(Meremees): Nijkon D850 ISO

(Sulev kirjutab): No aus oleks tunnistada, et ka Soni garantii kehtib siiski 1-st väiksema tõenäosusega. Ja kui on ette võetud tänuväärne töö Nijkoni, Soni ja Cänoni tehasegarantiide 2 aasta pärast kehtivuse tõenäosuste võrdlemiseks, siis oleks kena nende võrdlemisel ka uuringu metoodikat tutvustada. Praegu tundub, et ainsaks metoodiliseks pidepunktiks on Jeesuse enda soolikatest imbuv vaimustusfaktor.

hesus on so-ny müügimees.

(enn kirjutab): Näiteks Sigma Quattro turuosa on võrreldes Nikoniga kaduvväike, aga garantii mõlemal 2 aastat…
Mis kuradi Uue Normaalsuse tingimused ??

[%sig%]

https://www.youtube.com/watch?v=sTSA_sWGM44

pagan, vale link https://www.youtube.com/watch?v=xDMGVaHgTv4

(enn kirjutab): Nikonil on Sony sensor. Ja mis siis? Norma teeb Saabile turvavöösid. See ei tähenda veel, et Norma oleks autotööstuses tipptegija.

[%sig%]

(mihk kirjutab): Oli hea auto Volvo, aga neil polnud enam raha, et oma mootorit ja mootorite tootmise tehnoloogiat arendada. Ostsid VW grupi mootoreid sisse. Läks veel aastaid, siis ei jätkunud enam raha kere jm arendamiseks. Ja nii ta Hiinamaale maha. hädaga müüdigi. Sensoritehnoloogia valdajal on käes jäme ots. Sony on sensorite arengusse ja tootmistehnoloogiasse palju ja nutikalt investeerinud ja see annab nüüd head vilja. Fotoka sensor täidab põhifunktsiooni, teda Norma turvavööga ei kannata kuidagi võrrelda. Norma turvavööd osteti ikka odava tootmiskulu tõttu. Nikon vähemalt täna veel ostab ja müüb kvaliteeti, mitte hinda.

(analüütik kirjutab): Nikon D850 on teinud korraliku hinnalanguse - 800 euri https://www.hinnavaatlus.ee/1045520/nikon-d850-body/ Nüüd on hind täpselt 3000 euri.
Täpselt aasta tagasi maksis kaamera 3800 euri.Tõsi ebays saab uue kaamera veel soodsamalt 2500 euroga.

(enn kirjutab): analüütik kirjutas:

Nikon D850 on teinud korraliku hinnalanguse - 800 euri. Nüüd on hind täpselt 3000 euri.

Ütle mulle üks pood Eestis, kus ma astun uksest sisse ja saan kohe kätte D850 kere, kui 3000€ letile panen?
Ütle mulle üks selline pood Soomes?
Ütle mulle üks selline pood Saksamaal?
https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/5706765_-d850-body-nikon.html
Tõsi, Saksamaal on Nikoni jõuluale 300€ (st selle summa saab peale ostu Nikonilt tagasi küsida), aga ka seda maha võttes on hinnad ca 3400€
Saksa e-bays 2500€-ga müüjad on lähemal uurimisel kõik from Hong Kong.
Last but not least -USA
Kui D850 mullu juulis välja tuli, oli MSRP $3299. Täna on B&H hind $3,296.95

Analüütikud…

[%sig%]

(Pandres kirjutab): Täpselt ei saa aru, mis näiteks siit tellimisel siis viga on? https://store.iamphotographer.eu/EE/6116/4920/vba520ae-nikon-d850-body
Peaksin rohkem maksma lihtsalt selle eest, et mõni pood kaameraid niisama hunnikute kaupa letis hoiab?

(Ennu paugule kirjutab): Fotoakadeemias on hind 3000 euri.Sulle ju anti lingid.

(enn kirjutab): > Fotoakadeemias on hind 3000 euri.Sulle ju anti lingid.

