(Meremees): Sony A9 II sain täna ära proovida

Tundub et konkurendid on oma aegunud mudelitega täiesti 25 aastat Sony-st maas. Põlise Nikoni mehena, ma täna esimest korda hakkasin Sony ostmsiks plaani pidama. Hämmastavat muljet avaldasid tervustamine, sarivõte, ISO. Canon ja Nikon lahustuvad olematusse. Vähemalt ei ole nad tahtnud oma tehnilisi lahedusi kliendiga jagada.

Et siis varem pildistasid Nikon D1 kerega? Ka siis on vahe vaid 20 aastat :slight_smile:

[%sig%]

(Meremees kirjutab): Ei pildistanud, aga miks sa sellist sodi pead kirjutama? D5 ja a9 II …

Ma küsiks su käest sama küsimuse :slight_smile:
25 aastat ajast maas ja lahustuvad olematusse on üsna reljeefsed väljendid et neid tõsistena võtta. Kindlasti on A9 II võimas kaamera kuid D5-ga mõõdetud võrdluse tulemused nii reljeefsed kohe kindlasti ei ole.

Millisest ISO-st alates A9 II siis vahe sisse tegi?

(Meremees kirjutab): Sa võid traktoriga ka linna sõita, iseasi ka see on mugav. See on peamine argument A9 II kasuks. 1,5 kg keret tiriksid, nagu kass poegi kõikjale kaasa? ISO poole pealt, no ega ma metsas testimas ei käinud, et saan kindlalt väita, et mis ISO veel hämaras kasutatav on. Tore kena foorum ja vaja sedasi suheleda. Kust see king nüüd küll pigistas. :wink:

(Meremees kirjutab): Miks tegin selle teema? Kui Sony poleks Mirrorlens-i arendama hakanud. Oleksime 10 aasta pärast ka veel, Canoni ja Nikoni peegelkaamera ja vananenud optika üle olnud kuradi õnnelikud.

(t. kirjutab): //Millisest ISO-st alates A9 II siis vahe sisse tegi?

A9 II pole vist veel mõõdetud, aga A9 I (ja ka Cänon D1X II) on parem kui D5 vahemikus 50-400 ja D5 parem alates 204800 sest A9 üle selle ei lähe :slight_smile: Nende vahel on kõik umbes samaväärsed.

http://www.photonstophotos.net/Charts/PDR.htm#Canon%20EOS%201D%20X%20Mark%20II,Nikon%20D5,Sony%20ILCE-9

(Martin kirjutab): Nikon ja Canon teevad kaameraid inimese käe järgi. Kelle käe järgi Sony teeb, seda ma ei ole aru saanud.

Kas sa mõtled seda filmi, kus kauboi haarab puusalt Coldi ja tulistab huupi kuhugi ja indiaanlased kukuvad? See on siis N ja C kontseptsioon, olen nõus. Vaata nüüd seda filmi kus Wintsteritega lastakse, relv vasakus käes, kõik lasud täppi. Sony läks seda teed. Aga vaevalt sa sellst aru saad.

(Meremees kirjutab): Seda kurdetakse jah. Proovisin Peale A9 II ka NIkon D6 kätte, ei istunud ka sugugi kätte Sony oli parem. Aga harjumise asi ma arvan.

(Meremees kirjutab): Z6 tahtsin kirjutada.

(Martin kirjutab): z6 ei olnud ka minu käes kõige mugavam, sellega olem ma nõus. Meremees kirjutas:

Z6 tahtsin kirjutada.

(Mihk kirjutab): Tänan, väga asjakohane link. Seda linki oleks Metsjeesusel väga õpetlik lähemalt uurida. Seal oleval graafikul on vastused, miks mobiilikaameraid ja fotoaparaate ei ole mõistlik samadel alustel võrrelda. Füüsika seadused kehtivad endiselt, ka sügavas metsas pesitsejatele. Sõltumata sellest, kas metsaelanikud ise sellest aru saavad või mitte.

(Nope kirjutab): Hea kui said. Aga linnupildistajale sobivad kered ei kanna sony firmamärki.

(Meremees kirjutab): Miks tegin selle teema? Kui Sony poleks Mirrorlens-i arendama hakanud. Oleksime 10 aasta pärast ka veel, Canoni ja Nikoni peegelkaamera ja vananenud optika üle olnud kuradi õnnelikud.

See on rohkem peakujus kui käekujus kinni. Veel hiljuti arvasin isegi, et pikk tele tahab optilist pildiotsijat. Väljamaised Sony foorumid kubisevad marki vahetanud linnupildistajate ülivõrdes kiidukõnedest. Ülikõvad pildid seal juures. Selge see, et nii kalli tehnika välja vahetamine on keerukas. Jõuab see aeg ka siia. Ainult selle taha, et kellegi käsi on nii või naasugune, ei jää, kui tehnilised omadused on head, või veel paremad.

(Martin kirjutab): Luguge mida räägib artikkel:
https://www.dpreview.com/interviews/6888036612/canon-interview-eos-1d-x-mark-iii-2019
Ühesõnaga räägib, et peegelkaamera vastu on nõudlus endiselt suurem kui peeglitu ja seda professionaalide seas.

Kui lugeda ainsaks profikaameraks 1d x III siis kindlasti nii ongi. Reklaami jutt peabki oma rida kiitma. Aga tegelikult ei koti üldse, profikvaliteeti pakkuvaid kaameraid on kümneid.

Känn-onna kriksatrulli all see VÕIB isegi nii olla – antud tootja hübriidkaamerad jäävad turustandardile ikka vääääga pika puuga alla ja loomulik et nood eriti kaubaks minna EI taha…

Jaa-ega-jaa, mis kaubaks ei lähe, ei üldse pilti teegi.