(Meremees): Nijkon D850 ISO

850 eelis muude fotokaamerate ees on talle sisseehitatud lisavarustus. Halturtsikutele pole seda lisakoormat vaja.

(Meremees kirjutab): No näitkes, mis seal olulist on?

(aivar kirjutab): PS kirjutas:

850 eelis muude fotokaamerate ees on talle sisseehitatud
lisavarustus. Halturtsikutele pole seda lisakoormat vaja.

Mida sa selle sisseehitatud lisavarustuse all silmas pead?
Minu silmis on sel kaameral kolm tugevat plussi:
1.Väikese RAW faili võimalus.Kus nüüd on RAW ka reaalselt poole väiksem.Kokku on kolm suurust.
2.Täiskaader 4K video võimekus
4.Sarivõtte kiirus - 9 kaadrit sekundis.Arvestades kaamera rohkeid megapixleid on see ikka tase.

(A.T. kirjutab): ma ostsin Canon 5D kunagi kümme aastata tagasi kui se välja tuli, juba seal oli väikese raw võimalus …

(Meremees kirjutab): Miks nad ei võiks selle peeglikola sealt välja visata ja üle jäänud ruumi panna protessorit ja dünaamikaprotsessorit täis.

Tänapäeval saab kõike võimendada ja Kaamera on juba ammu arvuti ja kui teha pilti väiksema RAW ga, siis jälle paraneb või paraneks pildi kvaliteet kõrgetel isodel märkimisväärselt.

Kui mingil keskpärase ja vananeva positsiooni resurrssi 2-5 korda suurendada, saaks näha eriti imetlusväärseid tulemusi ja ka kliendid teavad seda.

Kui Nikon viskaks peegli välja, oleks ta ju Sony…
Kui signaali on nii vähe, et paljuski upub mürasse, siis võimendamisest ja dünaamikaprotsessorist pole miskit abi. Arvesta, et müra on juhuslik suurus, igal ajahetkel on ta erineva suurusega. Pimedas pildistamiseks on vaja aparaati, mis spetsiaalselt selleks aretatud sensoriga. Kõike head korraga ei saa, isegi mitte Nikonilt.

(Meremees kirjutab): Ainult mälumahtu ja aega on nad siis säästmas.

(Meremees kirjutab): Peegelkaamra saab nagunii ajalooks, aga miks vaja siis arengut vältida. Nikon või Sony ? Tulemus on tähtis.

Sony on praegu müüduim kui kunagi varem. Mõistan et asi on sensorite taga sensor on sama, aga eks näis, kes sellest rongist maha jääb ja kes sellest võidab.

(aivar kirjutab): Meremees kirjutas:

Peegelkaamra saab nagunii ajalooks, aga miks vaja siis arengut
vältida. Nikon või Sony ? Tulemus on tähtis.

Sony on praegu müüduim kui kunagi varem. Mõistan et asi on
sensorite taga sensor on sama, aga eks näis, kes sellest
rongist maha jääb ja kes sellest võidab.

Kaamera kui trendi asi siis miks ka mitte valiks Sony,kuid kaamera kui töövahend siis ikka Nikon või Canon.
Lihtsalt need kandilised ja pisikesed Sony hübriidid on niivõrd ebamugavad kui vähegi olla saavad.Kas sa tahaks sellise kaameraga järjest 12 tundi pildistada? Ma usun et mitte.Teine asi kas üldse on võimalik.Sony ülekuumeneva sensori juttu on terve nett täis.

Seda ülekuumenemise absurdijuttu on ka terve nett täis. Kõik
kadedusest välja mõeldud valed on ümber lükatud. Seda
juttu, et 850 ei osutunudki mingiks imekaameraks on ka terve
nett täis

Millise ajalehe toimetuse või meedia väljaande fotograafid pildistavad Sony hübriidiga?

see peeglivabade sony-de promovärk tundub siiski mitte sobivat kõigile . võrreldavate tööde puhul ei anna sony mingit erilist hinna- ega muud eelist peeglite ees. eritöödes tundub päris nutune.

siiski liiga palju (kaamera KERE HINNAST MITTE HOOLIVAID) elukutselisi pöördub tagasi peegli peale.

üld-töö, mingid pulmad ja üritused saab kindlasti sonyga hakkama, aga spets-viguritega (maks shiftid adapteritega) pole värk kuldne. sest sony ise pakub vähe objektiive. puha nö “mainstream” keskmised.
kui uskuda nende hulle turuvallutuse numbreid, siis peaksid nad ammu muretsema ka nišivallutuste pärast.

ise arvustan praegu canoni poolt, sest canonil parimad shift-objektiivi valikud turul.
nikonil pole võrdset pakkuda. kuskil tuleviku-luulus oli välja pakutud neil 18mm shift, reaalset pole kuulnud.

imestan siiski selle lõime aluseks oleva nikoni 850 kere ülikiitmist. reaalset kogemust tolle kerega on vähestel ameerikas, aga eesti usklikud juba ähivad VALITUD NUMBRITE põhjal oma brändijumala eest surma minna :slight_smile:
te pole siin usa paksud pensionärid, kes arutavad, et mul on juba 810 ja olen kaks “kruiizi” sellega pildistanud, ja peaks nüüd uue 850 ostma.