Hind on, aga kaamerat reaalselt pole. Sõna TELLITAV seal lingil just seda tähendabki. Kui pikk on ooteaeg, seda seal ei öelda. Tuletan meelde, et minu küsimus oli - Ütle mulle üks pood Eestis, kus ma astun uksest sisse ja saan kohe kätte D850 kere, kui 3000€ letile panen?

[%sig%]

(enn kirjutab): Nüüd pakub Turuliider D850 kere 2995 euroga koos kirjaga Saadaval.
http://turuliider.ee/et/fotokaamerad/17558-nikon-d850-body.html
Üldiselt iga soliidne firma, mis väidab, et tal on kaup olemas, piirdub tellimise vormistamisel kogusega, mis tal reaalselt laos olemas on. Panin ostukorvi 199 kaamerat, mispeale arvati, et kui ma maksan 596 005€, siis saan need kõik. Maksimaalselt telliksin sealt 3€ filmi. Aga jutumärkides analüütikutele annab see järgmise võimaluse rääkida D850 järsust hinnalangusest :slight_smile:

[%sig%]

(Pandres kirjutab): Huvitav, mitu D850-t eestis ühes kuus müüakse? Ja kui palju neist ostjatest on valmis maksma 700€ rohkem, põhjuseks kaamera koha peal katsumise ja kohe kätte saamise võimalus, lisaks üldine usaldamatus internetikaubanduse vastu? Nii et ei kannata 3-14 päeva oodata, nagu pakub iamphotographer pood.
Lisaks, huvitav oleks näha Eesti poodide nimekirja, kus on D850 kohe koha peal olemas (ükskõik mis hinnaga siis).

Pudelikael paistab olema fotoka prosessoris, mitte sensoris… näiteks fujifilmi x-t3 kõhus olev sony suudaks 16 bitti välja saata, aga pole mitte yhtegi protsessorit, mis seda töödelda jaksaks.

Videomehed veel saavad HDMI kaudu natuke paremat striimi salvestamiseks, aga stillimehed on täitsa sisese protsessori piirides.

Teises teemas alustasin m4/3 android c-ef jutu. Loodetavasti julgevad protsessori gigahertzid esile tuua, mitte nagu tänapäeva fototööstus, siga kotis.

(Mart kirjutab): Ei tea midagi. Mul on just Overallist suht sitt mulje jäänud. Oleks nagu Canoni esindus, aga häda korral abi ikka ei saa. Ei vaevuta isegi vastama. Lõpuks tellid ikka Saksamaalt või kust tahes ja saad asjad kiiremini kätte.

Variant veel Helsinki Rajalasse p6rutada. V6i ka verkkokauppa.com .

(aivar kirjutab): Mart kirjutas:

Ei tea midagi. Mul on just Overallist suht sitt mulje jäänud.
Oleks nagu Canoni esindus, aga häda korral abi ikka ei saa. Ei
vaevuta isegi vastama. Lõpuks tellid ikka Saksamaalt või kust
tahes ja saad asjad kiiremini kätte.

Jagan arvamust.Overall näiteks üldse ei vasta e-mailidele.Hinnad esinduses on kosmilised.Tellid sama toote Euroopast on hind kohe -50% soodsam. Lähed printerit remontima öeldakse et odavam on uus osta jne… Overall võiks üldse sohu vajuda.

Mnjaa, vot see on tase…

Samas näitab metsahullu hüperboolides sõnavõtt ilmekalt ära kui erinevatel lähtekohtadel ja ootustega on pro-d ja hobitajad fototehnika pakkumisviisidele. Ja kuna selliseid diletantidest hobitajad on tõenäoliselt 80/20 printsiibi alusel enam kui pro-sid siis on mõistetav miks kaovad reaalset kaupa riiulis hoidvad poed ning viimased vastu pidajad hulgilao eeskoja tüüpi netiäriga võidelda ei suuda.

(mihk kirjutab): Mõne aja pärast on isegi hästi, kui Eestis on üks maaletooja salong, kus elusad asjad riiulilt võtta, ainult Tallinnas. Kui läheb kehvemini, siis ainult Helsingis. Vaba netikaubandus surub ostuhinda allapoole ja teenuse kvaliteeti samuti, allapoole.