(Meremees): https://www.venuslens.net/

Minu jaoks väga huvitav tootja viimasel ajal. Kohe näha kuidas turunduslikult mõeldakse. “SuperBrandid” parandavad iga 5 aasta tagant õige pisut keret ja toodavad neid vananenud f2,8 kalleid zoomijunne.

Minu jaoks huvitavad lingid. Ootaks veel vaesemale mehele Tilt/Shift objektiive ka.

https://www.venuslens.net/product/laowa-100mm-f-2-8-2x-macro-apo/

https://www.venuslens.net/product/laowa-25mm-f-2-8-2-5-5x-ultra-macro-2/

https://www.venuslens.net/product/laowa-24mm-f-14-2x-macro-probe/

https://www.venuslens.net/product/macro-twin-flash-kx-800/

https://www.venuslens.net/product/laowa-15mm-f/

Tänud viite eest!

Laowa ning ka teised 3-osapoole klaasikratsijad on üks üsna olulist mõõtu nael vana-kooli fotofirmade kirstus. Relikttehnoloogilised kered eriti kaubaks minna EI taha ning 3-osapooled pakuvad oluliselt parema hind/pilt suhtega klaasi. Pole ime et kasum on omadega keldrisse kukkunud…

Ise ikka said aru, mis kirjutasid. Ma küll ei saanud…

(Meremees kirjutab): On mis on, aga ma usun nende 3 osapoolte klaasikvaliteeti.

Sina oled perferktselt aru saanud et:
.1 Fotoäriga ON seis sitasti.
.2 Järjest sitemaks läheb.
.3 Midagi pole teha – TULEB tootearendusse investeerida…

Ilmselgelt see sõnum härrakesele eriti mokkamööda EI ole ja sellest ka pisut pahurat porinat. mida pahuramat, seda selgem signaal et sai hinnanguga pihta pandud…

Oeh, meie oma kodukootud stabiilne geenius :smiley:

Sony foorumites öeldakse umbes nii: Kui tahad head ja väga teravat pilti, siis võtad Sony, kui tahad huvitavat siis hiinlase. Omalt poolt lisan, et huvitava pildiga filmiaegseid torusi saab paarikümne euriga järelturult.

No hea, kui sina nendesse kolme punkti usud. K6ik nagu suhteline, ma pole päris veendunud …

Aga teemaalgataja on küll väga tänulik selle praktilise / pragmaatilise hinnangu/nägemuse s6numi peale. Ei tea, kas läheb nüüd kaupmehe juurde ja ütleb, anna kaup poole odavamalt , kuna metsjeesus siin kalafoorumis arvas nii-ja-nii. Ma ise veel p6letan k6vasti ajusid, et kuidas siin seda su hinnangut subjektiivselt , praktiliselt ellu viia … Hoia ikka klaviatuur kuumana!

(klaas kirjutab): Kas mitu aastat koostööd Zeiss-iga ja Sony uued objed teevad kujutise kvaliteedi osas juba Zeiss-ile ära ?

Mingit koostööd pole olnud, Sony lihtsalt kleepis osale oma toodangust Zeissi silti külge. Nüüd on neil GM, teeb ära. Isegi uued G-d teevad ära. Zeissi nime all tuleb fotoobjektiive endiselt Cosina tehasest.

Natuke täpsustan, Jaapanis ei ole koostöö ja konkurents samamoodi mõõdetav nagu euroopas. Vajadusel teevad nad kõik omavahel koostööd, ka kõige kõvemad konkurendid. Cosina toodab misiganes nimede all ükskõik mida, Zeiss ja Voigtländer on esimesed suured nimed, mis meelde tulevad. Aga palju nad konkurentidele juppe teevad, ei oska aimatagi.

(Meremees kirjutab): Ka Sigma ja Tamron lasti kunagi suurte brandide poolt oma kõrvale. Tahad tähistaevast pildistada, ongi laiemas otsas ainult Sigma 14mm 1,8 ja levinuim 20mm f 1,4. Nikkoril alles 24mm f1,4. Brandid loodusfotosse väga investeeri, seda teevad analoogtootjad, sest sellega enamasti leiba ei teeni. F2,8 sarnaseid väikese erinevusega zoome, kuhu filtrit ette ei pane funktsionaalsus pole kiita ja testides kaotavad Zeissile viimasel ajal ka Sigmale päris kõvasti. On ka muidu ka mingeid tarbetuna tunduvaid asju, mis on juba ammu vananenud. Brandidel pole objektiivirühmadel konkreetset seaduspäragi, nagu Sigmal on Art rühm.

(Meremees kirjutab): Jah aga mida neil 2 brandil pakkuda on, mida teistel pole ja uut?

(Meremees kirjutab): GM kelle oma, mis nime alt otsida?

Sony siis.
Mis vahe on G-l ja GM-l ?

PS kirjutas:

Ei saa aru, mis asja sa ajad. Ei viitsi niisama jahuda.
Lohutuseks sulle, Laowa on päris OK.

Ma polnud tollest Venuslensest enne midagi kuulnud, tundus nagu suvaline hiina brand – võtab õlgu kehitama.
Aga kui saidi läbi lappasin, siis tekkis isegi tahtmine mõnda asja proovida, kui tuleks mõni müügimees, kes asja füüsiliselt pihku annaks :slight_smile:
Igatahes konkurents on teretulnud.
Kõigile pole “GM”-i vaja…


petslane

(enn kirjutab): PS kirjutas:

G on nagu Canoni L, GM-le pole lihtsalt võrdset vastast.

Ka hinna osas pole GM-le võrdset vastast:

Sony 70-200/2.8 GM -3000€
Canon 2400€
Nikkor 2200€

Sony 100-400/4.5-5.6 GM -2900€
Canon 2300€
Nikkor (80-400) 2500€

Sony 16-35/2.8 GM -2700€
Canon 2300€
Nikkor 1250€

[%sig%]

(Meremees kirjutab): Aga mis, Nikonil sellist klassi klaasi polegi.

(Mihk kirjutab): Kui esimesed GM-id 2016 jaanuaris-veebruaris välja tulid, siis valgustati ka lühidalt, milleks ja mida on neis tehtud, 3.veebruaril avaldati jupike intervjuud: https://www.dpreview.com/news/0359260536/sony-releases-three-premium-g-master-lenses-for-fe-mount
Et tegemist on uue taseme standardiga - 50 joont/mm. Eks A7R4 oma 61 Mpx-iga kasutab seda uut kvaliteeti täiega ära, ilmselt jääb veel varugi.

(Meremees kirjutab): Kallim ka, arvasin et uuele kerele lihtsalt kõik kallim, aga seega ikka kvaliteetsem ka. Hea tähele panna.