(Vahur kirjutab): Tiit Veermäe kirjutas:

nikonil pole võrdset pakkuda. kuskil tuleviku-luulus oli
välja pakutud neil 18mm shift, reaalset pole kuulnud.

19 mm tuli enam-vähem aasta tagasi:
http://imaging.nikon.com/lineup/lens/specialpurpose/pc_pce/pc_19mmf_4e_ed/index.htm
teineteisest sõltumatu tilt-shiftiga (teised seda mäletamist mööda ei luba).

Nojah, minu viga siis, et pole silma peal hoidnud…

Aga ma saan lingitud tekstist aru, et seda sõltumatut pööritamist kasutatakse seekord esimest korda nikkoritel, mitte et üldse esimest korda maamunal. Kui ma sellest sõltumatusest õigesti aru saan, siis on mu canoni mõlemil TS-l kallutus ja nihutus omaette ja need päris mitu aastat vanad.

(Vahur kirjutab): Jah, seda et Nikkoritel esimene ma silmas pidasingi, selles suhtes jäi postitus segaseks.

Implikatiivne tähendus vs. otsetähendus on mingi asi (üks mitmest, muidugi) millega reklaamis mängitakse - st. saab valetada ilma otsese valetamiseta, vaid lihtsalt inimeste nö lollitamisega.

Iseasi, muidugi, kas peaks sellepärast reklaamitavaid oksa tõmbama hakkama sellepärast, st. selle laiemad implikatsioonid läheks meie ühiskonnakorralduse juures natuke naljakaks.

(Meremees kirjutab): Jah ja ma mõtlen et peegli ruumi arvelt arendada välja sensor mis on igakülgne tank. Agressiivsest müügipoliitikast ei jätaks see muidugi enm kivi kivi peale.
Järgmist kaamerat enam müüa ei saa. Nad jagelevad ja väidavad veel 20 aastat et neil on ISO tundlikus ikka ülikõva, mida tegelikult heal juhul paari astme võrra on TAHETUD PARANDADA, et rahulolematus liiga suureks ei lähe. Tegu on tehnikaga mille omadusi saab arendada, võimendada, liita, muuta, asendada.

Toon näite tööstuslikust valdkonnast, mis ei puutu küll siia, aga… Stalin tuli võimule oli põhimõtteliselt kogu Nõukogude Venemaa elektrita, maha jättis ta enesest juba tuumariigi, mille tööstuslik võimsus oli paranenud kümneid kordi, kui mitte sadu.

(aivar kirjutab): mihk kirjutas:

Miks peaks turge vallutav Sony püüdma igat nišši, kui saab
head raha teenida suurele Nikonile oma sensoreid müües ? See
üleskiidetud 850 on ju Sony sensoriga.

Pea nüüd hoogu.Kus seda lugeda saab et D850´l on Sony sensor? Nikon on varasemalt mõnel(toonitan mõnel) kaamera mudelil lihtsalt avalikustanud mis sensoriga on tegu.Kui mitte alati.Nikon näiteks on kasutanud ka Toshiba sensoreid.

Selleks, et 850 saaks testivõitjaks,
tõmmati a7r2-l punne alla, 14,2-lt 13,9-le. Keegi ei mäleta
eelmisi punne, ainult implikatsiooniline PS. Pildi kvaliteedi
osas 810 omanikud ei pea tõmblema, vahet 850-ga ei ole.

Tüüpilise Sony hübriidi fänni arvamus konkurendi kaamera kohta - tegemist on vandenõuga. :smiley:

(Vahur kirjutab): PS kirjutas:

Ma põhimõtteliselt jälgin ainult ühe tootja arengut. Mu
meelest võiks teised olemata olla. Selline agressiivne
müügipoliitika paraku toob ühe teise tootja ka minu
vaatevälja. Kordub sama muster iga uue kaamera tulekuga,
sellel teisel siis. Enne esitlust kiidetakse taevani, pärast
esitlust vormistatakse kibekiirelt ettetellimusi. Aga müüki
jõuab tavaline aparaat. Selleks, et 850 saaks testivõitjaks,
tõmmati a7r2-l punne alla, 14,2-lt 13,9-le. Keegi ei mäleta
eelmisi punne, ainult implikatsiooniline PS. Pildi kvaliteedi
osas 810 omanikud ei pea tõmblema, vahet 850-ga ei ole.

Millal see allatõmbamine toimus? Kõige varasem leht, mille arhiivist leidsin selle kaamera testitulemuste kohta, on 2015-08-31, juba seal on Landscape skoor 13.9:
https://web.archive.org/web/20150831201627/https://www.dxomark.com/Cameras/Sony/A7R-II

Või on ka netiarhiivis tõeministeeriumi ametnikud ajalugu ümber kirjutamas?

(Vahur kirjutab): Toshiba on oma sensoritootmise Sonyle müünud paar aastat tagasi:
https://www.engadget.com/2015/12/04/sony-toshiba-image-sensors/