(Mitte): Canon 5d IV 4K video crop?

Kui filmida 4k videot siis kui suure cropi kaamera teeb? Kas 1.7 või 1.2 ?
Canon olevat lasknud välja tarkvara uuenduse mille järel crop olevat langenud 1.2 peale.
Kas see vastab tõele?

Uus firmware on nimega 1.1.2 , kas sellest selline mõte? 1,74x crop on väga hea, piksulid sõidavad üksühele pildile, ilma ümber arvutamiseta. Kasutab 8,8 millipiksulit. Aga kas seda formaati ka Super 35-ks nimetada saab, nagu mõnel teisel tootjal, ei saanud aru.

(Mitte kirjutab): Pidasin silmas seda uudist https://petapixel.com/2017/03/29/canon-5d-mark-iv-firmware-update-reduce-4k-crop-1-74x-1-27x/

Viimases firmware uuenduses pole sellest sõnagi.
Neid 4K ja UHD formaate on ka juba liiga palju, C arvab, et peab nad kõik ühte kaamerasse sisse uputama. Lugesin natuke kaamera juhendit ka, täitsa haige kui keeruliseks on asi tehtud, ainult N võib veel keerukam olla. Mis mõte sellel on kui kõik räägivad ühest suust, et S teeb paremat videot.

(henry kirjutab): 4k maht nii suur, et võtaks palju rammu kui seda ümber arvutada

(Mitte kirjutab): Siis vist Canon ise lase fake uudise välja.

(enn kirjutab): Mitte kirjutas:

Pidasin silmas seda uudist
https://petapixel.com/2017/03/29/canon-5d-mark-iv-firmware-update-reduce-4k-crop-1-74x-1-27x/

See “uudis” on üle aasta vana ja lõpeb muide lausega:
“For now, none of this has been confirmed or officially released by Canon, so take it with the appropriate amount of repressed hopes.”

[%sig%]

(enn kirjutab): Ja välja tuli ta paar päeva enne esimest aprilli…

[%sig%]

Kuidas see S saab ümberarvutamata täiskaadrilt video kätte? Mingit imeprotsessorid sees?

(henry kirjutab): Üks variant on, et jätta ridu vahele aga S vist ikka arvutab kuna kaamera kuumeneb, C lausa põhjendaski sellega, et ei kuumeneks. C ilmselt paneb järgmisele 2 proset, et jõuaks arvutada nagu 1DXII

Kes ütles, et saab?

C brändis C100 ja muut video-dedi kaamerad ei arvuta, sest neil ongi 8 mpx sensor sees 4K jaoks, ja needki viivad 2 digic 6 prosat ära. Eks näis, mis C kahe digic 8+ prosaga hakkama saab.

K6lakate järgi 5DS järglane , 2 protsessoriga , on järgmine , mis käsile v6etud … Aga seal on nii palju piksleid, et neid ei j6uta eluilmaski kokku/maha arvutada. Veel hullem crop factor tulemas?

2020 nagu oleks 1Dx järglase aeg, kuna 2016 olis 1Dx II ja 4 aasta tagant neid uuendatud.

Küsimus oli keresisese andmetöötlus mahust, cropimisvaatenurgast. S oskab 6K-st 4K downsämplida. C ei oska v6i ei jaksa v6i läheb p6lema ja plahvatab.

(henry kirjutab): //S oskab 6K-st 4K downsämplida. C ei oska v6i ei jaksa v6i läheb p6lema ja plahvatab.

Kui asi lihtne oleks, oleks S ka oma kõige kiiremal kaameral A9 teinud 30p fullframe oversample, aga on crop millegipärast.

Oversampled UHD 4K/24p video from full sensor width (1.24x crop for 30p)

https://www.dpreview.com/reviews/sony-a9-full-review

miks keegi ei karju:)

(henry kirjutab): see postituse kadumine seotud ilmselt ülakoma kasutamisega, ei pannud tähele kas jäi kopeerimisega sisse