Milline objektiiv valida?

Soovin ostai ojektiivi Nikon d3300-le portree pildistamiseks õues, et tagataust oleks sulandatud.
Soovitage palun odavamaid variante.

1,8/50 oleks vist kõige odavam. Järgmine oleks 1,8/85. Parim oleks 1,4/105.

Aga sellise odavate aparaatidega on see häda, et autofookuse täpsus suurte avadega ei pruugi väga täpne olla. Kuskilt see aparaatide hinnavahe peab ju tulema.

(Sulev kirjutab): Kui sulle sobivad http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=796&cid=3571&cgid=0&b=0 näidispiltidel toodud portreed, siis saad õige odavalt läbi.

(aivar kirjutab): Pigem tasuks koolitus võtta ja selgeks teha mida tähendab objektiivi fookuskaugus ja ava.Sest muidu sa jäädki neid “kõige paremaid” objektiive ostma.Ilma teadmisteta ei tee saa midagi.

(Sulev kirjutab): Inimene ei küsi ju kõige paremat. Küsib otsesõnu odavamaid variante.

Helios 44-2 ja adapterrõngas ilma läätseta? kel kogemusi–kirjutage!

Mõtled siis udust tausta?
Seda saab ka kitikaga.Keera zoom 50 või mis iganes Su objektiivil on pikem fookuskaugus.Too modell taustast võimalikult kaugele ja ise mine võimalikult lähedale modellile. Rusikareegel - taust peab olema vähemalt kaks korda nii kaugel, kui Sina modellist. Siis saad ak 5,6 avaga udusema tausta.
Suurema avaga (väiksem avanumber) saab muidugi lihtsamalt tausta uduseks, aga samas terava pildi saamine muutub ka keerukamaks väikese teravussügavuse tõttu.

Ostas oli Kiev-19,sellelt saad obje,mis kohe sobib,Kaleinar–100mm on ka kena objektiiv,vast keegi pakub,kui küsid.

(enn kirjutab): Endel, unustad märkimata, et kõik sinu poolt soovitatud objektiivid on käsitsi teravustamisega, st kaamera ei tee seal midagi. See võib Renetale kujuneda ületamatuks takistuseks ;(

[%sig%]

Respect tõeliselt asjaliku kommentaari eest.

Suur ava ja väike DoF on tore ja sexikas kuid arvesta et:

  • Lõpuks on sul subjektil (KUI muidugi fookusega pihta saad) silm terav kuid kulm juba udune.
  • Odavama otsa objektiivides on mulk-ammuli-lahti tonn kroomaviga, spherokromatismi, koomat jms hädasid ja hädakesi.

Lisaks eeltoodud taust-võimalikult-kaugel soovitusele siitpoolt soe soovitus SIMULEERIDA pisut bokehhi.
Leidsin Netiavarustest suurepärase tööriista https://dofsimulator.net/en/
NB! Kogu DoF teooria omab mõtet siis ja alles siis kui määrad VALULÄVE ehk väljundi resolutsiooni ehk selle piiri millest arvates on fookus ja millest alkates fookust ei ole sest fookus ON tegelikult vaid ühes punktis ja kõik mis on kasvõi mikromeeter ees- või tagapool on juba fookusest väljas.
Reso/valuläve märkimiseks pead üleval-vasakul ütlema et interface on Advanced ning siis all-vasakul Circle of Confusion juures määrama väljundi megapixelid.

PS. Kui objektiivi ostma minna siis ise alustaks 50mm f1.8-ga. Näopildi teeks f5.6 - f8 kandis (tegel saad ka oma kitikaga seda proovida), portree ja keskmise võtte f4-f5.6 juures (ka kitikaga tehtav) ning täispikkuses võtte f2-ga kuid see on isikliku MAITSE küsimus ning maitse üle ei vaielda, maitse üle kakeldakse…

(pisiSipsik kirjutab): Tere,

Endal on muidu see, 1.8 avaga saab hea uduse tausta.
Ise ostsin selle mõnda aega tagasi kaup24-st, sest tol hetkel oli seal see kõige odavam. Objektiiviga olen täitsa rahul.
Panen sulle siia ka lingi, et saaksid lähemalt uurida:
https://kaup24.ee/et/mobiiltelefonid-foto--videokaamerad/fotoaparaadid-lisatarvikud/objektiivid/objektiiv-nikon-af-s-35mm-f18g-dx?id=1460183

(pisiSipsik kirjutab): Kirjutasin enne vastuse valesse kohta :smiley:
Lisan siia uuesti oma vastuse:

Tere,

Endal on muidu see, 1.8 avaga saab hea uduse tausta.
Ise ostsin selle mõnda aega tagasi kaup24-st, sest tol hetkel oli seal see kõige odavam. Objektiiviga olen täitsa rahul.
Panen sulle siia ka lingi, et saaksid lähemalt uurida:
https://kaup24.ee/et/mobiiltelefonid-foto--videokaamerad/fotoaparaadid-lisatarvikud/objektiivid/objektiiv-nikon-af-s-35mm-f18g-dx?id=1460183