerad. Häbi.

Kes usub Ansipi aktsiisi-hüsteeriat, et kui õlle aktsiisi veidi alandada , siis äkitselt langeb müügihind 2-3 korda ja rahvas on ammu lubatud eu viie rikkama hulgas?

See aktsiisi alandamise vahe liidetakse kettide kasumile. Eesti turg on suht väike, taolise turu hävimisel on saadud kasum suurtele kettidele ammu ära tasunud. Nagu ka rootsi pankadele.
Lollid on lüpstud, aga rahatrükiga pigistab neist veel mõne tilga.

Vandenõuteooria järgi väike turg peab ostma läbi mitme vahelao, ja see kruvib hinda juurde.

Kui müük on kokku kukkunud, siis müüjad krutivad hinda juurde.

Amazonist saaks palju ausama hinnaga.

Aga milleks need müüjaid, kui youtubis on niigi 100 arvustusvideot, ja ostja teab specse niigi une pealt. Müüjaid progejateks!!!

(enn kirjutab): marek kirjutas:

paneb imestama juurdehindlus eesti edasimüüjatel.

Ei usu, et siin on tegemist PP või Overalli ahnusega. Canon on juba aastaid kallis kogu Baltikumis ja samuti Soomes/Rootsis (võrreldes muu Euroopaga). Kogu selles piirkonnas on tarnijaks ja esindajaks Canon Oy Soomest…

[%sig%]

(A.T. kirjutab): canon peab vähemalt viis aastat pidevat tööd vastu ka, hind on igati õigustatud

Arvan ka, et hindade üles pumpamine on surve alumisest otsast, ülimalt kasutusniruks optimeeritud peeglita keskmiste kerede poolelt. ja vastavalt ronivad ka ülemised edasi. Paar rida koodi nupu programmeerimiseks on kohutavalt odavam reaalsest nlisanupust. Korralik ots tööriistu kipub ikka erineva hinnaga olema harva kodukasutuse asjadest.

Pole otsenuppe, kere käes hoida pisike ja niru, balansist väljas, tarkvara uuendatakse tüütult tihti ja kaotad sellega oma seaded (ka peenelt programmeeritud nupud), kõiki maailma objektiive saab adapteerida, aga miski ei tööta korralikult, ränk menüü, niru kere koos hüüratu suure ja kalli objektiiviga pole sortsugi kergem ega väiksem korralikust peeglist, akusid pead ämbriga kaasa võtma… aga metsik reklaam. Tundsite mingi “arenenud amatöör-profi” superbrändi ära, kes on näppinud :slight_smile:

Noh, telefonid on muidugi kõigest üle proteesid, geniaalsed nutiasendused nutipuuduses geeniustele. Seda pidi siia kirjutama, muidu relikt-jeesused hakkavad jälle laperdama oma sama, korduvat lalinat telefonidest :slight_smile:

Tere!
Vaatasin hinnavaatlusest, et Eestis on kõige odavam Canon 5d M4 2449€ Digizones. Amazon.de-s on 2914. Ei saa öelda, et Eestis on palju kallim. T-Dimension on mingi kahtlane pood. Seda ei saa võrrelda tavaliste poodidega. Kevadel kirjutasin neile saksa ja inglise keeles. Nad ei vastanud ja ma ei ostnud neilt.

(aivar kirjutab): Yllo kirjutas:

Tere!
Vaatasin hinnavaatlusest, et Eestis on kõige odavam Canon 5d
M4 2449€ Digizones. Amazon.de-s on 2914. Ei saa öelda, et
Eestis on palju kallim. T-Dimension on mingi kahtlane pood.
Seda ei saa võrrelda tavaliste poodidega. Kevadel kirjutasin
neile saksa ja inglise keeles. Nad ei vastanud ja ma ei ostnud
neilt.

Kogu info on ju lehel olemas.Soovisid neilt teada kumb kaamera on parem?

2449€ tundub olema hetke põhi, sama hind rhinocamera.com (sisaldab tarnet).

Kuna pood on orienteeritud Britanniale, Austraaliale ja Saksamaale, siis küsisin, kas saan Eestist osta.
Teine küsimus oli selle kohta, kas maksud lisanduvad. Leidsin loo, kus inimene kurtis, et pidi hakkama makse lisaks maksma https://community.ebay.de/t5/Archiv-International-kaufen/bei-t-dimension-us-habe-ich-eine-Canon-Kamera-gekauft/td-p/1848797 . Teine sarnane pood on https://www.e-infin.com/eu/ .

(enn kirjutab): Siia lisandub veel küsimus, kas Eesti Canoni/Nikoni teenindus ikka aktsepteerib sellest poest ostetud kaupa kui EU-st ostetut, s.t. kas nad teevad kohapeal garantiiremonti.
Ka T-dimension saksamaa veebileht ütleb:
Billing / Lieferadresse
T-DIMENSION LTD

Cheung Sha Wan, Kln, Hong Kong

[%sig%]

(mihk kirjutab): Kas on probleemiks peegli kui sellise puudumine või väike nuppude arv ja liiga väike-kerge kere ? Oota rahulikult kuni C või N jõuavad oma järgmise profimudelini, siis saad teada, kas Sinu soovide ja harjumustega profitegijate poolt on piisavalt nõudlust, et C või N-i ärilisi otsuseid mõjutada. N on värskelt kaotanud S-le oma hõbemedali turuosas, C-l on kuldmedal alles, aga müügid kukuvad. Vanadel tegijatel on eriti keerulised ajad, lisaks üldine turu langus. Seetõttu on C-N otsustused paljuski ettearvamatud. Oleks suur ime, kui C aparaadid hakkavad tulema S-i sensoritega. Päris profid valivad oma tööriistad küll ise, aga margiesindused hoiavad neist kümne küünega kinni, sest profipiltnik on teistele ühtlasi reklaaminägu ja autoriteet.

(marek kirjutab): saksa t-dimensionist olen tellinud paar korda.
muideks kohalikud kirvesselga 5d mk4 sensori vahetus 1000€ ei ole ainus lahendus. kui mööda ei pane siis narva mnt alguses vahetatakse sensor koos tööga ~200€. vähemalt d810 oli nii. ärge tulge kirjutama kui palju parem on overali sensor/töö või nikon-> rootsi pärapõrgu 2 kuud ootamist töö.

hinnavahe on nii piisav, et garantii nüüd küll määrav ei tohiks olla.

(vabatahtetu kirjutab): ooot, kas täpselt sama kaamera eest rohkem makstes peab kaamera tõesti rohkem vastu? krt, need kaamerad on siis ju lausa hingega olendid ja saavad oma väärtusest aru läbi oma omaniku rahakoti:)