(Meremees): Monitor Dell UltraSharp 27: U2715H

(Meremees kirjutab): Omakorda kui kasutan arvutit internetis viibimiseks siis kas 4K arvutis teksti väga väikseseks ei tee? 4K on üsna mõjuv standard aga kumba eelistada 4K või Gamut? Kõik koos on kallim ei pruugi eelarvesse ära mahtuda.

(Meremees kirjutab): https://www.dell.com/en-us/work/shop/dell-27-ultrasharp-monitor-with-premiercolor-up2716d/apd/210-aggp/monitors-monitor-accessories

Olen praegu valima seda monitori 2K ja gamut ja tavaliselt hinnatud Delli ehitsukvaliteet, aga ilmselt sõltub ka mudelist, kas on nö, õnnetu mudel või kvaliteetne? ja kas 2K puhul pildikvaliteedilt rahuldab, nagu siin arvati standardiks 4K alla mille mitte minna.

(marek kirjutab): mac kasutajatel soovitan dellist eemale hoida. kõikvõimalike moodsamate ühendustega kui hdmi kipub pilt ees vilkuma.

(Meremees kirjutab): Minul Mac-i ei ole. Olen kasutanud enam mitte.

Meremees kirjutas:

https://www.dell.com/en-us/work/shop/dell-27-ultrasharp-monitor-with-premiercolor-up2716d/apd/210-aggp/monitors-monitor-accessories

Olen praegu valima seda monitori 2K ja gamut ja tavaliselt
hinnatud Delli ehitsukvaliteet, aga ilmselt sõltub ka
mudelist, kas on nö, õnnetu mudel või kvaliteetne? ja kas 2K
puhul pildikvaliteedilt rahuldab, nagu siin arvati standardiks
4K alla mille mitte minna.

Me juba ütlesime läbi lillede, mida siin fotofoorumis tollest ultrasharpist arvatakse
Kui sul Eizo CG248 jaoks finantse pole, siis ehk venitad mõne Nec SpectraView välja?
Või kui säästukamat tahad siis BenQ või AOS. Mõistliku hinnaga 4K monitorid entusiastlikele hobifotgraafidele…

PS Siin alamfoorumis kaubelda ei anna ja allahindlust ei tehta!

petslane :slight_smile:

Meremees kirjutas:

https://www.dell.com/en-us/work/shop/dell-27-ultrasharp-monitor-with-premiercolor-up2716d/apd/210-aggp/monitors-monitor-accessories

Olen praegu valima seda monitori 2K ja gamut ja tavaliselt
hinnatud Delli ehitsukvaliteet, aga ilmselt sõltub ka
mudelist, kas on nö, õnnetu mudel või kvaliteetne? ja kas
2K
puhul pildikvaliteedilt rahuldab

Muidugi Delli valikus on sihuke ka: UP2718Q, kui sa just seda firmat eelistad. Pole vaja latti alla lasta.

:stuck_out_tongue:

(aivar kirjutab): Hetkel on asi võtnud juba koomilise pöörde-a´la mida osta ja mida mitte.
http://www.prad.de lehel on enamik monitori ära tesitud.Osta testi järgi ja kogu lugu.

(henry kirjutab): kas oled uurinud ka toiteploki vahetuse hinda, minul LG toiteploki vahetus ei olnud tapvalt kallis

Mõmmigi ei saa aru, aga selline ta mul on. Hetkel videokaardi jamade tõttu veel kalibreerimata. Küll ma kiitma jõuan hakata. Aga, kes 4K vajalikkuses kahtleb, pildistage telefonidega edasi.

https://www.prad.de/lg-27uk850-w-mit-4k-aufloesung-und-hdr10-ueberzeugt-im-lesertest/

(tom2 kirjutab): Ära usu jutte, et monitor peab vastu 3-4 aastat. See sõltub ennekõike kasutamisest ja monitori paneelist ka. Kui kuskil kontoris on tädidel monitori heledus 100% peal, ekraanikaitset pole ja monitori ei viitsita isegi nädalavehetusteks välja lülitada, siis tõesti pikalt ei kesta. Aga kui kasutad aeg-ajalt fototöötluseks, ekraanikaitse rakendub mõistliku ajaga ja lülitad monitori välja, kui pikemalt eemal oled, siis on praegu hea monitor ilmselt ka 10 aasta pärast hea. See, et sul üks üsna uus monitor mingil põhjusel pauku tegi, ei tähenda, et enam korralikku monitori ei tasugi osta. Nagu petslane eespool kirjutas, kui uuega ära harjud, ei taha vanu suure piksliga monitore enam nähagi.

