(Marko Kivim�e): sobiv binokkel metsa linnuvaatluseks

(v kirjutab): Mainitud riist maksab uuena u. 150 eur, kasutatuna võib vast 100 eur-ga saada.

Nagu näha: kellele ema, kellele tütar. Metsas on 10x minu jaoks natuke liiga tele. 20x asemel kasutaks avamaastikul juba toru ja statiivi.
Kasutan tavaliselt vene BPO 7x30 binoklit. Mõnusalt suur teravussügavus, lai vaateväli ja toimib hämaras hästi. Võiks kergem olla, aga selle raha eest minu jaoks parim.

(Marko Kivimäe kirjutab): Vabandust, et teema unuarusse jätsin.

Jõudsin ka ise niikaugele, et tuleb ikka oma käega järgi proovida. 10x suurendus tundub enda peakujuga hästi kokku minevat kuna olen Olympuse 10x50’t päris palju proovida saanud ning selline vaatenurk sobib.

Tänud.

kellele ema, kellele tütar.

ma ostsin viimati 8x20 binokli, kuna väike binokkel mahub alati taskusse ja parim binokkel on teatavasti see, mis on alati kaasas.
ma võrdlesin ka 8x ja 10x binokleid sama läbimõõdu juures, 10x kipub juba liiga kitsas olema hämaramas või merel käest kasutamiseks.
10x50 on ilmselt veidi stabiilsem. ja ilmselt viitsid sa seda ka kaasa võtta, kui juba linde vaatlema lähed. mina otsisin üldotstarbelist binoklit.

Süvenemata täpselt millisest Nikoni või Olympuse mudelist räägime siis 8x42 on üks numbrikombinatsioon mida tasub vaadata. Vähe valgusjõulisem kui 10x50, aitab ehk hämaramates valgustingimustes ning kompaktsem kui porroprismaga mudelid oma gabariitidelt. Paar korda olen tasku pistnud (suurte taskutega jahiriietus) aga ega ma väga ei viitsi ka sellise suurusega asja kaasa tassida. Ennu poolt nimetatud 8x20 on küll jube mugav ja kompaktne aga vähema valgusega on detaili eristamine raske. Kontuuri tabad aga mis täpselt aru ei saa :frowning: Samas metsa kaasavõetav binokli puhul võiks valgusjõud olla üks kriteerium.

Ise kasutan Vortex Spitfire 10x32 mudelit http://www.binoculars.com/binoculars/general-use-binoculars/vortex10x32spitfirebinoculars.cfm?source=pjn&subid=22212 Parajalt pisike ja piisavalt suur minu jaoks. Tunde järgi on Canoni 100-400 torust tuntavalt valgem. Kui soovi on, siis võib kokku saada ja saad oma silmadega vaadata.

[%sig%]

(v kirjutab): http://www.teleskoop.eu/index.php?target=categories&category_id=184

Nikoni Monarch seeria on ka päris hea. Katusprisma teeb need väikeseks ja kergeks, kukkumist ei karda, veekindlus on samuti hea.

8-10x suurendus on käest vaatamiseks vast parim, veel tasub tähelepanu pöörata silmale tekitatava kujutise läbimõõdule (võiks olla üle 4-5mm, siis ei pea silmi väga täpselt okulaaride keskel hoidma), lähim teravustamiskaugus võiks ka väike olla. Monarch seeria osadel binoklitel on see 2,5 m. Üsna kasulik, sest muidu võib mõni lähedal olev väike asi lihtsalt vaatamata jääda.

(Agu kirjutab): Vaata ülevaatlikku infot http://www.bestbinocularsreviews.com/. Kui ise otsisin binoklit, siis sai valitud Steiner 10.5x28 Wildlife Pro, piisavalt kompaktne, kvaliteetne ja veel ilma stabilisaatorita käeshoitav.

(Jacek kirjutab): sellesse hinnaklassi - uuri vaid inaabrite mudeleid: keskmisest tunduvalt parema optikaga. enamus neist ilmastikukindlad - tehtud praktiliselt kirve vastupidavustasemega.
metsas vist 12X -ga läheb paljuks - eriti, kui ilma stabita, tahtsid ju linnuvaatluseks.
rääkisid, et oled kanooni IS versiooni saanud proovida - kogu raha: ma käisin IS-i korra kasutatuna selle kohe välja.
10x42 IS - rohkem ei ei ole mumeelest metsas vaja. annan proovida, kui soovid.

Pentul igati kvaliteetse pildiga ja üpris valgusjõuline isend: http://www.photopoint.ee/et/toode/856/pentax-binokkel-pcf-wp-ii-10x50.Minu käsi kannatab veel 12x50 ka ära.Viinaga tuleb ettevaatlik olla…

Kui suuremaks ja rikkamaks saan, ostan selle:http://www.photopoint.ee/et/toode/876/pentax-binokkel-xcf-16x50.Olen pannud tähele,et heades tingimustes kannatab 16x kah veel käest vaadata.Loomulikult unistan Canoni stabikatest, aga ei leia sõpru, kes raha kingiksid…Praegu endal käest lastes Pentu üliterava joonisega Jupiter 8x25, vene 8-24 x 40 pikksilm, Hiina 12x50 ja 70/700 amatööri refraktor.Pildikvaliteedi poolest ületab Pentaxi minibinokkel KAUGELT kõiki teisi.Olin täielik idikas, et müüsin vana hea vene Zritelnaja Truba 20x50 esimese versiooni kunagi Praktica L-i vastu maha.

