(Max): Nikon mirrorless

https://nikonrumors.com/2018/07/23/breaking-is-that-the-first-nikon-mirrorless-camera-teaser-video.aspx/

Mis muljeid tekitab fotokalades? Tasub oodata või valida Sony hübriid (eesotsas ForestJesusega)?

Kannatust, ootame ikka maimukese esimesed testitulemused ära, küll siis hiljem Metsjuudas refereerib…

(aivar kirjutab): Oodata tasub aga osta mitte.Päriselt ka müüte oma F bajonetiga objektiivid poolmuidu maha?
Eks mingi objektiivi adapter(F bajonett-Z bajonetile) tuleb ka välja aga see adapter lisab hübriidile kaalu ja suurendab ka gabariite.Kaamera ei ole enam nii kerge ja pisike.Adapter toob mõningased kaod.AF on tiba aeglasem jne…Ja varem või hiljem nagunii müüte oma F bajonetiga objektiivid maha.
Uuel kaameral saab olema 2-3 objektiivi kõigest.Nikon lubab kiirelt uusi Z objektiive aga kõik on see väga määramatu.

(henry kirjutab): Kuidas on näiteks sony peeglita kaamerate autofookuse kiirus võrreldes nikoni ja canony peegelkaamerate omale?

Usklikelt ei tohi küsida küsimusi, millele ta ei saa vastata, et tema jumal on kõige vägevam, muutuvad metsikuks.
see vist polnud otse aivarile küsimus? ennemini metsikutele jeesustele… :slight_smile:

(Conan kirjutab): henry kirjutas:

Kuidas on näiteks sony peeglita kaamerate autofookuse kiirus
võrreldes nikoni ja canony peegelkaamerate omale?

Ausalt öeldes eriti ei huvita ka, sest pole ükski pilt tegemata jäänud peegelkaamera autofookuse kiiruse tõttu. :slight_smile:

(henry kirjutab): Eks ta veidi provokatiivne küsimus oli, kui räägitakse ühest asjast, sii võiks ka teisest asjast rääkida:)

(mihk kirjutab): Vaata dpreview.com -ist ise järele, seal on näiteks A9 ülevaates autofookuse võrdlusest N ja C-ga päris pikalt juttu.

(henry kirjutab): uus bajonett ka

https://www.dpreview.com/news/6307714457/nikon-announces-development-of-full-frame-mirrorless-system

(enn kirjutab): Uus bajonett (F) oli ju juba algpostituses kirjas…

[%sig%]

(enn kirjutab): Palju huvitavam on see, et Nikoni eelmine katsetus mirrorless süsteemis (Nikon 1) on tänaseks surmaeelses seisundis.
http://www.sansmirror.com/newsviews/the-nikon-1-discontinuance.html
Kodumaises konnatiigis müüakse neid muidugi edasi, aga soovitaksin ostjal tõsiselt mõelda…
Kas sama saatus tabab ka F bajonetiga täiskaadrit, näitab vaid aeg.

[%sig%]

(T. kirjutab): Poolkaadriga oleks vast paremini läinud, 1 tolline oligi mõttetu.

(aivar kirjutab): T. kirjutas:

Poolkaadriga oleks vast paremini läinud, 1 tolline oligi
mõttetu.

Ei ole 1 tolline sensor mõttetu.Väiksem sensor lubab kaamerale väiksemaid mõõte.Nikon lihtsalt ei arendanud seda seeriat edasi.Viimane mudel mis ilmus on aastast 2015.
Panasonicul ja Sonyl aga 1 tollise sensoriga kompaktid jälle müügihitid.Ja kõik kiidavad.

(Taavi kirjutab): Vahetatavate objektiividega 1 tolline süsteemkaamera on üsna pointless, 1 tollistel kompaktidel on üldiselt valged objed sisseehitatud. M43 süsteem jällegi on täiesti omal kohal täika süsteemide kõrval kui kompaktsust otsida.

Kui suure valu vaeva ja hooplaaga välja kaagutatud süsteem vaikselt ajaloo prükkarisse lastakse siis on sellel mingi põhjus mis kõige suurema tõenäosusega on seotud müüginäitajatega, mis aga omakorda hind/pilt suhtega.

Hetkel oleme jõudnud Uude Normaalsusesse kus seadeldis kaamera ostetakse siis ja alles siis kui see pakub nutufööni kaamera (viimasel ajal kaamerate patarei) ees mingit väga olulist ja väga tuntavat eelist. Konkreetselt on näituseks HuiaWeia P20 pro-l 1/1.7 tolli sensor, mida assisteerib veel kaks lisasensorit. Puhtalt pindala järgi on 43.3mm2 + lisasensorid + kõikvõimalikud moodsad arvutustrikid, sarivõtted, HDR-id vs 1toll 116mm2 - ürgne pilditöötlus. Tulemus on selgelt ja tugevalt P20 pole kreenis. Isegi nii tugevalt et P20 võib 4/3 süsteemile ära teha. Seda juhul et süsteemikaamera klaas on f1.8. Kui aga kaamera küljes olev klaas on nt f5, siis peab võrreldava valgustundlikkuse saamiseks olema kaamera kõhus vähemasti täiekaadriline sensor ning sinna otsa hea jupp korralikku järeltöötlust…

1toll sensoril ökonišiks ON hetkel kompaktne uduzuum, mis suurema sensoriga muutub juba ülemõistuslikult kobakaks kuid 1toll konfis on hetkel üks parimaid võimalikke kompromisse zuumiulatuse ja valgustundlikkuse vahel…

pildiotsija ja tegelik taskumõõt tegid sony rx100sarja müüma. objektiiv joonistab piisavalt. teised tegelesid optimeerimise ja arusaamatu paigaltantsuga. kellelgi peale sony polnud taskusse mahtuvat vähemalt tollist kaamerat, kui otsisin.

Tore suur mount on . V6ibolla saab F0,75 torusid ette ja v6ibolla saab suurema sensori ( kui 35 mm ) taha. Paistab, et meelitatakse aegakestvamat investeeringut tegema.

(henry kirjutab): just, nikonil ei olegi veel keskformaadi kaamerat

(Andres kirjutab): Kohati on vägagi konkurentsivõimeline,teinekord on super näotuvastus ja valgusjõulise optikaga portreepuildistamise treeb nauditavaks silma peale teravustamine.Täätab ja teeb teravaid pilte!

Polegi oluline niivõrd kiirus, see on tähtis ainult päästiku tallajale, aga lisafunksioonid, mida saab ainult sensorilt mõõtes teha, mitte loetud punktidega läbi kahe peegli kere põhjas. Näotuvastus, silma af, jälgiva af-i lisafunksioon, mistanimi nüüdoligi. Seepärast ongi vaja peegel ja kobakas prisma ära koristada, et AI-d kasutama hakata. Tehisinteligents on igalpool mujal juba olemas, ainult peeglisse ei mahu.