Kui kontoritest ja tädidest juba juttu tuli, siis… ma olen ühte kontorit külastades näinud, kuidas üks töötaja kastis monitori kohal oleval riiulil asuvaid lilli ja tilgutas veidi vett monitori peale. Mispeale tuli monitorist selline välk ja pauk välja, et isegi mina usun nüüd, et elektroonikale ei meeldi vesi. Sul seal merel ka äkki monitor kajutiaknal ja tilkus sisse midagi? :slight_smile:

Delli ostmise kinnisidee pole ka mõistlik, häid monitore on paljudel tootjatel, võta kas või B&H lehel 4K monitorid vastavalt kasutajate antud hinnangule ja hakka vaatama, mis on taskukohane ja mida Euroopast kätte saad:

https://www.bhphotovideo.com/c/search?setNs=p_OVER_ALL_RATE|1&Ns=p_OVER_ALL_RATE|1&sortType=default&ci=6559&origSearch=4k+monitor&srtclk=sort&N=3878805754+3963114036

Üldiselt, fototöötluseks pole monitor vist kunagi liiga suur. Kui päris rahvusvaheliste ajakirjade kaantele pilte ei saada, siis pigem osta sama raha eest suurem ja tiba viletsam monitor, kui väike ja ülikvaliteetne. 27" on pigem väiksepoolne.

(aivar kirjutab): tom2 kirjutas:

Ära usu jutte, et monitor peab vastu 3-4 aastat.

Phillips monitori eluiga on siiski 4 aastat.

(Meremees kirjutab): Ma panen pildi selle järgi kokku. Õigemini juba panin. Koomiline võib ju olla, mis sest. Häbi ei maksa midagi, kogemus vajalikul hetkel aga küll. :wink:

tom2 kirjutas:

Ära usu jutte, et monitor peab vastu 3-4 aastat.

Muidugi peab kauem, kui asju hoiad ja natuke õnne on ka, et ruttu rikneva eksemplari otsa ei satu.
Näiteks mul siin abikaasal pidas iPhone4 seitse aastat vastu ja peaks kauemgi, kui lihtsalt poleks uute asjade jaoks liiga aeglaseks jäänud. Isegi aku kestab kauem kui tutikal iPhone8-l.
Lihsalt too 3-4 aastat on arvutustehnika tavapraktika, asjad kipuvad moraalselt vananema või juhuslikult katki minema. Moraalne vananemine tähendab seda, et kui kohe algul viletsa asja soetad, siis hakkab rutem tunne tekkima, et vaja uut ja paremat

Üldiselt, fototöötluseks pole monitor vist kunagi liiga
suur. Kui päris rahvusvaheliste ajakirjade kaantele pilte ei
saada, siis pigem osta sama raha eest suurem ja tiba viletsam
monitor, kui väike ja ülikvaliteetne. 27\" on pigem
väiksepoolne.

Selle väitega küll ei tahaks nõustuda. Meeldib sulle mingi 40 tolline telekas töölaua peal?
24 või 27 just sihuke inimlik mõõde lähedalt vaatamiseks, et ei peaks püsti tõusma ja ja monitori ühest servast teise kõndima :slight_smile:

petslane

(Meremees kirjutab): Mulle sobib 27" ka. Saab kuidagi hakkama. On küll väiksevõitu aga suuremad maksavad palju. teeb oma asja ära.

(aivar kirjutab): 32 tuleks siiski võtta kuid jah ainuke miinus on see et kallivõitu.
Mingid säästu 32 tollised IPS´d on ka saadaval

(tom2 kirjutab): Petslane kirjutas:
< Meeldib sulle mingi 40 tolline telekas töölaua peal?

40" monitor töölaual pole midagi erilist, mõnes kohas on selliseid töölaudadel mitu tükki kõrvuti, näiteks börsidel. Pigem on küsimus nii suurte hea pildiga fototöötlusmonitoride kättesaadavuses.
Lühemal inimesel tasub vaadata, et monitori jalg võimaldaks alaserva üsna laua lähedale lasta, muidu jääb ülaserv liiga kõrgele.

Sama siin – oleme jõudnud SUURTE JA kõrge resoga monitoride ajastusse.

Töötada ON mõnus, passivapoolelt on sita klaasi ja sita kerega sitas valguses sitasti tehtud pilte sellise pealt SITAKS SITT vaadata…

Enda chekklist.

1. IPS. Igasugused PVA-d, MVA-d jms ON tükk maad õnnetumad. Vaatenurgad kehvad, suurema nurga alt vaadates (ja suuremat monitori sa vaatad suurema nurga alt) hakkavad värvid mängima jne jne jne. TN on lihtsalt Katastroof. INES skaalal 8-10 (sõltuvalt realisatsioonist). OLED on endiselt lapsekingades (nutune heledus, sissepõlemine kurika££i$$$).

2. UHD. Siin ei ole tänapäeval alternatiivi. Arvesta et su monitor elab üldjuhul 2 arvutit ning see mis täna on veel uus on täna + 10 aastat äärmuseni igapäevane ja isegi pisut aegunud. FullHD on selle aja peale igaljuhul ajaloo prükkaris

3. Tollid. 27" algab <300, 32" algab 600-700 pealt. Kui tahad laiemat gamutit, HDRi või kombinatsiooni eelmistest siis double-upp. Kardetavastri triple-upp.

Kuna OLED osas ON pisitasa uudiseid tulemas ja ON loota hinna/kvaliteedi suhte OLULIST tõusu, siis ise võtaks soojenduseks 27" IPSu ning ootaks mingi aastakese…