Sellest hinnaklassist julgen soovitada Nikon 12X50 EX porrot, kui kuskilt saada on: lai vaateväli, terav pilt, suur silmakaugus (long eye relief), head värvid, lämmastiktäide. Teravustamise mugavus ei ole parimate hulgast, aga zeissid ja swarovskid pole ka Sinu hinnaklass. Ka ei ole kõik sama nimega firma binoklid samasuguse teravusega. Vene laiatarbe omad võivad vajada ka uuena kollimeerimist (õnneks on see edukalt tehtav, ise olen kõik enda kasutuses olevad üle teinud), ka kipub pilt valdavalt rohekas olema. Kui õnnestub leida mõni nõukaaegne 12x40, siis see on päris korralik riist.
HS

(Marko Kivimäe kirjutab): Kuna sain ülihea pakkumise siis ostsin Nikoni Monarch 10x42. Esmamulje on vägev - poleks uskunud, et binokkel suudab nii detailselt “joonistada”. Ergonoomika, just eriti esimeste “klappide” kinnitus, on samuti 5+, istub kõigele lisaks kätte nagu kinnas. 8x42 oli ka kaalukausil kuid kuna hind ja kaal olid samad, ulatuses aga vahe selgelt tuntav siis võitis 10x42.

Mul on pea sama mudel, nõksa lahjem küll - http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=358&cid=3271&cgid=. Esmamulje oli “wow”. Vaade on sigaterav, suurendus on küll lahja, kuid detailsus kompenseerib kõik. Täna hommikul vaatasin selle binokliga aknast murul söövat jänest, asus teine umbes 30 m kaugusel. Jänese silm oli selgelt näha, ilma binoklita mitte (kuigi mu silmad on heas korras) … Olen ka öösel seda kasutanud. Kord, kui Viimsis elasin, jälgisin aknast binokliga kortermaja külje all võpsikus haukuvat rebast. Palja silmaga teda igatahes ei näinud. Valgusjõuline binokkel. Aga paari aastaga on hind kallimaks läinud. Toona maksis see umbes 5000-5500 eegu kanti.

(BoFa kirjutab): Ise kasutan ma metsas seda binoklit ja minu jaoks oli suureks eeliseks teiste omalaadsete ees pildi teravustamine mitte rulli kruttides vaid laba liigutades samas ka hämaras on vaade väga meeldiv ja probleemitu. Lindu jälgides annabki see teravutamise laba eelise rulli ees kuna on lihtsam n.n. “järgi vedada” - hoides pilt pidevalt teravuses…aga eks igaüks eelistab ikka endale mugavamat lahendust.

http://www.google.com/products/catalog?client=safari&rls=en&q=bushnell+binoculars+10x50&oe=UTF-8&um=1&ie=UTF-8&tbm=shop&cid=6544092671601431975&sa=X&ei=mPrtTeSBOYmSOo2HvZII&ved=0CDEQ8gIwBA

Mul on seesama binokkel olemas, aga eriti ei kasuta just sellesama teravustamise pärst. Kuna suurendus on 10x, siis peab peaaegu kogu aeg seda lapakat muljuma. Külmaga läheb selle määre üsna tahkeks. Võibolla annaks asja parandada, kui vana määre sealt vahelt välja puhastada ja millegi normaalsega uuesti sisse määrida. Samas, sellise hinna juures poleks soiguda midagi. Omal ajal maksis see poes 1500.
Kui valgust on ja 7x suurendusest piisab, siis kasutan Bushnelli asemel hoopis vene BPO 7x30 binoklit. Sellel on suur teravussügavus, nii et kruttida pole praktiliselt midagi. Kui ongi, siis seda on üllatavalt mugav teha, olgugi, et kruvima peab mõlemat okulaari. BPO okulaari kaugus silmast on 22.5mm, mis lisab samuti kasutusmugavust Bushnelli 10mm-ga võrreldes, rääkimata veekindlusest. Hind kusjuures oli ostes sama. Nüüd on nende kahe turuhinnas korralikud käärid tekkinud.

Sain hiljaaegu vana Zeissi 10x50. Super hea joonisega.

(aivar kirjutab): Nagu siin lugeda võib ostetakse linnuvaatluseks uskumatuid binokleid mis üldse selleks ei sobi.
Linnuvaatluseks kasutatakse ikka 8x42

(marek kirjutab): aivar, kirjuta parem sellest kuidas 9a vana teema välja kaevamine käib ? panid otsingusse binoklid või klikkisid järjest Vanemad teemad ?