(Meremees): Panoraampea

Millist panoraampead soovitate. Väga kallis just poleks, aga saaks kergesti panaoraampilti teha, mis on mugava aga taskukohane,pilti sadadest võtetest kokku panema ei kavatse hakata.

Hinnavahe on üherealist panot võimaldava ja mitmerealise vahel.
Looditav alus koos pöörde positsioonidega lisab ka hinda. Ja lisab kaalu! Tee algul vajadused selgeks, siis saad täpsemalt sihtida. Parim oleks võtta algul prooviks lihtne, hilisema vidinate lisamise võimalusega.
Kaamera on ka oluline ja objektiiv, lihtsate asjadega võib juhtuda, et pulk jääb lühikeseks objektiivi jaoks, väikse asja jaoks liigse kaalu vedamine pole mõnus.

(Meremees kirjutab): Mitemerealise panoraaami jaoks. Praegu pole veel sie teinud aga see vajsdus võib ju tekkida . Looditav alus ei teeks ka paha.

(Meremees kirjutab): SIRUI PB-10 Multi-Axis Panorama Pan. Milleks see hea on, kas soovitate?

(Meremees kirjutab): Või see https://35mm.ee/statiiv/3170--genesis-ph-01-panoraampea.html

Need 2 viimast on mõlemad mitmerealise pano jaoks. Aga neid peab oskama kasutada. Raketiteadus just pole, aga hea tulemuse saamiseks on täpsus vajalik. Kuuglis oli juba näha, kui valesti kaamera sinna kinnitatakse. Sirui on komplektsem, 35mm omale on juppe juurde vaja. Arca on mõlemad. Milline statiivi pea sul praegu on?

(Meremees kirjutab): Vanguard kuulpea.

Vanguard tundub ka Arca parteis olevat, siis on ühilduvus lihtsam. Saab ka Siruist suts odavamalt, peab iiibeis kolama.

(Meremees kirjutab): Mitmerealise panoraami jaoks ka ssoovitad antud panoraampead kas ta on loodud korralikuks tööks ja kas on sinua rvates hästi välja mõeldud?

https://www.ebay.com/itm/Nodal-Slide-L-Schnellwechselplatte-Panorama-Photography-Head-fit-Arca-AS/252523808922?hash=item3acb97889a:g:TlEAAOSwknJXyopO:rk:38:pf:0

Selle lingi peal on mõttetu poolik asi. isegi üherealise jaoks mõttetu, sest taolist tühja püstpulka ilma kaamera kinnituseta pole mu meelest üherealise jaoks vaja. Mitmerealise jaoks on puudu terve vertikaalne liigend reguleerimisega. Ilmselt tuleb see juurde osta. Seda soovitatakse patsiendile pärast esimese osamaksu tasumist, kätte saamist ja seejärel vingumist :slight_smile: Halliga kujutatud arca-statiivile kinnitus pole ka asja sees.

Tagasisaatmise hind EU-st on piisav argument, et lüpstav valge suure ninaga tüüp asja lihtsalt kibedalt alla neelaks.

ebay peal peab mõtlema, et kas müüja ise pole palju kiitusi paksult kirjutanud. ebay pole asjatundmatute jaoks.
See on hullem lollilüps, kui Odessa tolkutška (täika) interneti variant tänapäevas.

sinu alguses leitud SIRUI PB-10 Multi-Axis Panorama Pan oleks vist mõistlikum ost. Tundub, et vähemalt kõik vajalikud osad on kaasas. Esimene liigend on ka tunduvalt laiema tallaga, see saab kõva vatti olenevalt kaamera kaalust. Sirui panopea statiivipea peal esimene pööramise liigend on sellel kahtlaselt väike, miski 30-35mm ainult tundub baas olevat. Aga ilma vähemagi tuuleta õppimiseks vist piisab. Olen sirui suhtes kasutades ajaga ohtlikult usaldavaks muutunud :slight_smile:
Igatahes olen ma seni mitme sirui vidinaga hästi hakkama saanud ja nende Fotoluksi kaudu sirui eu-teenindus töötab kiiresti ja hästi. Kulunud ja lollist peast rikutud osad on tulnud ca nädalaga. Osa isegi tasuta.
Aga ma ei tea, kuidas kuskilt king-kongist ebay ostudesse suhtutakse fotoluksis ja eu-teeninduses. Ise olen ka kõik oma sirui süsinikud jm ostud fotoluksist teinud, võibolla on miski lisamõnu sellest.

(Meremees kirjutab): Tänan põhjaliku vasutse eest. Nüüd on mõtlmeisainet.

Mul on sellised jupid, alumine suts lühem, püstine suts pikem. Aga sinna juurde tuleb veel seitse juppi, et tegeleda saaks. Ülevalpool viidatud Sirui on valmis asi, nagu korduvalt öeldud. Aga viimati viidatud Arca juppidega võid panovabadel hetkedel näiteks makrot teha, või mida iganes. Ostad need 7 juppi Sirui eeskujul juurde ja saad rohkem.